Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proponuję wątek w którym będziemy mogli podzielić się doświadczeniami w zakresie wyboru/porady:

- Szeroko pojęty sprzęt AGD, czyli pralki, odkurzacze, zmywarki, kuchenki, lodówki, urządzenia do zabudowy itp.

Temat z pozoru wydaje się błahy, jednak dzisiejsze urządzenia AGD potrafią spędzić sen z powiek nie jednemu doświadczonemu użytkownikowi.
Dziś mamy zaawansowane lodówki z dużymi wyświetlaczami i kostkarkami, podobnie jest z pralkami, czy chociażby z piekarnikami.
Mamy na rynku proste modele jak i te które przerażają mnogością funkcji.

Podejrzewam, że mało kogo interesują powyższe tematy, ale do czasu jak przyjdzie wydać okrągłą sumkę na wyposażenia mieszkania, a przecież nie samym kinem domowym człowiek żyje.

Podobnie z materiałami budowlanymi czy narzędziami.
Pytań i wątpliwości jest cała masa.

Myślę, że jest sporo osób które są przed lub po remoncie i wszystkie rady (pozornie błahe) znajdą zainteresowanie.
Dzielimy się pomysłami (także DIY), projektami i radami.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam wieczny remont :D
Temat może rozwinąć się ciekawie. Rozumiem, że nie chodzi o to by się chwalić kto jaką ma lodówkę, a ewentualnie polecić lub odradzić ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś czuję, że sami będziemy tu gaworzyć, a co do lodówki to ja mam starą kobyłę i korci mnie od lat taka z kostkarką, wyświetlaczem i tymi wszystkimi świecidełkami które cieszą dużych chłopców ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy warto ;)
Jeden znajomy na jakiś wypasiony model Siemensa i masę problemów, drugi ma Beko, i wszystko działa bez zarzutu, a kostkarka niejedną imprezę już obsłużyła ;)
Sam zaczynam się przekonywać, że najlepsza jest tzw. średnia półka, jak coś padnie to nie żal się ze sprzętem rozstać, a w codziennym użytkowaniu sprawuje się wystarczająco dobrze ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecież Siemens to Mercedes wśród urządzeń AGD, ale serwis podobno zabójczy. Zresztą nie dla psa kiełbasa, osobiście też wolałbym Beko za połowę ceny, zresztą firmę znam i nigdy nie miałem z nią problemów ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzisiaj ze zmywarką tego Mercedesa 3,5h walczyłem, następna będzie Boscha i sporo prostszy i tańszy model ;)
Wiem, że to to samo, ale poprzednio miałem właśnie Boscha, w miarę prosty model za 1,5 tyś i działała/ myła sporo lepiej i bez żadnych problemów.
Obecna za ponad 4k i co z tego, że super hiper cicha, dwa razy tyle programów jak..... dzisiaj już chciałem ją na złom wywieźć ;)
A z lodówek polecam Liebhera ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
U mnie pralka Simensa umarła po 7 latach .Świetny wynik po Ardo które do śmieci poszło coś troszkę po dwóch

Henry Bosch i Siemens to nie to samo ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bosch i Siemens to nie to samo ?
Niby tak, ale.... To jak VW a Skoda/Seat....
Produkowane są w innych zakładach, Siemens niby bardziej ekskluzywny, ale ja się przekonałem, że mniej wytrzymały.
Z pralkami tez mam porównanie Bosch vs Siemens, mamy Boscha, a teściowie odpowiednik tego modelu- Siemensa, nasza przy dzieciakach (dużo bardziej eksploatowana) działa dłużej ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Niby tak, ale.... To jak VW a Skoda/Seat....
Produkowane są w innych zakładach, Siemens niby bardziej ekskluzywny, ale ja się przekonałem, że mniej wytrzymały.
Z pralkami tez mam porównanie Bosch vs Siemens, mamy Boscha, a teściowie odpowiednik tego modelu- Siemensa, nasza przy dzieciakach (dużo bardziej eksploatowana) działa dłużej ;)

Sprawdziłem teraz mam Boscha
Jak się spi... za szybko to będzie na ciebie :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
OK :D
Moja ma już prawie 4 lata, czyli prawie jak 8 u innych, dwa razy szybciej się "starzeje" przy moich dzieciakach ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie warto w taki sprzęt inwestować, masa plastiku w elementach mechanicznych, a to przekłada się na mniejszą wytrzymałość. Jak coś padnie, to drogie części itd..
Poprzednio miałem jakąś LG, jak coś padło i za naprawę gość zaśpiewał prawie 5 stówek, to bardziej opłaciło się kupić następną... i tak ten biznes się kręci ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
U mnie wszystko bosch made in germany, żadne turkey lub kij wie co. Jeśli chodzi o okap, polecam firmę Globalo. Oni robią tylko okapy a nie wszystko inne, cenowo od 500 do 100 tyś zł. Ja mam taki około 1200, na 3 biegu w stopu chłodno tak ciągnie :D

a lodówka side by side beko ;) kupiłem w promocji ze 100 puszkami coca coli i odtwarzacz mp3 wysłała firma, jakieś 34 lata temu
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
Panowie nie obraźcie się , lubię wasze wpisy w nowościach filmowych ( chociaż się nie zawsze z nimi zgadzam ) ale ten temat w hdtv ? to chyba lekkie zaśmiecanie , filmy mają jakieś zaczepienie , kobiety to zawsze , nasze galerie sprzętu też ale to nie róbcie tu "śmieciowiska" . to tylko moje zdanie , przyjmę na klate wszystkie komentarze "bo mam dużą :) " tylko nie piszcie że obecne lodówki mają "wyświetlacze " i wiem że jest wolność słowa demokracja itd. ale zaglądając tu raczej każdy chce poczytać tematyce związanej z tym forum .
 

Caparzo

New member
Bez reklam
no i sam przyjacielu sobie odpowiedziałeś ... " ale zaglądając tu raczej każdy chce poczytać tematyce związanej z tym forum . ""

jak widze nazwę tematu która mnie nie interesuje to nie wchodze nie ??

a za rok ty będziesz chciał kupić lodówke, pralke okap i co poszukasz forum agd ?? a jest takie? ;) Tutaj ludzie mają gust do sprzętu, mają wiedze i własne doświadczenia no i trzeba się dzielić wiedzą :)
 

boromirep

New member
Wiem że taki temat jest potrzebny , tylko czy na pewno tu ? tylko tyle i aż tyle , luknij na górę na pasku adresu HDTV nie AGD.com , bez urazy , mnie to aż tak nie przeszkadza po prostu tak mi sie wydaje że to nie bardzo ... ale jak chcecie to kto wam zabroni :)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobry temat :D A taka "lodówkę" nie chce cię mieć?? Kiedyś myślałem na serio, ale cena odstraszyła :( Nie wiem po ile teraz można kupić:D W samy raz na sale kinową. A do tego takie to "krzesełko" i będzie git.:D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego Boromirep,

Myślę, że nie masz racji.
Po pierwsze, znajdujesz się w dziale "O wszystkim i niczym".
Nikt Ci tu nie karze przesiadywać.
Po drugie, mamy wątek moto, marzenia, kącik alkoholowy, urządzeń mobilnych, wakacyjny i całą masę innych tematów, ba, mamy nawet wątek pt. "przepis na popcorn" ;)

Po trzecie, nie sądzisz, że opinie nt. (np.) sprzętów AGD przydadzą się forumowiczom?
Pamiętaj też, że szybko wyprane gacie to więcej czasu dla żony :D a tą, zamiast przetrzymywać w kuchni/łazience, możesz tulić szybciej i częściej przy seansie, natomiast dobra lodówka, to dobrze schłodzone napoje wyskokowe.
Pomyśl w ten sposób :)

Większość z nas przebrnęła przez żmudny okres remontów, chociażby w kontekście projektów stricte pod KD.
Przy tych projektach, często towarzyszą prace ogólnobudowlane, a co za tym idzie doskonałe źródło wiedzy.

Mamy forumowiczów którzy budowali domy, remontowali mieszkania, czy pracują w branży i zwyczajnie znają się na rzeczy.
Przypominam, że wątek to nie tylko urządzenia AGD, a także ciekawe prace, pomysły i inspiracje (z DIY na czele).

Owszem, mamy jakieś tam w sieci fora tematyczne, ale rejestrując się na takim forum, nie zawsze można liczyć na pomoc, natomiast tutaj bardzo szybko uzyskamy wiedzę (np.) jak poradzić sobie z pozornie prostą zabudową w kuchni/salonie, czy bezpośrednio pod KD.

Caparzo dobrze Ci napisał, jeszcze przyjdziesz po poradę jak wykonać zabudowę pod Atmosa, fikuśną półkę na płyty, oryginalne wykończenie wnętrza, czy chociażby szafkę na sprzęt RTV, nie wspominając już o zakupię AGD do kuchni ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ponoć jeśli pralki to tylko Miele. Słyszałem nawet opinie, ze warto sprowadzić z Niemiec nawet używkę.
W Polsce to same składaki. Mam koleżankę, która pracuje w takiej dziwnej firmie, że prze miesiąc składa pralki Electroluxa, a w następnym reflektory do Renault :D

U mnie tak:
Przez lata u nas była właśnie Electrolux ładowana od góry, jak to pralka. Potem przyszedł czas na dziecko, dlatego żona stwierdziła, że nie będzie inwestować w pralkę, bo każda będzie zajechana. Faktycznie pralka na chodzi 24 h. dlatego kupiła jakiś najtańszy sprzęt w Auchanie z promocji i jakimiś tam punkcikami co wyszło ją jakieś 600-700 zł z 5 letnią gwarancją. Do dziś działa, ale teraz moja już myśli o Samsungu z bąbelkami, a ja się jej pytam, czy wyciągnę z takiej pralki uprasowane koszule? :D


Chciałoby się taką lodówkę Side-by-side, ale miejsca brak. Natomiast kiedyś miałem 7 lat lodówkę Amica. Wtedy wszyscy narzekali, ze to syf, że to najgorsza marka. Mimo to zaryzykowaliśmy. Była głośna, wiecie jak lodówki potrafią "bulgotać". Dzwonię do serwisu i mówię o co chodzi, a tam miła Pani mówi, że mam być cierpliwy, ze do 3 -m-cy będzie cisza. Faktycznie po 3 m-cach jak ręką odjął.

2 lata temu zachorowałem na Ora Ito.
gorenje-ora-ito-kitchen.JPG

Denoneer ma to też w swojej kuchni :)
Jest już piekarnik, więc wypadało dokupić resztę serii, ale jak zorientowałem się że lodówka w środku tak mała i płacisz tylko za projekt to już odchorowałem.
Potem żona zachorowała na LG czerwoną z kryształami Swarowskiego.
a50a2bb9cc16a343c8230364acfbc803.jpg

W Zgierzu jest świetny Outlet RTV AGD LG i Samsung. Stała jedna sztuka i czekała, nic jej nie dolegało więc zamieszkała z nami. to było jakieś 2 lata temu, nic jej nie jest, cichutka, spora, pojemna. Jest OK. Cena oczywiście sporo niższa. Dla mnie na początku wydawała się okropna, typowo kobieca, ale przestałem już zwracać na nią uwagę, a wręcz muszę stwierdzić ,że pasuję do reszty czerwonej kuchni.


Co do Siemensa to udało mi się zdobyć ekspres do kawy do zabudowy - full automat.
Ekspres-SIEMENS-TK-76K573-386080-340x300.jpg

Jeden gość handluje AGD z Niemiec - przywozi sprzęty po ekspozycji na prezentacjach kuchni, itp. Sprzęt robiony dla Niemieckiego klienta. Gość twierdził, że sprzedawca przez miesiąc zrobił może ze 20 kaw. Faktycznie, licznik jest i tyle wskazywał. Sprzęt jak ze sklepu, koszty dwukrotnie mniejsze niż cena detaliczna w Polsce.
To jest właśnie ten sprzęt, który mogę polecić z czystym sumieniem każdemu. Jest to z pewnością nasz ulubiony nabytek, Henio (bo tak go ochrzciliśmy - bez skojarzeń Henry :D ) jest już prawie na prawach domownika, mocno go eksploatujemy, a on dzielnie służy. To jest ten sprzęt, że gdyby uległ awarii, miałbym deprechę :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry