dwa tunery na jednej antenie i jednym kablu.

crasher

New member
Nie ma takiej mozliwosci aby na jednym kablu 2 kanaly z roznych polaryzacji i pasma z tego wzgledu ze 1 glowica nie jest w stanie wypuscic 2 roznych napiec potrzebnych do uzyskania polaryzacji V (~13 Volt) i H (~18 Volt) oraz wysterowac pasma dolnego 10.7-11.7GHz (0kHz) i gornego 11.7-12.75GHz (22kHz). Conajwyzej mozna ogladac 2 rozne kanaly z tej samej polaryzacji i tego samego pasma dlatego na wiekszosci kanalow wyskakuje ci brak sygnalu.
 

goresh

New member
aha :) no prawie wiem o co chodzi :) ale u mnie nie ma sytuacji, że ja próbuję oglądać przy użyciu 2 dekoderów równocześnie, albo jeden albo drugi jest włączony, nie oba jednocześnie, bo to się domyślam że nie bardzo będzie działać :)
pytam tylko czy jak wsadzę to cudo do którego dałem linke wcześniej przed dekoderami, i będę sobie chciał pooglądać na jednym dekoderze jakiś program a drugi będzie w trybie czuwania/standby to czy wszystko będzie w końcu działać czy dalej dostane dziwną wiadomość?
inna sprawa :) jak bardzo toto mi obniży jakość sygnału bo tam widzę tłumienie chyba 4db :)
pozdrowionka :cool:
 

crasher

New member
Jest taka mozliwosc jezeli dekodery nie daja napiecia w trybie stand-by (jesli beda dawac obydwa to sie zsumuje i pewnie spowoduje uszkodzenie). Inna mozliwosc to rozgaleznik z blokowaniem napiecia ktory na zmiane blokuje, tylko nie wiem czy takie cuda sa w handlu, nie bez powodu sa konwertery twin :) Najprostsze rozwiazanie to przemiana kabli :)
 

goresh

New member
wiem że najprościej byłoby dorobić jeden kabel i wsio :) ale tak sie u mnie nie da:) nie ma miejsca na nowy kabel, inna sprawa, że taki przełącznik będzie odcinał w ogóle sygnał do dekodera, który zaś będzie wykazywał brak sygnału
(w n-ce wyświetla wtedy ustawienia anteny) ehh se narobłem :)
dzieki za pomoc
 

sebaa

New member
@bossbusko

Dobrze szukałeś ale musisz szukać wśród przełączników tunerów a nie konwerterów. Niby to samo ale nie do końca bo przełacznik tunerów musi mieć zabezpieczenie przeciwzwarciowe bo ma na wejściach dwa napięcia i tylko jedno ma wysłać do konwertera.

Znalazłem coś takiego:
http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/02/0211.dat
http://antemon.pl/product_info.php/products_id/554
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=811

Z ostatniego opisu na Hollexie wynika że przełacznik ten nadaje się do nboxów.

Pozdrawiam!
 

kubeu

New member
apropos ww przełącznika Hollex:

1. "automatyczne ich przełączanie sygnałem z 8 pinu eurozłącza (SCART) odbiornika nadrzędnego"

jak to w praktyce działa? ktoś rozumie?

2. i dalej mamy w opisie: "Sterowanie odbywa się napieciem 12V, które jest podawane do przełącznika za pomocą kabelka przy przełączniku."

czy to oznacza, że trzeba coś lutować, kombinować? :)
 

dejneka

New member
Nic nie musisz lutować, musisz mieć złącze SCART w swoim tunerze, kabelek ma specjalną końcówkę którą wkładasz w odpowiednie miejsce w gnieździe SCART.
W praktyce będzie to powodowało (prawdopodobnie) odcięcię sygnału antenowego z nieużywanego tunera co w przypadku czarnych n-boxów będzie przeszkadzać w normalmym funkcjonowaniu VOD i ewentualnego nagrywania podczas równoczesnego oglądania kanałów na drugim tunerze.
Coś za coś...
Nikt nie mówił że będzie lekko, ale taka uciążliwość zamiast trzeciego kabla w ścianie i wymiany konwertera to chyba wystaczający argument, mnie już to przekonało, zmawiam takie "cacko".
Moje wcześniejsze próby pogodzenia C+ i n nie zakończyły się sukcesem może tym razem będzie lepiej (jeszcze pół roku temu nie mogłem znaleźć takich przełaczników).
Powodzenia
 
Do góry