Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

lipa_ml

New member
Meloman69 napisał:
Ten testowany ekran i tak szedł na śmietnik. Żadna strata :cool: .
Tutaj link, czyli zrób to sam:
http://cinematic.pl/index.php?doc=130

sam chętnie bym zrobił sobie taki ekran ale nie ma gdzie powiesić :( rozwijany to jedyna opcja )
to odrazu zapytam czy pofalowanie ekranu rozwijanego mocno przeszkadza w ogladaniu? oczywiscie wiadomo ze zalezy jak mocno pofalowany ale przy nie wielkich pofalowaniach mocno widac to ?
 

tomek67

New member
lipa_ml napisał:
sam chętnie bym zrobił sobie taki ekran ale nie ma gdzie powiesić :( rozwijany to jedyna opcja )
to odrazu zapytam czy pofalowanie ekranu rozwijanego mocno przeszkadza w ogladaniu? oczywiscie wiadomo ze zalezy jak mocno pofalowany ale przy nie wielkich pofalowaniach mocno widac to ?
Zaliczyłem już 4 ścianne ekrany zwijane. W pracy mamy 3. Rozmiary od 150 do 240 cm.
Na żadnym nie było z tym problemu. Nawet na allegro.
Te ostatnie miały jakieś lekkie pofalowania, ale tylko na samym dole,
w sumie bez żadnego znaczenia na obraz.
Z bliska najbardziej gładka jest Projecta.
Mamy w pracy też ekran za stojakiem bodajże firmy Braun 180cm.
On ma jako jedyny widoczne pofalowania na znaczej części powierzchnii.
Mają one nawet wpływ na obraz.
 

drobers

New member
Projektor Benq W 500 obraz HD ale po zmniejszeniu tego zdjęcia nie widać, że to HD, a jako ekran zwykła biała ściana, Meloman i tu pytanko do Ciebie i wszystkich zaologowanych, gdybym teraz zastosował ekran jakiś szary, podwyższajacy kontrast, to czego mógłbym oczekiwać? Co by sie polepszyło w tym obrazie, który załączyłem?, czy różnice byłyby subtelne, czy bardzo widoczne?
 

Attachments

  • DSC00070.JPG
    DSC00070.JPG
    16,9 KB · Wyś: 1071
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
drobers napisał:
a jako ekran zwykła biała ściana, Meloman i tu pytanko do Ciebie i wszystkich zaologowanych, gdybym teraz zastosował ekran jakiś szary, podwyższajacy kontrast, to czego mógłbym oczekiwać? Co by sie polepszyło w tym obrazie, który załączyłem?, czy różnice byłyby subtelne, czy bardzo widoczne?
Te elementy co są czarne stałyby się sporo bardziej czarne.
Przy oglądaniu na białym ekranie lub ścianie zawsze ma się wrażenie,
że jest ok , ale czarny mógłby być ciut bardziej czarny.
Na HC już jest fajnie pod tym względem.
Kolory robią się takie bardziej nasycone, pełne nie wiem do końca jak to określić.
Oczywiście jasność obrazu ciut spada.
 

drobers

New member
Przy projekcji w dzień, lepiej obraz wyglada na ekranie HC , czy na białej scianie?
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
Przy projekcji w dzień, lepiej obraz wyglada na ekranie HC , czy na białej scianie?

Przy projekcji w dzień nic nie będzie dobrze wyglądało.
Różnice pomiędzy białą ścianą i ekranem:
1. kontrast - głębszy czerniejszy i intensywniejszy biały (nawet na HC - tutaj nie zgodzę się z Szanownym kolegą Tomkiem),
2. głębia kolorów - na tym jest największa różnica,
3. ostrość obrazu.

Falowanie powierzchni generalnie nie wpływa na jakość obrazu. Moja poprzednia Projecta HC była idealnie gładka. Nowy MW delikatnie faluje w prawym dolnym rogu.
Bardzo istotnym czynnikiem na falowanie ekranu ma sposób jego montażu (idealne wypoziomowanie! długa poziomica przy montażu to podstawa!).
Mnie się udało uzyskać poziom w granicach 1,0 mm na długości 2,40 m . :cool:
 

drobers

New member
Widział może ktoś z was w sieci przykładowe porównanie ekranów high contrast i matt white, chodzi mi o zdjęcia z projekcji??? Chciałbym zobaczyć róznice na zdjeciach chociaż. To pytanko kieruje do wszystkich forumowiczów.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
drobers napisał:
Widział może ktoś z was w sieci przykładowe porównanie ekranów high contrast i matt white, chodzi mi o zdjęcia z projekcji??? Chciałbym zobaczyć róznice na zdjeciach chociaż. To pytanko kieruje do wszystkich forumowiczów.
Różnica jest zasadnicza. Szary ekran, dlatego, że jest szary, odbija nieco mniej światła przez co częściowo zmniejsza degradację jakości obrazu spowodowanej właśnie wtórnym, odbitym światłem. Gdybym dziś kupował drugi raz ekran, kupiłbym właśnie HC. Na zdjęciach nie zobaczysz różnicy, gdyż jest ona zbyt subtelna.

Kupuj ekran HC:
a) jeśli pokój nie jest przystosowany do projekcji;
b) oglądasz tylko w zupełnych ciemnościach.

Kupuj ekran biały:
a) jeśli masz pokój dostowany do projekcji;
b) często oglądasz w dzień lub przy świetle.
 
Ostatnia edycja:

drobers

New member
Czy ktos z szanownych forumowiczów uzywał do malowania ekranu farb SCREEN GOO Digital Grey? Jeśli tak to proszę podzielić sie wrażeniami , jak się prezentuje obraz? może jakies fotki?
 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
mam pytanie do posiadaczy projecty hc czy jak rozwine do połowy ekran zeby go zwinąć musze całego rozwinąć? czy mozna od połowy? kurcze zawiesiłem dzisiaj i mam problem ze zwinięciem. Nie umiem czy co ;/ jakaś rada do szybkiego opanowania zwijania ?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
lipa_ml napisał:
mam pytanie do posiadaczy projecty hc czy jak rozwine do połowy ekran zeby go zwinąć musze całego rozwinąć? czy mozna od połowy? kurcze zawiesiłem dzisiaj i mam problem ze zwinięciem. Nie umiem czy co ;/ jakaś rada do szybkiego opanowania zwijania ?

Musisz sciągnąć do końca, tak przynajmniej jest u mnie, choć nie mam Projecty. Jeśli będzie robił problemy przy zwijaniu (czyli np. stanie w połowie) zwijaj go trzymając bardzo luźno, a gdy będzie blisko listwy po prostu puść.
 

Deimos

Banned
Mam projecte już trzy lata i nic nie trzeba ściągać do końca, weź troche na dół pociągnij i potem juz powinien się zwijać do góry normalnie.:)
Zawsze przy zwijaniu lekko szrpnij w dól i po sprawie...
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
lipa_ml napisał:
mam pytanie do posiadaczy projecty hc czy jak rozwine do połowy ekran zeby go zwinąć musze całego rozwinąć? czy mozna od połowy? kurcze zawiesiłem dzisiaj i mam problem ze zwinięciem. Nie umiem czy co ;/ jakaś rada do szybkiego opanowania zwijania ?
Jestem już certyfikowanym zwijaczem Projecty HC ;)
Odbyłem szkolenie pod kierunkiem Wielkiego Mistrza Melomana ;)
A tak poważnie to nie jest takie proste na początku, trzeba "załapać".
Robisz tak.
Zdecydowanym, mocnym ruchem ciągniesz o około 10 cm w dół.
Potem lekko go nawet pcham do góry.
Tuż przed końcem czasem trzeba go przychamować.
Na początku walił mi w obudowę z wielką siłą teraz się nie dowija do końca zostaje ze 2-3cm luzu.
Zanim Meloman mi powiedział jak to się robi to nie byłem w stanie zwinąć tego ekranu.
A jest to mój ...3 ekran z kasetą.
 

lipa_ml

New member
tomek67 napisał:
Jestem już certyfikowanym zwijaczem Projecty HC ;)
Odbyłem szkolenie pod kierunkiem Wielkiego Mistrza Melomana ;)
A tak poważnie to nie jest takie proste na początku, trzeba "załapać".
Robisz tak.
Zdecydowanym, mocnym ruchem ciągniesz o około 10 cm w dół.
Potem lekko go nawet pcham do góry.
Tuż przed końcem czasem trzeba go przychamować.
Na początku walił mi w obudowę z wielką siłą teraz się nie dowija do końca zostaje ze 2-3cm luzu.
Zanim Meloman mi powiedział jak to się robi to nie byłem w stanie zwinąć tego ekranu.
A jest to mój ...3 ekran z kasetą.
he he he rzeczywiscie to działa , oczywiscie długie treningi mnie czekają ale idzie zwinąc ( musze go jeszcze idealnie wypoziomowac ale co chwila mi prąd wyłączaja i nędza :( )
 

tomek67

New member
lipa_ml napisał:
he he he rzeczywiscie to działa , oczywiscie długie treningi mnie czekają ale idzie zwinąc ( musze go jeszcze idealnie wypoziomowac ale co chwila mi prąd wyłączaja i nędza :( )
A ja teraz mam obronę pracy mgr za 2 tygodnie.
W ten weekend nie zaliczyłem nawet jednego filmu :(
 

lipa_ml

New member
Rudeford napisał:
Jak sprawuje się ACTIVE POWER 600VA?
bez najmniejszych problemów sie przełącza proj chodzi dalej i spokojnie po wyłączeniu wytrzymuje do momentu az sie schłodzi proj i wyłączy. Czyli w 100% się sprawdza . Mam tylko proja podłączonego do ups wiec nie chciałem inwestowac 300-400 zł .
tylko active power 600va sa dwie wersje , jest jeszcze easy i wbrew pozorą nie rózni sie tylko ilością wejść ale tez czasem reakcji easy ma 6ms a ta moja ma 2 ms , awaryjnosc bardzo mała bo duzo sprzedaje AP i rzadko cos wysyłam do serwisu
 
Ostatnia edycja:

drobers

New member
Pytałem was ostatnio o farby screen goo , ale nikt mi nic nie powiedział:(, kupiłem sobie Digital Grey Pomalowałem płyte Anvipor i wstawiłem w malowane nz czarno ramy z dębiny efekt przedstawiam na fotce.
Fotka zrobiona telefonem więc sorry za jakość, może ktos wie jak mam tutaj na forum pokazać fotki w normalnym rozmiarze, nie zmiejszając ich????
Powiem szczerze, że byłem miło zaskoczony efektem swojego dzieła, obraz spokojnie teraz mozna oglądać w dzień światło mało przeszkadza, nawet przy odsłoniętych oknach, podwarunkiem że słońce bespośrednio nie pada na ekran, a przy włączonym świetle 6 żarówek 60W spokojnie sie ogląda. No i rama sprawia , że powstaje dziwnie przyjemny efekt jakby sie patrzyło przez okno na dwór, szczególnie przy rozdziałce HD A PROJ TO BENQ W500 w trybie eko ekran ok~100"
 

Attachments

  • DSC00108.JPG
    DSC00108.JPG
    49,1 KB · Wyś: 826
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
drobers napisał:
Pytałem was ostatnio o farby screen goo , ale nikt mi nic nie powiedział:(, kupiłem sobie Digital Grey Pomalowałem płyte Anvipor i wstawiłem w malowane nz czarno ramy z dębiny efekt przedstawiam na fotce.
Fotka zrobiona telefonem więc sorry za jakość, może ktos wie jak mam tutaj na forum pokazać fotki w normalnym rozmiarze, nie zmiejszając ich????

www.imageshack.us
 
Do góry