Egreat R6S

broda1725

New member
Bez reklam
A panowie jak sprawdzić gdzie jest przesyłka jak mam już nr paczki ? ktoś tu podawał ale znikło to czy wykasował.
 

coobah

Member
Bez reklam
wczoraj powrzucałem różne softy do mojego playera.
Skończyło się na zainstalowaniu najnowszego oficjalnego softu producenta (wróciłem do tego co był fabrycznie)
W czeskich softach więcej rzeczy mi nie działało niż działało :)
Kupa rzeczy zdublowanych, chaos i panika :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Już nie potrzebne, paczka przyszła dziś po 10 dniach ale jest jedno małe ale... Nie wiem czy wszyscy dostaliście taką wersje jak ja ale antenkę wifi ma po stronie usb i nie przykręcaną po stronie sata jak na fotach z aukcją tylko stałą. Też tak macie ?
Na opakowaniu napisy Chinskie oprócz napisu R6S Plus i innych zdań. No i ta przejściówka (jest taka biała bez bolca na uziemienie) do zasilacza, totalna porażka nie pasuje mi do żadnego przedłużacza, poprostu nie mieści się, listwy mam EVER. Muszę kombinować ze złodziejkami ale paskudnie wygląda i wygina się. Też takie dostaliście ?
Pierwsze uruchomienie spoko, niechcąca włączyłem androida , bardzo długo się uruchamia, myślałem że się zawiesił, pełno chinskich aplikacji. Ogólnie do bani. Aplikacje internetowe, Youtube XL włancza się ale nic nie można zrobić (potrzebna mysz i klawa z pilota nie działa) zwykły Youtube uruchamia się ale ładuje filmiki zagraniczne i nie mogę odtworzyć.
Wspomnę że to był dosłownie 10minutowy test także może ja coś źle robie.
Sorki za chaotyczny opis ale czas mnie goni bo pod nogami plącze się 9 miesięczny mały terorysta :)

Muszę wgrać alternatywny soft proszę o instrukcje jak to zrobić.
 
Ostatnia edycja:

piotrlis98

New member
Jeśli chcecie zainstalować PLIMS to najlepiej będzie zainstalować najpierw moservices3.
Moservices3 działa na każdym playerze na realteku.
Instalacja moservices 3 przez telnet:
Kod:
cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install
Następnie trzeba uruchomić player od nowa i zainstalować PLIMS
Kod:
cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/PLIMS.tar.bz2
pm install PLIMS alone

Sorki za lekko lamerskie pytanie, ale skąd mam wziąć ten telnet? W menu egreat nie mogę tego znaleźć... Mógłbyś mnie naprowadzić :D?
Czy jest jakieś ryzyko uszkodzenia sprzętu? Czy wgram to jako aplikację do softu który mam wgrany, tak jak LiveCZ.
 
Ostatnia edycja:

piotrlis98

New member
Muszę wgrać alternatywny soft proszę o instrukcje jak to zrobić.
1. Pobierasz soft, rozpakowujesz plik .img na pustego pendrive sformatowanego na fat32
Kod:
http://www.mediafire.com/?6sqfi61er7jsl8c
2. Wchodzisz do menu egreata i wybierasz z menu aktualizacje usb.
3. Czekasz cierpliwie na wgranie się softu.

NIE ODPOWIADAM ZA TWÓJ SPRZĘT JEŚLI COŚ PÓJDZIE NIE TAK I SIĘ SCHRZANI!
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
a nie lepiej przez przycisk reset ? tak gdzieś czytałem
a nie wiecie czemu w youtube na oryginalnym sofcie wyświetla mi przy każdym filmiku "nie można odtworzyć pliku" ?
 
Ostatnia edycja:

voodoopeople

New member
pierwszy update do xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8.rar i klopsik - po restarcie napis na wyświetlaczu HELLO a na ekranie tv napis egerat i dalej nic....

jakieś pomysły?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli jak nagram nowy (przez reset czy z menu wkoncu bo nie wiem) i puzniej znow bede chcial podmienic jakis inny czeski to co musze wrócić do orginalnego (wgrac go ?) robi się masło maślane chyba za stary jestem :)
Najlepiej ktoś by mi to tak łopatologicznie wyjaśnił co i dlaczego.

Z tym adapterem ac też tak macie ? i youtube, ze wyswietla nie mozna odtworzyc pliku.

Ps. Dommino6 a na jakim sofcie jedziesz ?
 

mihu

New member
pierwszy update do xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8.rar i klopsik - po restarcie napis na wyświetlaczu HELLO a na ekranie tv napis egerat i dalej nic....

jakieś pomysły?

Witam... ja mam to samo... czyli sprzęt wykrzaczony po wgraniu ver. xEgreat-III-R6S-2.0.1.8-by-CSv1.6a-DMD-XLCZv3.6 A dopiero co przyleciał z Chin, kupiłem go 26.02 na eBay-u u tego Chińczyka (model R6S z WiFi).... dziś doszedł.
Po odpaleniu na oryginalnym sofcie zapuściłem parę filmów z dysku sieciowego po wifi - wszystko chodziło bez problemów, musiałem jedynie napisy podciągnąć nieco w górę...
Próbuję wrócić na oryginalny następnie upgrade na ostatnią czeską wersję czyli xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8
O wynikach zaraz napiszę....
Pozdro !
 

coobah

Member
Bez reklam
Sorki za lekko lamerskie pytanie, ale skąd mam wziąć ten telnet? W menu egreat nie mogę tego znaleźć... Mógłbyś mnie naprowadzić :D?
Czy jest jakieś ryzyko uszkodzenia sprzętu? Czy wgram to jako aplikację do softu który mam wgrany, tak jak LiveCZ.

google prawdę Ci powie :)
Szukaj "putty" w zasobach sieci.

Ja niby się połączyłem z moim playerkiem przez ten telnet, ale za cholerę nic nie daje wpisywanie podanych przez Ciebie komend :/

Adapter do gniazdka też dostałem, ale tragedii z nim nie robię :)
Ja po różnych softach wróciłem do oryginała bez problemu. Przed każdą zmianą softu formatowałem pendrive ..
 
Ostatnia edycja:

mihu

New member
Witam... ja mam to samo... czyli sprzęt wykrzaczony po wgraniu ver. xEgreat-III-R6S-2.0.1.8-by-CSv1.6a-DMD-XLCZv3.6 A dopiero co przyleciał z Chin, kupiłem go 26.02 na eBay-u u tego Chińczyka (model R6S z WiFi).... dziś doszedł.
Po odpaleniu na oryginalnym sofcie zapuściłem parę filmów z dysku sieciowego po wifi - wszystko chodziło bez problemów, musiałem jedynie napisy podciągnąć nieco w górę...
Próbuję wrócić na oryginalny następnie upgrade na ostatnią czeską wersję czyli xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8
O wynikach zaraz napiszę....
Pozdro !
-------------------------------
Witam ponownie, poszło, tylko trzeba długo czekać na restart, po wgraniu softu... nie pamiętam, czy było to 5, czy może 10 minut... Po szybkim przeglądzie można stwierdzić, że jest o wiele więcej możliwości niż na sofcie oryginalnym, ale nie wszystko niestety chodzi... Potestuję jeszcze i coś napiszę. Aaaa, znalazłem jeszcze inny soft >> Bast Castle, tego też przetestuję.... Pozdrawiam !
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przez 'reset' wgrywasz, jeśli chcesz wrócić do starszego softu.

Zawsze lepiej jest flashować firmware z użyciem opcji reset jeżeli player daje taką możliwość, bowiem wówczas możemy być pewni, że pozostałości poprzedniego firmware w całości zostały usunięte. Flashowanie z menu, przy wczytanym do pamięci firmware, może czasem powodować kłopoty.
 

piotrlis98

New member
Udało się już komuś wgrać poprawnie PLIMS?

Przed chwilą próbowałem się połączyć, wyskoczył Egreat Login i hasło. Wiecie może co trzeba wpisać jako hasło i login?
 
Ostatnia edycja:
Próbowałem wgrać, ale nie mogę.
Może napiszę jak to zrobić i spróbujecie to zrobić u siebie.

1) Aby wgrać Telnet wchodzimy w Panel Sterowania, dodaj/usuń składniki systemu Windows, znajdujemy usługę Telenet i dajemy OK.

2) Wchodzimy w Telnet i łączymy się z Egreat (trzeba wpisać):
o (adres sieciowy Egreat)

3) Logujemy się wpisując root

4) Podajemy komendę którą podał XURY do instalacji moservices 3, czekamy aż się wgra i uruchamiamy Egreat ponownie zgodnie z instrukcją

5) Po uruchomieniu Playera powtarzamy czynności 2) i 3)

6) Podajemy komendę którą podał XURY do instalacji PLIMS

U mnie coś się wgrywa ale nie ma PLIMS a aplikacjach
Próbowałem na sofcie xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8

Zobaczcie u siebie i napiszcie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry