Ekran 16:9 120" vs 21:9 150"

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja się czasem zastanawiam czy nie zrobić borderow do tv lcd. Tu też czarne pasy świecą.

Pytanie do wszystkich:
A co gdy napisy wyświetlane są właśnie na dolnym czarnym pasie?

Bordery do TV.....? Tak jak Armanig napisał, u mnie na plaźmie są one czarne jak smoła...;-)
Odnośnie napisów to jest trocha lipa, wiem że są odtwarzacze blu ray np. philipsa co mają funkcje przesunięcia napisów góra/dół ale jak ktoś ma dobry odtwarzacz BR to dla takiej funkcji przecież nie będzie zmieniał i tu jest lipton...;-)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Armanig, w lcd czarne jak smola? Bajeczka :) ja zaciemniam w 99% salon i świecą trochę. Nie da się tego uniknąć w lcd przy idealnie ciemnym pokoju.

Bipo, plazma tak. Ja pisałem o lcd.
 

Rudeford

New member
Jedynie podświetlenie ściany za tv daje znaczącą poprawę. Niestety traci na tym wczujka w film czy grę. Po ciemku jakoś tak bardziej wkręcam się w to co oglądam. Niestety w ciemnościach matryca świeci nawet na minimalnym podświetleniu i ciemne sceny wypadają blado.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raccoon, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem "niemal" ;)
Zatem wrzuć od biedy lekkie podświetlenie za tv, czyni cuda. Led/lcd to nie oled, to wiemy, ale te dwa pasy to nie problem, nie w każdym tv. Szczególnie przy tak małej przekątnej, a jeżeli już, to poświetlenie widać przy całkowicie ciemnej scenie, ale już przy jaśniejszych nie widać tego co z natury podświetla.
W projekcji to już inna bajka i ja osobiście nie bawiłbym się w bordery w tv, ale już w ekranie projekcyjnym jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ok :)

Ja się boję zakryc górę (wentylacja) i dół (napisy), chociaż obraz pewnie by zyskał.

A co z tymi napisami? Rozumiem że wyświetlane są na borderze?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To chyba zależy od wydania. Taki Wolverine ma napisy na docelowym ekranie, ale już "Zapowiedż" z N.Cage wyświetla drugą część tłumaczenia na czarnym pasie, to samo jest z Prometeuszem. Pierwszy lepszy przykład z pamięci, a pewnie długo można by wymieniać.
Bipo, masz opcje przesuwania napisów w BD?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
NETFlLIKS,
dobrze wie że, na polskim rynku sprzedaż treści, bez polskiego lektora się nie uda !
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
To chyba zależy od wydania. Taki Wolverine ma napisy na docelowym ekranie, ale już "Zapowiedż" z N.Cage wyświetla drugą część tłumaczenia na czarnym pasie, to samo jest z Prometeuszem. Pierwszy lepszy przykład z pamięci, a pewnie długo można by wymieniać.
Bipo, masz opcje przesuwania napisów w BD?

Niestety nie, mój BR takiej opcji nie posiada...;-(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój też nie, tzn. jest tam jakaś możliwość zmiany czcionki, czy rozmiaru jak pamiętam, ale to chyba bardziej dotyczy plików z pena.
Może inaczej, pytanie który ma taką opcje i czy ta opcja działa na oryginalnych płytach BR? To dosyć istotne w kontekście ekranów 21:9.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ciekawe, gdyby ktoś potwierdził czy na 100% działa to na BR, byłoby miło.
300zł to groszowe kwoty. Zostaje jeszcze PS4, ale tam podejrzewam też nie ma.
 

martinxxx.ma

New member
Gdyby ten "specjalny ekran" występował w dużych przekątnych jako rozwijany, a do tego był nieco tańszy, to faktycznie można by zażegnać problem, a że tak nie jest, to trzeba posiłkować się sprawdzonymi rozwiązaniami. Mowa oczywiście o Magic Screen.

Zresztą, rozwijane bordery do formatu 21:9 z 16:9, to najczęściej stosowany sposób. Dosyć prosto można wykonać samemu, a efekty są wyśmienite!
Dla przypomnienia, jeszcze jeden film:

[youtube]FDu7JsT8lQA[/youtube]



Oczywiście najlepszym (best of the best) rozwiązaniem jest multiformat z prawdziwego zdarzenia, ale tutaj to już nie tylko kwestia samego ekranu:

[youtube]2ZOkjWMn3qQ[/youtube]
Uważasz że ten ekran jest drogi w stosunku do tego co oferuje i w stosunku do podobnej konkurencji?
Bo na pewno nie są dla niego konkurencją ekrany adeo a więc bardzo dobrego producenta, Stewart też nie ma polotu...tym bardziej przy projekcji odbywającej się w jasno pomalowanych salonach...


Oczywiście brak wersji zwijanej to dla Wielu osób problem nie do obejścia...to fakt... i faktem jest że 120" to maks w formacie 16:9...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kwestia ceny, to raczej indywidualne podejście.
Obiektywnie, czy jak wolisz moim zdaniem uważam, że cena jest lekko za wysoka.
Gdyby występował jako rozwijany, a do tego z borderami na pilota. To podejrzewam, że dziś by u mnie już wisiał.
 
Do góry