E3 2009

Carbon_

New member
Bez reklam
Nie ma sensu zakładać za każdym razem tematu o pokazanej grze jeśli jest ona odległa w planach albo niewiele o niej wiadomo. Ponadto można pogadać np. o samych konferencjach czy dowolnej pokazanej grze stąd ten wątek.


Na początek Bayonetta

Trailer E3: http://www.gametrailers.com/video/e3-09-bayonetta/49851
Mam coraz większe nadzieje związane z tą grą od Sega. Wiem, że jest może aż za bardzo japońska i miejscami kiczowata ale hardcorowych slasherów nigdy za wiele. Chętnie zagrałbym w coś pokroju pierwszego DMC czy niesamowitego Viewtiful Joe (to oczywiście nie slasher, ale na pewno mega hardcorowa chodzona bijatyka od Clover Studio).
 

Peek

New member
Bez reklam
A oto kalendarium wydarzeń targów E3(Źródło:grrr.pl):

31 maja - choć targi oficjalnie rozpoczynają się 2 czerwca, to już w niedzielę w Los Angeles powinna być cała śmietanka towarzyska. Dziennikarze w nastawieniu bojowym, ostatnie poprawki, sprawdzanie sprzętu itp. Wystawcy z reguły tego dnia mają już rozstawione stanowiska, trwają ostatnie modyfikacje miejsc wystawowych. Tego dnia często ma miejsce wiele wycieków materiałów demo i ciekawych informacji, więc zaglądajcie do nas często, bowiem jak tylko o czymś usłyszymy natychmiast damy Wam znać.

1 czerwca - o godzinie 8 rano drzwi E3 zostają oficjalnie otwarte dla wszystkich zarejestrowanych wcześniej przedstawicieli prasy i mediów. Tego dnia swoistym gwoździem programu będzie prezentacja Microsoftu, która rozpocznie się o godzinie 10:30 czasu lokalnego. Możliwe, że właśnie wówczas dowiemy się o nowym kontrolerze do Xboxa 360, który rozpoznaje ruchy, a najbardziej zagorzali fani firmy twierdzą, że tego dnia gigant z Redmond pokaże przenośną konsolę ZuneX. Zobaczymy…

2 czerwca - na godzinę 9:30 zaplanowano coroczną konferencję Nintendo. Miłośnicy Big N liczą na nową Zeldę, a także Super Mario Brothers 2. Cóż, na pewno nie zabraknie niespodzianek, bowiem Ninny zawsze ma coś ciekawego w rękawie (jak chociażby Wii Fit na E3 2007). O godzinie 11:00 na główną scenę wejdą najpotężniejsze mózgi SONY, aby zapoznać fanów gier z nowinkami firmy. My liczymy na prezentację PS3 Slim i drastyczne cięcie cen! Od godziny 12 do 18 drzwi centrum zostaną otwarte dla wszystkich i będzie można spróbować swoich sił w projekcjach gier demo.

3 czerwca - tego dnia na targach robi się luźniej, więc warto się wybrać do centrum, aby spróbować zagrać w gry demo zaprezentowane wcześniej, a także zebrać wszystkie ciekawe i przydatne gadżety i granty.

4 czerwca - ostatni dzień targów, drzwi Convention Center zostaną zamknięte o godzinie 18 i trzeba będzie czekać kolejny rok aż ta niesamowita impreza powróci…
 
Na tych E3 musi być super! Najlepsze jest to że ciągle ktoś wykrada jakieś filmiki - chyba że sami producenci to robią!:D
 

Peek

New member
Bez reklam
Im więcej filmików krąży po internecie tym większa popularność(promocja) gry.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
I po konfie Microsoftu (np. na GameSpot na żywo). Left 4 Dead 2, Alan Wake i Forza 3 dają radę i to bardzo. Za to malowanie słonia i dotykanie wirtualnego chłopca to porażka :)
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
o żesz ja piernicze projekt Natal właśnie zabił nintendo :D forza 3 zabije gt5. Oj sony ma jutro dużo do udowodnienia. czekam. No i alan wake, cos pięknego.
 

Peek

New member
Bez reklam
A także MGS na X360, który może sie okazać... exclusivem na X360! Nie widziałem gameplayi, bo tylko czytałem relacje, ale na Alana Wake czekam równiez już od dawna, noi trzeba bedzie się przeprosić z Xboxem.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Peek napisał:
A także MGS na X360, który może sie okazać... exclusivem na X360! Nie widziałem gameplayi, bo tylko czytałem relacje, ale na Alana Wake czekam równiez już od dawna, noi trzeba bedzie się przeprosić z Xboxem.
To się porobiło :D
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Druga część konferencji to pokaz dla casuali. Facebook, 1080p w filmach, muzyka, sterowanie ruchami ciała, wirtualny przyjaciel.. nuda.

No i zabrakło jakiejś megatony oraz gier od RARE !!!
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Jestem bardzo ciekawy konferencji Sony. Mysle, ze nie maja az tylu atrakcji.

Że kontroler a'la Wii głupi? Pewnie, że tak, ale Casuale to łykną.

Oj będzie piękny pojedynek: Heavy Rain vs. Alan Wake.

Oj będzie sią działo... I jak tu nie mieć dwóch konsol?

Trzeba przyznać: Microsoft przywalił z grubej rury.
 

mietek099

New member
Peek napisał:
A także MGS na X360, który może sie okazać... exclusivem na X360!
Następny... co Wy z tym exclusivem na X'a?? Chyba w najnowszym Famitsu wyraźnie jest napisane PS3 i PSP. Na innym forum też ktoś takie ploty sieje a przecież już od pewnego czasu informacje jak i same skany z Famitsu krążą po sieci.

Co do konferencji to może być. Żadnych przełomowych tytułów nie pokazali. Jestem posiadaczem PS3 ale osobiście czekałem na Gears of War 3, gdyż mam dostęp również do X'a. MS poszedł w stronę typową dla "casuali". Patent z kamerką mieliśmy już przy okazji PS2 i Eye Toy. Czekałem też na gameplay z Alan Wake i niestety się zawiodłem. Gra miała być klimatem zbliżona do Silent Hill'a a z tego co widziałem wyszedł im typowy hollywoodzki horror (swoją drogą całkiem niezły). Czekamy na Sony.
 

mietek099

New member
Peek napisał:
Oj będzie piękny pojedynek: Heavy Rain vs. Alan Wake.
Te dwie gry raczej nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego więc osobiście nie widzę między nimi jakiegoś pojedynku ;]
Peek napisał:
A czy ja powiedziałem, ze będzie exclusivem na X'a?
Powiedziałem, że może być.
Czy ja napisałem, że Ty tak napisałeś ? Zacytowałem Twoją wypowiedź bo do niej się odnoszę. Nie ma szans aby kolejny MGS był exclusivem na X'a. To potwierdzone informacje, które krążą już od pewnego czasu po necie, kropka.
 

Bambolo82

Banned
Pierwsza część konferencji MS wypadła blado, ale za to druga, od momentu jak pojawił sie Kojima wypadła dla X'a bardzo dobrze.

Splinter Cell Conviction spodbał mi się. Widac że gra jest napakowana super akcją i oto chodzi!

Dobre wrażenie zrobiła prezentacja Forza 3. Microsft powiedział sprawdzam w temacie wyścigów i teraz pora na odpowiedż Sony i Polyphony.

Alan Wake moim zdaniem zawiódł. Klon "Residenta" i nawalanka z zombiakami z bullet time, czyli sztampa "przeżyjmy to jeszcz raz".

Co do gry Kojimy to wydaje się że to będzie multiplatforma, ponieważ znaczek "only for Xbox 360" nie pojawil się. Poczekamy, zobaczymy. Sony też nie straciło, bo MGS4 nie wyjdzie na X'a, a jedynie powstanie nowa multiplatformowa seria gier ze świata Metal Gear z nowymi grywalnymi bohaterami.

Bardzo mi się spodobała prezentacja Projektu "Natan". Fenomenalne! Świetne! Jestem naprawdę miło zaskoczony inwencją technologiczną Microsoft'u!!! Zapowiada się mega ciekawy system grania i to lepszy niż ten na Wii czy PS3!!!
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Projekt Natal widać, że raczej działa i łapie ruchy. W Eye Toyu nie można było czasem wybrać opcji bo coś mu się pierdzieliło.

Odnośnie MGS przeczytałem fajne zdanie: "biedny Hideo, który nauczył się w końcu całej kwestii po angielsku, ale zapomniał ze sobą wziąć jakiegoś trailera" :D
 

Ogr

New member
Bez reklam
mietek099 napisał:
Następny... co Wy z tym exclusivem na X'a?? Chyba w najnowszym Famitsu wyraźnie jest napisane PS3 i PSP. Na innym forum też ktoś takie ploty sieje a przecież już od pewnego czasu informacje jak i same skany z Famitsu krążą po sieci.

Co do konferencji to może być. Żadnych przełomowych tytułów nie pokazali. Jestem posiadaczem PS3 ale osobiście czekałem na Gears of War 3, gdyż mam dostęp również do X'a. MS poszedł w stronę typową dla "casuali". Patent z kamerką mieliśmy już przy okazji PS2 i Eye Toy. Czekałem też na gameplay z Alan Wake i niestety się zawiodłem. Gra miała być klimatem zbliżona do Silent Hill'a a z tego co widziałem wyszedł im typowy hollywoodzki horror (swoją drogą całkiem niezły). Czekamy na Sony.
Jak dla mnie MGS 4 to totalna nuda ,porazka zeszłego roku heheh MGS moga zrobic exclusivem na wii:D:D :D
 
Do góry