Egreat R6S

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sprawdź czy są to naprawdę napisy w tych formatach, a nie MPL2 lub mDVD ze zmienionymi rozszerzeniami, co się zdarza. W ustawieniach napisów powinna być też opcja automatycznego ich ładowania.
 

sadhudario

New member
są to sto procent napisy... Ściągnięte z napiprojekt. W ustawieniach pozmieniałem wszystko co możliwe... A przy okazji - czy u Was przy przeglądaniu zawartości dysku w menagerze plików i przy włączonych wszyskich mediach - pokazuje wam pliki z napisami?
 

woo1976

New member
są to sto procent napisy... Ściągnięte z napiprojekt. W ustawieniach pozmieniałem wszystko co możliwe... A przy okazji - czy u Was przy przeglądaniu zawartości dysku w menagerze plików i przy włączonych wszyskich mediach - pokazuje wam pliki z napisami?

Mam dokładnie ten sam problem. Czasem, gdy widzi napisy - włącza się ich menu, ale napisy i tak nie są wyświetlane. A czasem, mimo że napisy są w tym katalogu co film, z taką samą nazwą - napisów nie widzi. Irytuje mnie to niesamowicie. Próbowałem z innymi firmware, ale efekt jest taki sam. Myślałem, że tak zaansowane wydawało by się urządzenie, radzi sobie z napisami bez problemu. A tak podstawowa funkcja została tak skopana. Odtwarzacz miał mi służyć praktycznie wyłącznie do oglądania filmów w HD, ale niestety problem z napisami dyskwalifikuje to urządzenie :(
 

coobah

Member
Bez reklam
Witam jaki dysk zewn.500gb polecacie do R6S?

Ja polecam jakiś 2,5". Będzie cichy... ;)

Odnośnie Waszych problemów z napisami:
Ściągam poprzez Napiprojekt, w jego ustawieniach skonfigurowałem, żeby zasysał *.srt i nigdy nie miałem problemu. Różne softy wgrywałem i zawsze było OK. Wydaje mi się, że problem jest ustawieniach napisów, a nie w urządzeniu... Przecież to soft decyduje o napisach, więc nie widzę możliwości, aby na każdym sofcie był problem...

Aha, nigdy nie widzę w katalogu z filmem pliku z napisami :) A wiem, że tam są i działają.
 

Qbanczyk

New member
są to sto procent napisy... Ściągnięte z napiprojekt. W ustawieniach pozmieniałem wszystko co możliwe... A przy okazji - czy u Was przy przeglądaniu zawartości dysku w menagerze plików i przy włączonych wszyskich mediach - pokazuje wam pliki z napisami?

Witam. Przy przeglądania katalogów z filmami na odtwarzaczu nie widać pliku z napisami choć są tam. Oglądam cały czas filmy i seriale, używam napiprojekt i nigdy nie miałem problemów z napisami.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie czy wy też macie problemy ze znikającą siecią przez wi-fi ? bo ja juz nie wiem czy trafił mi sie trefny egz. czy to tak ma. W Zależności czy drzwi w domu są otwarte od pokoi czy zamknięte mam 3 lub 2 kreski zasięgu czyli nie jest źle, ustawiam automatycznie (znaczy wybieram mojego AP i wpisuje hasło znajduje jest ok) i np. przez pół dnia jest ok a nawet przez 2 dni aż tu nagle bach znika sieć,w ustawieniach sieci zmienia się wł/wył i tak w kółko, pojawiam się i znikam he he p) gdy zmienienia się na wył to nie widzi mojego AP.
Co do prawidłowego działania rutera to jest ok w pokoju mam lapka i działa bezproblemowo, zasięg identyczny.

Może to wina antenki wifi bo jak dla mnie luźno się obraca może jest coś nie tak z nią ?
 
Ostatnia edycja:

sadhudario

New member
woo1976 dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że tylko ja mam taki problem albo jestem tępy i nie umiem sobie poradzić. Ja również wyłącznie do filmów to kupiłem i jestem wkurzony strasznie... Pisałem do Chińczyków supporten egreatworld i dostałem odpowiedż z linkiem aby zainstalować najnowszy soft.

Soft również u mnie niczego nie zmienił. Napiszę im o tym. Rozumiem, że nasze egzemlarze są do wymiany bo większość ludzi nie ma takich problemów.

Kirek50 - te wszystkie napisy bez zająknięcia na kompie są odtwarzane. Na R6s za cholerę... Co mu coś zapodam to nie widzi. Np. 127.Hours.2010.1080p.BrRip.x264.YIFY

coobah - też mi się wydawało, że problem w ustawieniach leży. Zmieniałem wszystko co się dało.... Napisy pościągałem we wszystkich możliwych wersjach srt, sub, sbt, dat. Nawet dyski i peny zmieniałem, formatowałem wcześniej...I nic.

Chętnie bym to oddał...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam. Przy przeglądania katalogów z filmami na odtwarzaczu nie widać pliku z napisami choć są tam.

To normalne, tak ma 99 proc. podobnego sprzętu. Ale dziwne wydaje mi się, że większości napisy działają bez problemu, a kilku osobom nie. Podejrzewam, iż problem nie leży w uszkodzonym playerze, choć mogę się mylić...
Choć nie znam eGreata, ale to ten sam SoC i ten sam SDK, co w innych maszynach, więc różnic nie ma, poza kilkoma funkcjonalnościami...

Co sugeruję?
1. Zainstalować na nowo firmware, oczywiście w wersji emergency, czyli z przyciskiem reset.
2. Ustawić dobrze parametry napisów (kodowanie środkowoeuropejskie, napisy on, automatyczne ładowanie z filmem)
3. Sprawdzić dobrze napisy. Playery z SoC Realteka i inne odtwarzają najlepiej napisy .SRT (

Przykładowa struktura .SRT
1
00:00:01,700 --> 00:00:04,000
- "Panie prezydencie".
Nigdy nie myślałem, że będzie to takie trudne - Jake.

2
00:00:04,100 --> 00:00:05,300
{Y:i} Poprzednio w "Skandal-u" ...
(a miał być dopiero w maju ciąg dalszy)

3
00:00:05,400 --> 00:00:06,100
Jak ona się czuje?

Natomiast bywa tak (a Napirojekt jest praktycznie niemoderowany i potworne śmieci się tam znajdują), że plik ma rozszerzenie .SRT, a naprawdę jest plikiem tekstowym (.TXT) w standardzie MPL2, TMPlayer lub mDVD. Oczywiście eGreat takich nie odtworzy. W napisach bywają też koszmarne błędy i w takim przypadku parser może zgłupieć i nie odtworzyć. Warto więc przy mocy dostępnych programów sprawdzić poprawność napisów z 'dziwnych" źródeł i błędy usunąć. I nie sugerujmy się tym, że jakieś napisy odtwarzane są na komputerze - player może ich nie odtworzyć, bo nie poradzi sobie z błędami, a software'owy odtwarzacz na komputerze uczyni to bez problemu.

Przykład standardu MPL2
[148][163]{Y:i}Centrala,|w czym problem?
[163][200]Musicie mi pomóc. Proszę.|Zostało mi kilka sekund.
[201][244]- Jaki jest pański adres?|- Aleja C 250. Pospieszcie się.
[244][271]{Y:i}Wysyłamy pomoc.|Co się dzieje?

Przykład standardu TMPlayer
00:00:15:{Y:i}Centrala,|w czym problem?
00:00:16:Musicie mi pomóc. Proszę.|Zostało mi kilka sekund.
00:00:20:- Jaki jest pański adres?|- Aleja C 250. Pospieszcie się.
00:00:24:{Y:i}Wysyłamy pomoc.|Co się dzieje?

Przykład standardu mDVD
{355}{391}{Y:i}Centrala,|w czym problem?
{392}{479}Musicie mi pomóc. Proszę.|Zostało mi kilka sekund.
{481}{584}- Jaki jest pański adres?|- Aleja C 250. Pospieszcie się.
{585}{649}{Y:i}Wysyłamy pomoc.|Co się dzieje?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie czy wy też macie problemy ze znikającą siecią przez wi-fi ? bo ja juz nie wiem czy trafił mi sie trefny egz. czy to tak ma. W Zależności czy drzwi w domu są otwarte od pokoi czy zamknięte mam 3 lub 2 kreski zasięgu czyli nie jest źle, ustawiam automatycznie (znaczy wybieram mojego AP i wpisuje hasło znajduje jest ok) i np. przez pół dnia jest ok a nawet przez 2 dni aż tu nagle bach znika sieć,w ustawieniach sieci zmienia się wł/wył i tak w kółko, pojawiam się i znikam he he p) gdy zmienienia się na wył to nie widzi mojego AP.
Co do prawidłowego działania rutera to jest ok w pokoju mam lapka i działa bezproblemowo, zasięg identyczny.

Może to wina antenki wifi bo jak dla mnie luźno się obraca może jest coś nie tak z nią ?
Może to ktoś potwierdzić ?
 

sadhudario

New member
"...że plik ma rozszerzenie .SRT, a naprawdę jest plikiem tekstowym (.TXT) w standardzie MPL2, TMPlayer lub mDVD. Oczywiście eGreat takich nie odtworzy."

Kirek wielkie dzięki. To mi pomogło - problem rozwiązany!. To były pliki z rozszerzeniem a nie prawdziwe srt...
Dobry Egreat.... nie sprzedaję:)
 

woo1976

New member
I ja muszę Ci Kirek serdecznie podziękować. A już miałem ochotę wypieprzyć egreat'a za okno :)
Inna sprawa, że zdarza mu się zawiesić podczas odtwarzania filmu :( ale to pewnie przez przegrzanie.
 

qbaknet

New member
Panowie, chcę zakupić to pudełko do odtwarzania filmów ale w zasadzie wyłącznie z mojego NAS-a. Chciałbym używać WiFi ale jak nie da rady to podłączę ETH. Da radę po wifi z nas-a oglądać jakiś BD 3D? Dzięki z góry
 

broda1725

New member
Bez reklam
No ja nadal ponawiam pytanie czy u was na WiFi wszystko jest ok bo u mnie jak pisałem jest różnie, na początku jest a później znika np.podczas oglądania filmika z Youtube (po prostu film się zatrzymuje i klops) wychodzę do menu a tu ikonka od siły sygnału raz jest raz nie ma, w setup widać jak raz pisze wł a raz wył. A jak w menu gł. wcisnę zielony guzik na pilocie (skanuj pamięć) to po jakimś czasie pojawia się, dziś mi się nawet tak działo bez dysku po jakimś czasie unormowało się i net był.
Nie wiem czy ja trafiłem na uszkodzoną sztukę czy co. Odtwarzacz fajny ale .... jednym słowem wkurzający.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Panowie, chcę zakupić to pudełko do odtwarzania filmów ale w zasadzie wyłącznie z mojego NAS-a. Chciałbym używać WiFi ale jak nie da rady to podłączę ETH. Da radę po wifi z nas-a oglądać jakiś BD 3D? Dzięki z góry

Podobnie jak w przypadku każdego innego playera można odpowiedzieć - to zależy... Zależy od tego, czego używasz jako NAS, jaki masz router Wi-Fi, jaka jest rzeczywista prędkość transferu w sieci lokalnej, ewentualne zakłócenia... Ale na dobrą sprawę nawet przy rzeczywistych 300 megabitach po Wi-Fi na odtwarzanie obrazów czy katalogów BD bym się nie sadził. Notabene po gigabitowym ethernecie też bywa różnie...
 

zwierzak11

New member
KIREK50 ma rację - u mnie egreat podpięty pod router kablem i w sieci domowej z laptopa max dla 20Mbps bitrate odtwarza czyli dla wiekszosci mkv - BD żadne nie pójdzie bez zacięć , jest to bardzo dobry odtwarzacz w tej cenie do matriału z nośnika -BD żadne nie miały problemu- natomiast pozostałe funkcje sieciowe to tylko skromy dodatek na który nie liczmy że nas zadowoli
 

qbaknet

New member
Hmm, trochę mnie zmartwiłeś. Mam NAS netgeara z 1GBit łączem ale połączony jest realnie z routerem wifi 140Mbit/s (zarówno w 2,4 i 5 GHz). Takie osiągam transfery ściągając pliki komputerem połączonym GB kablem do routera po FTP z NAS-a. W sumie to pozostają mi tylko rip-y przekodowane które w tej chwili głównie oglądam (ale muszę kombinować z komputerem). Miałem zapędy na iso lub foldery ale mnie ostudziłeś. To czy w takim razie nie wystarczy do takiego odtwarzania coś tańszego? Nawet jakieś głupie androidowe coś w stylu Overmax homebox?
 

chrono87

New member
Dostałem dziś paczkę z Chin. Player działa świetnie, z dysku odtwarza wszystko jak marzenie, żadnych problemów.
Żeby mieć weeb.tv musze zmienić firmware ? Będzie w tej zakładce Premium Apps ?
Do czego ta opcja safe shoutdown ? Używacie tego ?
Jaki jest najnowszy oryginalny firmware ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Hmm, trochę mnie zmartwiłeś. Mam NAS netgeara z 1GBit łączem ale połączony jest realnie z routerem wifi 140Mbit/s (zarówno w 2,4 i 5 GHz). Takie osiągam transfery ściągając pliki komputerem połączonym GB kablem do routera po FTP

140 megabitów to baaaardzo mało po kablu. Jeżeli NAS jest gigabitowy to coś jest z tym routerem lub siecią... Poza tym pamiętaj, że protokół FTP rządzi się innymi prawami od stremingu wideo, więc na pewno przy tym routerze fizycznego transferu wideo w okolicach 12 MB/s nie uzyskasz. Przy Twoich chęciach streamowania wideo trzeba postarać się o router dający po WiFi 450-500 megabitów i może... Już są w miarę tanie.

Nie wiem, który, jakim NAS Netgeara piszesz, ale jeżeli to któryś z nowych modeli to powinien dać się konfigurować pod streaming. Wtedy lepszy router, ustawienie priorytetów dla wideo itd.
 
Do góry