Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

MarianPaz

Member
Jeśli ma być to dobra farba, to zwykle polecana jest Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 kolor RAL 9005.

Co do wielkości ekranu, to najlepiej wyświetlić sobie obraz na ścianie i ustalić jaki rozmiar jest optymalny a dopiero potem zamówić.

Sam mam ekran Adeo i z pewnością mogę go polecić.
 
Dzięki za info,
zna ktoś z Was może firmę a b c p r e z e n t a c j i ?
Chciałbym u nich kupić, tylko dzieli nas 300km ;)
Nie chciałbym przelać pieniędzy i nie zobaczyć ekranu ;)
Pytanie czy ktoś korzystał z usług i był zadowolony?
Pozdrawiam
Ł
 

coms

New member
Cześć

W moim obecnym domu używam ekranu AVtek, który się całkowicie pofałdował. Podejrzewam, że wpływ na to (poza jakością ekranu) mogło mieć to, że kilka metrów od niego znajduje się kominek (a więc w zimowe dni ekran się od niego nagrzewał). Taki mam układ mieszkania i nic nie poradzę. Ekran nie mógł zawisnąć nigdzie indziej.

Wkrótce planuję przeprowadzkę i chcę kupić nowy ekran bo AVtek jest już do niczego. Na ten moment mogę sobie pozwolić tylko na budżetowe rozwiązania. Znalazłem ekran AVERS STELLA 200x125 za 600 PLN.

Czy macie jakieś spostrzeżenia nt. jakości produktów Avers? Zniosę wszystko, byle ekran się nie fałdował, nie zaginał. Dodam, że w nowym miejscu ekran nie będzie pracował w ekstremalnych warunkach (żadnych kominków).
 

coms

New member
Po niemiecku nie umiem, ale cenę rozumiem. Niecałe 200 euro za ekran elektryczny z napinaczami to chyba bardzo dobra cena.

Niedawno trafiłem na allegro na jakieś ekrany z elektryką i napinaczami za coś ok. 1000 PLN ('CINEMA 4K TENSIO').

Nie wiem tylko jak z jakością tych rzeczy. Sam się nad tym cinema 4k tensio zastanawiam. Nie jestem wyrafinowanym videofilem, po prostu chcę mieć jakiś prosty ekran, na którym skutecznie obejrzę film. A napinacze to chyba jedyna gwarancja, że ekran się nie pofałduje. Może lepszy najtańszy ekran z napinaczami niż średni bez.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie. Ja tak samo uważam. Ten z Niemiec ktoś z forum polecał i sam chciał kupić. Ale nie mogę na tą osobę trafić. Tzn nie pamiętam kto. A kupić w ciemno to nie za bardzo.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ja mam ekran Esmart z napinaczami , elektrycznie sterowany.
W języku polskim masz opis jak wejdziesz na stronę amazon.pl i wpiszesz w wyszukiwarce esmart
 

coms

New member
Ja mam ekran Esmart z napinaczami , elektrycznie sterowany.
W języku polskim masz opis jak wejdziesz na stronę amazon.pl i wpiszesz w wyszukiwarce esmart

  1. Jak długo masz ten ekran?
  2. Wszystko działa jak należy? Napinacze, elektryka? Jakieś awarie?
  3. Napinacze są skuteczne? Ekran jest idealnie prosty?
  4. Jak jakość obrazu na samym ekranie? Jesteś zadowolony? Masz jakieś porównanie?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Tak tak. Wszystko jest ładnie opisane. Ty masz biały czy szary? Gain 1,0 0,8 czy 1,2? Tu widzę że są także silver. Nie wiem tylko ile jest czarnego pasa. Standardowy to chyba 50cm.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
To nie srebrny ekran tylko tył mają srebrny. Albo czarny. Nie wiem który lepszy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja mam ekran Esmart z napinaczami , elektrycznie sterowany.
W języku polskim masz opis jak wejdziesz na stronę amazon.pl i wpiszesz w wyszukiwarce esmart
Ogólnie jesteś z tej firmy zadowolony? Sprzęt godny polecenia. W kartonie cały komplet, instrukcja?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ten ekran ma jedną osoba chyba na tym forum i ta jedna opinia może zaważyć na kupnie troszkę ryzykowne.... :)
Wiele osób ma głównie ekrany z wyższej półki które są sprawdzone tj.Adeo, k.a.u.be.r. tutaj masz pewność że będzie wszystko ok.
Z tymi tanimi jest zonglerka z jakością jeden kolega kupi i będzie ok a drugi czy trzeci będzie miał wady. Jest ryzyko jest zabawa bo cena atrakcyjna... :)
 

Raphael30

New member
Ja bym celował w Avers Screens, mają spory wybór i są nie drogie, nie jest to masówka jak inne, ekrany robią pod zamówienie.
 

maks87

New member
Miałem zakładać osobny temat, ale podpytam tutaj o budżetowe ekrany. Szukam elektrycznego ekranu 16:9 o szerokości 220cm. Zapewne zaraz posypią się komentarze, że tanie ekrany z allegro są bez sensu, ale pomijając to wszystko, chciałem się dopytać Was, jaka będzie różnica między tymi dwoma ekranami:

Pierwszy to Matt White Glass Beaded i współczynnik odbicia 1,2G
220x125 EKRAN projekcyjny 16:9 CINEMA HD electric Sklep z ekranami projekcyjnymi

Drugi to Matt Gray Glass Beaded i współczynnik odbicia 0,8G (na stronie jest błąd w opisie)
220x125 EKRAN projekcyjny 16:9 HD GRAY elektryczny Sklep z ekranami projekcyjnymi
 

maks87

New member
Poprawka: oba powyższe ekrany mają taki sam współczynnik odbicia, czyli 1,2G. Różnica jest jedynie w kolorze: biały lub szary.
Czy przy oglądaniu w dość jasnym pomieszczeniu (tzn. sufit biały i dość jasne ściany) różnica w odbiorze będzie lepsza na korzyść tego szarego?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Szary jest do nieprzystosowanych pomieszczeń. Różnica do białego będzie spora.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry