Egreat R6S

woo1976

New member
Witam wszystkich.
Ja też zamówiłem ten odtwarzacz i Chinczyka, podobno wysłał 17.02, czekam niecierpliwie.

Zmartwił mnie jednak pewien fakt. Szukam obecnie dysku przenośnego, co by sobie z niego odpalać filmy, ale na konkurencyjnym forum przeczytałem, że R6S uszkadza dyski do niego podłączane.

h t t p : //******************************.com/topic/29369-egreat-uszkadza-hdd/

Czy ktoś z tego forum może to potwierdzić? Albo zdementować?
 
No ja się bawię się odkąd dostałem i denerwują mnie te softy już. Jak na jednym coś działa to na innym nie i tak w kółko. Odtwarzacz jako do filmów idealny, softy czeskie niedopracowane. Nie umiem edytować tych softów bo bym zrobił pod siebie. Poczekam na wasze opinie, a przez ten czas jeszcze potestuje.
 

mirek71

New member
do kol Kamila
a możesz napisać jakie softy testowałeś i co w nich jest na + lub na - (oczywiście tak w skrócie)
do mnie też na dniach przyjdzie odtwarzacz i będę zmieniał soft
a który byś polecał ? może być bez androida - aby miał dostęp weeb tv i dobrze odtwarzał filmy z dysku zewnętrznego ... i proszę podeślij sprawdzone linki skąd można pobrać softy :)
 

coobah

Member
Bez reklam
Tak jak Mirek napisał: poprosimy o jakieś wrażenia i opis czego i w którym sofcie brakuje.
Ja już mam odtwarzacz w domku, ale siedzę w pracy więc na chwilę obecną nic nie napiszę.
 
Używam tego xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8 . Ten się w pełni aktualizuje i w miarę działa. W zachwalanym 2.0.1.8 w moim przypadku po ustawieniu dźwięku HDMI na RAW w wielu przypadkach nie było go wogule mimo, że ampli dekoduje. Ponadto po aktualizacji xLiveCz przestanie działać Weeb.TV i programy XXX i żeby mieć menu 6.4 na którym to działa trzeba za każdym razem kombinowac wciskając 1 albo 2, już nie pamiętam. Może jest rozwiązanie, ale u mnie ze względu na dźwięk odpada.
Problemy z Youtube na obydwu wersjach. Niby jest parę wersji ale żadna nie działa poprawnie. Na YouTube XXL jest obraz, ale brak dźwięku.
Ponadto wszystko ok. Filmy wszystkie odtwarza bez zająknięcia i w super jakości.
Co do Bittorrent i movie jukebox wogule nie umiem skorzystać - poczekam na was i wasze opinie.
Próbowałem jeszcze softu Bast Castle, ale brak języka polskiego i nie działa wyświetlacz więc usunąłem.
Podsumowując z moich testów najlepiej wgrac obecnie xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8 i czekać na jakiś lepszy. Aby wszystko można było zaktualizować trzeba sformatować Pendrive z poziomu Egreat i zostawić go na stałe jako pamięć.
Ogólnie czeskie softy chaotyczne, dużo pozycji się powtarza.
Mógłby ktoś z Polski się za to wziąć i powrzucać nasze rodzime multimedia typu ipla, tvn player jakieś polskie serwisy z filmami i serialami.
U czechów są, ale kto normalny będzie oglądał film po czesku, albo niemiecku :)
Czekam na wasze spostrzeżenia i opinie. Może ktoś mądry powie jak zrobić ten jukebox i torrenty. Oraz jak wgrać Iple, bądź jakąś aplikację na Androida na Pendrive USB bo z tym systemem nie miałem styczności, a wszystko ma w opcjach kartę SD, której w Egreat nie wsadzimy. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

P.S. Linki do softów, po moich poszukiwaniach w sieci:
http://www.mediafire.com/rtd1186#s2ke8f9r8ysc0
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Mam i ja!
Na chwilę obecną działa wszystko co odpaliłem. Obraz i dźwięk żyleta.
Udany zakup :)
 
Jaki soft wgrałeś ?? Wszystkie serwisy Ci działają ?? Mam już dźwięk na Youtube XL, ale na pozostałych Youtube nie może otworzyć pliku. W TV Live koncerty wyłączają się przed upływem minuty.

Mam pytanie do wszystkich. Czy na tym egreacie można wrzucić moduł PLIMS ?? Jest to taki xLiveCz po Polsku zrobiony przez Polaków. Proszę o odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
Aha to daj znać co do softów jak Ci działają. Jeżeli chodzi o samo odtwarzanie multimediów to rewelacja. Czyta wszystko co się mu zapoda, a nawet, nie wiem czy mnie oczy mylą czy co, ale niektóre filmy avi mają jakby lepszą jakość, od oglądanej np. na x360.
 

voodoopeople

New member
Dziś otrzymałem przesyłkę. Wysłane 23-02-2013 czyli niecałe 2 tygodnie trwała podróż. Ładniusi ten playerek. A model to R6S Plus.
 

mirek71

New member
do mnie też dziś dotarł sprzęt i mam pytanie o wgrywanie czeskich softów proszę o krótką instrukcję dla laika:(mam wgrany fabrycznie soft 2.5.6.0)
1. czy pen ma być na fat 32?
2. jak przeprowadzić aktualizację tj wybierając z menu odtwarzacza czy poprzez wciśnięcie z tyłu obudowy reset i włączeniu zasilania? planuję wgrać soft czeski 2.6.8.0 lub 2.0.1.8 ? - jaki polecacie ? a może inny?
3. i jak później wgrywać ewentualne inne softy czeskie - tj przez reset czy aktualizować z menu ?
bardzo proszę o pomoc
tak naprawdę nie zależy mi na androidzie ale na dobrym odtwarzaniu filmów z dysku zewnętrznego i polskich tv (np weebtv tvnplaer ipla, tvp) ...
 
Ostatnia edycja:

zwierzak11

New member
ja mam 2.5.6.0 i jestem zadowolny - żadnych problemów ale egreta używam tylko do odwarzania z dysków zew. ewent. sieci domowej , a aktalizację robiłem z menu
 

mirek71

New member
Masz 2.5.6.0 czeskie? Bo ja mam ten sam numer, z tym że soft firmowy. Miałeś wgrane softy czeskie 2.6.8.0 lub 2.0.1.8 i czy możesz je porównać z 2.5.6.0?
 

xury

Member
Jeśli chcecie zainstalować PLIMS to najlepiej będzie zainstalować najpierw moservices3.
Moservices3 działa na każdym playerze na realteku.
Instalacja moservices 3 przez telnet:
Kod:
cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install
Następnie trzeba uruchomić player od nowa i zainstalować PLIMS
Kod:
cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/PLIMS.tar.bz2
pm install PLIMS alone
 
Ostatnia edycja:

zwierzak11

New member
Masz 2.5.6.0 czeskie? Bo ja mam ten sam numer, z tym że soft firmowy. Miałeś wgrane softy czeskie 2.6.8.0 lub 2.0.1.8 i czy możesz je porównać z 2.5.6.0?

z tego co pamiętam to czeski bo egreata mam od roku a 2.6.8.0 nie miałem ale 2.0.1.8 tak i pozostałem przy 2.5.6.0 bo wczsniejszy przy wł. bt całą sieć domową mi spowalniał a przy przewijaniu menu dysków zew. bardzo wolno chodził- spróbuj sam różne wersje zainstalować i wybierzesz ten który tobie pasuje
 
Do góry