Egreat R6S

zwierzak11

New member
hmm, ja z egreat nie mam żadnych problemów od 1,5 roku tyle że 2 lata temu stworzono go jako odtwarzacz hd a nie mini komputer- raspberry to inna konstrukcja ale wybór należy do użytkownika a czas mija i konstrukcje się baaaardzo szybko zmieniają ........
 

witgit

New member
Witam ,
kupiłem r6s pro z wifi i mam pytanie:
Jaką przepustowoć ma te wifi?
Producent podaje że niby N ale większe filmy lub koncerty bluray z nasa tną.
Można jakoś zmodzić te wifi? Sterowniki jakieś lepsze czy coś?
 

voodoopeople

New member
ja mam jedno i drugie: Egreat odtwarza wszystko bez mrugnięcia i jest w stylu "podłącz i korzystaj". Rasperry to inna bajka. To są dwie całkowicie różne konstrukcje skierowane do różnej grupy odbiorców. Jeśli chcesz tylko oglądać filmy/ słuchać muzyki - wybieraj egreata. Jeśli cały czas coś modyfikujesz i co najważniejsze - nie boisz się eksperymentować - wybieraj raspberry :]
Sam próbowałem przekonać pewne osoby do maliny ale zauważyłem, że to nie ma sensu. Niektórym wystarcza to co ma np. telewizor samsung i jego smart tv. Dla mnie to porażka ale nie będę z tym walczył.
Egreat i rasperry to klasa wyżej ale w dwóch różnych kierunkach.
 

Jackiller

New member
Sprawdziłem - działa

...
Może napiszę jak to zrobić i spróbujecie to zrobić u siebie.

1) Aby wgrać Telnet wchodzimy w Panel Sterowania, dodaj/usuń składniki systemu Windows, znajdujemy usługę Telenet i dajemy OK, lub instalujemy zewnętrzny klient np "PuTTY"

2) Wchodzimy w Telnet i łączymy się z Egreat (trzeba wpisać): (open(spacja)adres sieciowy Egreat) np.: open 192.168.1.3

3) Logujemy się wpisując: root

4) Podajemy komendę którą podał XURY do instalacji moservices 3, czekamy aż się wgra

Kod:
cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install


chwilę czekamy, będą się pojawiały kolejne wiersze/etapy instalacji aż się zatrzyma i pojawi się napis m.in. „Please, reboot the player”
i uruchamiamy Egreat ponownie zgodnie z instrukcją

5) Po uruchomieniu Playera powtarzamy czynności 2) i 3)

6) Podajemy komendę którą podał XURY do instalacji PLIMS

Kod:
cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/PLIMS.tar.bz2
pm install PLIMS alone


czekamy na ukończenie instalacji (pojawi się ponownie „/tmp #” i uruchamiamy Egreat ponownie

Swoją droga można by to podwiesić w pierwszym wpisie, gdyż duuuuzo czasu zajmuje ogarnięcie ok 50 stron wątku
 

Jackiller

New member
Mam pewien problem
Po zainstalowaniu MOS + PLIMS
nie zapamiętuje mi ustawień. Jest to o tyle irytujące, że mam WiFi i wpisywanie za każdym razem WPA jest co najmniej uciązliwe.
Po uruchomieniu, pojawia mi się wykrzyknik z WiFi i tyle...
Pomożecie ?

Chyba jest ok, trzeba było dać czas czasowi
 
Ostatnia edycja:

mswiniuch

New member
Wszystkie firmware na BastCastle u mnie zapamiętują ustawienia ale tylko na chwilę
Po kilku wyłączeniach nagle sie resetuje do fabrycznych i czasem nawet aż tak że MOS3 nie działa i ratuje ponowne wgrywanie
Żeby do xEgreat-III-R6S-3.0.5.3-by-CSv2.5-DMD-xLiveCZ.rar można było doinstalować MOS3 to by było super
 

Jackiller

New member
Dzięki - u mnie póki co stabilnie, ale rzeczywiście na początku kilka razy się wykrzaczyło.
Ale mam jeszcze kilka pytań (mam MOS + wszystko z wykazu):
1 - nie działa mi IPLA, czy to normalne zjawisko ?
2 - mam zainstalowany CURL komendą (by XURY)
Kod:
pm install curl
Ale nie widzę go w katalogu
/usr/local/etc/mos/bin
Czy u nas jest inaczej niż w MANCIE ?
3 - próbowałem dodać eksploratory plików jak na forum Manta (by XURY)
Kod:
cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/extplorer.tar.bz2
pm install extplorer alone
Kod:
cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/elfinder.tar.bz2
pm install elfinder alone
Wykazuje mi te instalki w SERVICES ale nie mogę z nich skorzystać ?
4 - Jak skorzystać z IPTV ?
5 - z wykazu nie mogę zainstalować YT3 - czy tylko ja tak mam ?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Nie mozesz zainstalowac YT3 bo go juz nie ma jest teraz YT4 masz tu linka do goglecode https://code.google.com/p/manta/downloads/list

U mnie nic sie nie restetuje od początku jest ok, co prawda znikała mi sieć na początku ale była to wina źle umiejscowionym ruterem i z racji że niby miałem 2-3 kreski zasięgu sieci na Egreatcie po paru minutach lub jak coś robiłem siec i ustawienia sieci mi znikały i pojawiały się.
Sprawdźcie czy to nie od tego. Bo u mnie po przestawieniu rutera jest wszystko ok nawet odtwarzacz sam sobie zmienia IP jak obennie używany jest zajęty, np. po braku prądu zmieniła się kolejność urządzeń.

EDIT
ja mam jedno i drugie: Egreat odtwarza wszystko bez mrugnięcia i jest w stylu "podłącz i korzystaj". Rasperry to inna bajka. To są dwie całkowicie różne konstrukcje skierowane do różnej grupy odbiorców. Jeśli chcesz tylko oglądać filmy/ słuchać muzyki - wybieraj egreata. Jeśli cały czas coś modyfikujesz i co najważniejsze - nie boisz się eksperymentować - wybieraj raspberry :]
Sam próbowałem przekonać pewne osoby do maliny ale zauważyłem, że to nie ma sensu. Niektórym wystarcza to co ma np. telewizor samsung i jego smart tv. Dla mnie to porażka ale nie będę z tym walczył.
Egreat i rasperry to klasa wyżej ale w dwóch różnych kierunkach.
A do czego używasz RasPI ? bo ja miałem zamiar go kupic do torrentów i jako NAS ? zda to rezultat ? chodzi mi czy będę miał dostęp zdalny do niego poprzez inny komp (poprzez IP).
 
Ostatnia edycja:

Jackiller

New member
Już miałem napisać z prośbą o wytłumaczenie, co jest co. Dla zainteresowanych, kliknięcie pozycji na podanej przez kolegę liście, wyświetla objaśnienia plików.
Natomiast mam prośbę o wyjaśnienie tematu Repository.
Czy jest to obsługa z przeglądarki na kompie czy z urządzenia ? I jak to zainstalować (lub gdzie znajdę źródło informacji, bo z całego wątku nie mogę tego ogarnąć. Albo słabo czytałem, a przeczytałem cały, albo nie ma inaf info )
Z instrukcji Xury-ego nie rozumiem

Moduł "Manage repositories" służy do zmiany repozytorium modułów. Ja stworzyłem dodatkowe repo po to by moje modduły mogły być instalowane przez przeglądarkę, a nie przez telnet.
Oto opis z forum manty:

1. Instalujemy (jeśli nie mamy moduł) "Manage repositories"
(...)
I jeszcze uzupełniając - u mnie nie uruchamiają się filmy przez YT4, też tak macie ?

 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Hej wiec tak u mnie też YT4 nie odtwarza filmów, albo filmów nie ma co na zwykłym YT w PLIMS działają i są. Wiec raczej wina YT4 ja to kiedyś miałem ale odinstalowałem, wczoraj wieczorkiem zainstalowałem dla sprawdzenia i jest tak jak mówisz.

Co do Repository to ja tego obecnie nie mam ale z tego co pamiętam to dochodziło w przeglądarce (jak wejdziesz na IP odt) te Repository i tam można ustawić z skąd mają się ściągać sterowniki automatycznie. Jak dla mnie bezużyteczne bo robię to przez Telnet i wywaliłem to.

Co do opisów to fakt troszkę kiepskie są no ale cóż.
Zajrzyj na forum manty tam się udziela w temacie XliveCz ale w dalszych stronach tego tematu jest o Plimsie.
 

Jackiller

New member
Z tym YT wogóle są hece.
Najlepiej jakby z 4 zrobiono jeden - porządnie.

Na YT4 nie uruchamiają się filmy, ale można je pobierać (czego nie ma na innych)

Na PLIMSowym nie działa personalizacja. Tzn jest tylko "ulubione" i "przesłane", a nie wyświetla się lista subskrybcji i playlisty (co działa doskonale na brandowym YT)

Brandowy YT HD w zasadzie też nie działa, wieeele filmów nie można odpalić, które normalnie odpalają na innych. W nim są zakładki subskrypcji i playlisty, ale nie ma gdzie się zalogować!! Więc są puste.

Brandowy YT (nie HD) jest bez zarzutu poza faktem, że działa jakby podłączył ktoś do niego modem tepsy z 98roku (kto miał to pamięta tę szybkość). Mówię o szybkości apki i wczytywaniu, bo samo odtwarzanie płynnie.
Np utwór "Rihana - Diamonds" z VEVO działa !!TYLKO!! na brandowym YT (pozostałe - niestety)
 
Ostatnia edycja:
Broda - Co do Raspberry Pi zda Ci to egzamin. Trzeba tylko poświęcić troszkę czasu na wgranie systemu , wszystkich wtyczek. Dłubałem około tygodnia i tak szczerze do Egreat już bym nie wrócił. Działa mi dokadnie wszystko co chcę i co najważniejsze stabilnie (musiałem dużo poczytać).
Filmy oglądam z dysku USB 1TB. Podłączony przez HUB. Np. mkv 20gb z dts w full hd 1080p (taki plik mam aktualnie największy) otwiera mi się od razu po kliknięciu. Nie czekam 30 sec jak niektórzy pisali. Używam OpenElec Rbej Frodo z 20.07.2013 (chyba najlepsza i najszybsza wersja aktualnie XBMC. Wszelkie Raspbmc i standardowe OpenElec muliły, a Raspmc sypał się bez powodu). Zero zacięć itp. Co do wtyczek jest tego masa, wszystko działa, nie tak jak na Egreat (wszelkie youtube, kino pecetowiec, weeb.tv itp). Za każdym razem się uruchamia i nie wywala żadnych błędów (szybkość działania wtyczek, czas uruchamiania podobna jak na Egreat).
Jedynym minusem Raspberry Pi to nieładny wygląd i trzeba go albo schować za telewizorem, albo wsadzić w jakąś fajną obudowę. No chyba, że komuś się podoba. "Malinę" podkręciłem do 1000 Mhz (przykleiłem 3 radiatory kupione na Allegro za 7zł, nie wiem czy coś dają, ale dla świętego spokoju) i dokupiłem w ''razie co'' obie licencje na kodeki (na stronie fundacji wyszło w przeliczeniu z funtów ok. 19zł, płatność PayPal, licencje otrzymałem w niecałą godzinę na maila).
Wszystko działa niezwykle stabilnie i płynnie w porównaniu z Egreat, więc mogę polecić. No chyba, że ktoś ma pieniądze na jakiegoś Nettopa albo HTPC (Próbowałem na moim netbooku ASUS A53U-SX313 XBMC i działało w mgnieniu oka zostawiając "malinę" 100 lat za murzynami (bez urazy...), ale jak wiadomo AMD Brazos E-450 jest polecaną platformą typowo do HTPC).
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mam pytanie, czy po aktualizacji, też nie macie ikon stacji w pasku na dole w WEEB.TV ?
Musisz zaktualizować do 3.6.

Kamil a ten dzwięk dts to nie robi przypadkiem downmixa na 2.0 ? bo gdzieś czytałem że nie puszcza ścieżki 5.1 tylko przerabia na 2.0 ?
Skąd dorawałeś OpenElec Rbej Frodo z 20.07.2013 ?, zasilacz jaki musi być, czy czujesz lepsze działanie jak podkręciłeś do 1000 ?, czy znalazłeś jakiś pilot na fale IR któy by mógł działać z RasPI ?

Mnie troszkę denerwuje Egreat z jednym a dokładnie (PLIMS) niby fajne ale ciągle coś nie działa.
A to HD trailer a to GT Trailer o You Tube nie wspomnę ani się nie da zalogować ze swoim kontem aby można było popatrzeć subskrybowane kanały, brak pętli czy kontynuację kolejnego pliku (chodzi mi o teledyski), no nie powiem drażni mnie to troszkę ale jeśli chodzi o odtwarzacz to jest bezkonkurencyjny w swej cenie. Po prostu Plug & Play.
 

Jackiller

New member
Musisz zaktualizować do 3.6.

Dzieki
(Tak nieskromnie) wiem, wiem... dzisiaj o 3 w nocy napisałem do XURY-ego z informacją, że WEEB.TV chyba znowu zmieniło ścieżki do ikon na stare i rzeczywiście. XURY zadziałał w ekspresowym tempie (6:30 odpisał, że się za to bierze :krol: i po chwili była już poprawka).
 
Ostatnia edycja:
Pilota kupiłem do PC i działa normalnie. Ewentualnie do uniwersalnego dokup sam odbiornik IR i zaprogramuj. Nie ma żadnego Downmixa. Dźwięk idzie normalnie Passthrough do Amplitunera. A Rbeja dorwałem z innego forum poświęconego XBMC i jest tam wszystko opisane co i jak. Trzeba poczytać.
Szkoda mi was, że nadal się męczycie z tym Egreat bo z jego softem zawsze będzie coś nie tak. Zawsze coś nie będzie działać, kolejne aktualizacje i tak w kółko...
Tak, ten plik działa normalnie tak samo jak na Egreat. Po zakupie pierwsze co na nim sprawdziłem, bo już kiedyś pytałeś jaki player to udźwignie, a miałem jeszcze wtedy Egreata. Raspberry Pi również daje radę w 100%.
Co do overclockingu jest to dodatkowe 300 MHz (całkowicie bezpieczne, można i więcej z tego co czytałem), a więc i szybkość jest odczuwalna.
P.S. Gdyby Raspberry był taki słaby to nie powstałby XBMC na tą platformę. Na Egreata nie będzie nigdy bo sprzętowo nie wyrobi niestety. Na "malinę" oprogramowanie będzie cały czas rozwijane i może być tylko jeszcze lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Jackiller

New member
Pewnie masz rację - zależy od przeznaczenia.
Co do chipsetu, to podobno RTD1186 to fabrycznie podkręcony 1185 z 500 na 750MHz.
Ale niestety, czas jaki trzeba poświęcić na konfigurację maliny jest jak dla mnie nie do zaakceptowania. Poza tym są urządzenia które ogarniają xbmc sprzętowo chyba (np taki minix) za ok 100$ na jebaju. Jest tam JB4.2 i mamy problem z głowy.
Ale oczywiście, jak ktoś lubi dłubać i ma na to czas, to sam bym takie coś kupił jak malinka pi i skonfigurował pod siebie.
 

gregorus

New member
Egreat R6S + airmouse - pytanie.

WItam!

Panowie - czy R6S będzie działać razem z dostępnymi pilotami BT - airmouse (np.: RC11 - RC12)? Albo z innej strony R6S będzie schowany i zwykły pilot IR nie będzie działał - istnieje jakiś dodatkowy pilot radiowy lub bluetooth?
Pozdrawiam,
Grzegorz
 
Do góry