Eg910 biały kolor jest zolty

weeman

New member
Czy można wyregulować samemu bez profesjonalnej kalibracji aby biały kolor był biały a nie żółty w modelu eg910?
 

maniek530

Banned
Z tego co wiem niestety ten OLED tak ma : czern I kolory swietne ale bieli brak - testowalem go w.sklepie I sam sprzedawca to potwierdzil
 

weeman

New member
Czyli profesjonalna kalibracja też nie pomożenił? Czy nowe oledy mają taki sam problem z białym czy jest już lepiej?
 
Za HDTV Polska:
Druga sprawa to biel - w domyślnych ustawieniach ucieka w lekko ocieplony, czerwonawy odcień. Wygląda to jednak na ułomność możliwą do usunięcia poprzez kalibrację.

Kalibracja EG910V zajęła nawet mi dłuższą chwilę, pomimo bardzo dużej wprawy i bardzo szybkiego sprzętu. Na szczęście opłaciła się stuprocentowo! Barwy w tym modelu udają się bardzo dobrze opanować, bez względu na to czy ustawimy ekran ciemniej (do warunków nocnych), czy jaśniej (do oglądania w dzień). Tutaj widać znaczącą poprawę zarówno względem modeli ubiegłorocznych (gdzie wciąż dawało się dostrzec pewne przekłamania kolorów pomimo kalibracji), jak i w stosunku do wyższego modelu EG960V (tu różnica jest znaczna). Można śmiało powiedzieć, że testowany dziś telewizor jest pierwszym modelem w historii, który nie ustępuje wiernością odwzorowania barw, większości najlepszych telewizorów LCD, a to już wyczyn. Wyświetlacze OLED, pomimo swoich walorów zawsze trochę niedomagały pod tym względem, a tutaj widzę w końcu taki stan, w którym na znanych mi materiałach nie dostrzegam istotnych odstępstw. Rewelacja!
 

maleko

New member
Biały koloru żółtawego to norma.

Nie mam pojęcia o tym OLED ("testy" tylko w sklepie), ale wiem że standardowo zalecany jest wybór trybu Kino, w wielu są to barwy ciepłe 2 (czyli zółtawa biel). Dlatego ja używam barw neutralnych (lub ciepłe 1, ciepłe 2 tylko z korekcją bieli nisko).
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
EG910 jest b.dobrym modelem do kalibracji, po kalibracji kolory są bardzo dobre i biały jest biały, szkoda że nie ma go w 65 calach bo bym brał jak reksio szynke.
 

weeman

New member
Czyli zdania jednak podzielone... kiki według Ciebie nawet profesjonalna kalibracja nie pomaga? Jest moze użytkownik tego tv na co dzień i mógłby sie wypowiedzieć?
 
Czyli zdania jednak podzielone... kiki według Ciebie nawet profesjonalna kalibracja nie pomaga? Jest moze użytkownik tego tv na co dzień i mógłby sie wypowiedzieć?

Ja uzywam tego TV kilka miesiecy. Mialem robioną profesjonalna kalibrację ale finalnie sam zmodyfikowałem ustawienia, bo te kalibracyjne mi nie odpowiadały.
Biel jest calkiem ok - ale przesiadalem sie z plazmy, ktora tez nie miala idealnej bieli.

Poczytaj watki o tym modelu w sieci. Jest tam masa ustawien kalibracyjnych uzytkownikow - ja w duzej mierze na tym bazowałem.
Np.
https://www.avforums.com/threads/lg-eg910v.1966579/

Jest tez dobry watek na forum HDTV Polska ale nie moge wkleic bo tutaj ten portal jest chyba zablokowany.
 
Do góry