dwa tunery na jednej antenie i jednym kablu.

bossbusko

New member
Mam aktualnie Cyfrowy Polsat(tuner Samsung), ale trafila sie okazja i bede mial tez Ntv. Ale za to mam jeden kabel puszczony w scianie. Czy da rade rozdzielic sygnal z konwertera na dwa tunery? Bo chyba ustawienie taleza jest takie samo?
 

Deimos

Banned
Jeżeli któryś z tunerów ma tzw. przelotke to tak, inaczej nie widze innej opcji, poza konwerterem dual i dwoma kablami.
 
Ostatnia edycja:

chief

New member
mozesz jeszcze sobie kupic spliter ktory przepusza napiecie - chodzi o prad do konwertera i pod warunkiem ze nie bedziesz ogladal na dwoch naraz to bedzie ci dzialalo. Niektore dekodery takze podczas stand by - utrzymuja napiecie na konwerter w celu pobierania aktualizacji - byc moze bedziesz musial wylaczac wtyczke z gniazdka lub zrobic sobie wylacznik na kablu.
Jest tez specjalny konwerter ktorym mozesz puscic sygnal jednym kablem a potem juz w pokoju rozgalezic na kilka dekoderow - chyba max na 4. Pamietaj ze recorder n-tv potrzebuje dwoch konwerterow lub twina tzn ma 2 wejscia antenowe niezalezne : jedno do ogladania drugie do VOD wiec potrzebujesz juz 3 kable (razem z polsatem).
Pozdrawiam
 

bossbusko

New member
Kontaktowalem sie telefonicznie z facetem ktory zaklada polsaty, to wlasnie nadmienil ze musi byc przelotka i wlasnie z tego co zrozumialem to moj samsung jej nie ma. Czyli cala nadzieja byla by w tunerze N-ki. Tuner dostaje w promo Sony za kupno telewizora, wiec napewno bedzie to najzwyklejsza i najtansza opcja
 

arsenal

Moderator
VIP
Nbox tez nie ma przelotki więc potrzebujesz przełącznik konwerterów ale nie DiSeQ. Najprostszy będzie taki:
285.jpg

Do dostania w sklepach rtvsat, internetowych
i Allegro oczywiście. Lepsze wersje są sterowane z napięcia pochodzącego z 8 nóżki złącza Euro jednego z tunerów.
 

arsenal

Moderator
VIP
Są to konwertery z technologią Unicable. Niestety współpracują tylko z przystosowanymi do tego tunerami a jest ich bardzo mało. Sam konwerter i rozdzielacze do niego są też dość drogie, no ale za wygodę się płaci.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Rodzi się jednak pytanie (nie wiem jak masz położone kable) czy przypadkiem nie warto zrobić przeróbki instalacji, zwłaszcza gdyby dekodery miałyby stać w różnych pokojach. To sprowadza się do przejścia na instalacje z multiswitchem. Właściwie wszystkie warianty instaalcji i odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz tutaj:
http://www.dipol.com.pl/schemat11.htm
Oczywiscie założyłem (nie wiem czy słusznie), że mówimy o Twojej antenie satelitarnej (np. domek jednorodzinny).
 
Ostatnia edycja:

bossbusko

New member
Tak, jak najbar4dziej chodzi o domek jednorodzinny. Natomiast dekodery beda podpiete do jednego telewizora. Na razie nie chce prowadzic dodatkowych kabli. Na stronie Hollex-a znalazlem takie cuda:
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=149
Najprostszy ręczny przełącznik sygnału z 2 konwerterów dla jednego odbiornika satelitarnego np. CYFRY+, analogowego lub innego. Może też służyć do rozdzielenia sygnału z jednego konwertera na dwa tunery.
285.jpg

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=153
Przełącznik sygnału przeznaczony do połączenia 2 konwerterów Universal.

Uaktywnienie impulsem napięcia (6-13V) ze złącza SCART TV odbiornika.

Przełączenie satelitów realizowane przyciskiem TV/SAT na pilocie (dwukrotne naciśnięcie).
2751.jpg

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=181
Przełącznik IRS-250 jest sterowany każdym pilotem bez konieczności podłączania dodatkowych kabli do sterowania. Po podłączeniu do dwóch konwerterów i umieszczeniu urządzenia w zasięgu działania pilota włączamy tuner. Powinny zaświecić się diody w przełączniku.

Przytrzymując wciśnięty dowolny przycisk pilota w czasie dłuższym niż 5 sekundy przełącznik powinien przełączyć na drugi konwerter, jednocześnie sygnalizując to zmianą świecącej diody. Po puszczeniu przycisku dioda świecąca zgaśnie. Do ponownego przełączenia należy jak poprzednio nacisnąć i przytrzymać przycisk.
2741.jpg

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=150
Przełącznik sygnału do połączania 2 tunerów z jednym konwerterem np.odbiornik Wizji TV i analog.Uaktywnienie poziomem napięcia z 8 nóżki złącza SCART TV jednego z odbiorników
287.jpg


Ale nie wiem ktore z nich tak naprawdre by byly dobre w tej sytlacji. Z opisu wynika ze 1 i 4 nadaja sie do takiej konfiguracji.​
 

scypior

New member
Przepraszam,

Czy moge sie podpisac do watku? Dziekuje:)

Otoz, takze chce podlaczyc dwa dekodery pod jeden talerz:
Polsatowski Echostar Dsb-616, przez wyjscie lnb out do Fergusona af-3018se.
Niestety po takim podlaczeniu, Ferguson nie odbiera mi zadnych kanalow. Wczesniej podlaczony byl bezposrednio i odbieral FTA...

Spotkal sie ktos moze z taka konfiguracja?

Pozdrawiam

PS. Czy istnieje mozliwosc jakiegokolwiek podlaczenia do tego fergusona splittera polsatowskiej karty? Z tego co wiem nie posiada on wejscia na karte kodujaca, wiec czy jest jakis inny sposob?
 

cardsplitter

New member
Nie ma jeszcze wyprodukowanych żadnych splitterów do polsatu cyfrowego .
Inny system kodowania , karty są przyporządkowane do swoich dekoderów .
więc nie odpalisz polsatu na 3018.
 

Draco22

New member
dwa dekodery N-box

Witam,mam zamiar kupic dwa dekodery N-box aby ogladać programy na dwóch odbiornikach,czy mogę podpiąć je pod jedną antene i jeden kabel? Jakie mam kupic rozdzielacze i gdzie je zamontowac? Prosze o jakie s podpowiedzi?
 

goresh

New member
Witam

podłączam się do tematu,

mam dekoder polsatu Echostar DSB-616 oraz n-box recordera

schemat podłączenia jest taki, że jeden z kabli idzie najpierw do echostara, później do ant1 w n-recorderze a drugi podłączony jest bezpośrednio do ant2 (odpowiedzialny za dysk jak sądzę)

i teraz moje pytanie, :) dlaczego raz to działa a raz nie?

Na początku w ogóle odmówiło współpracy, później jak wyłączyłem z prądu echostara i włączyłem to zaskoczyło, później na n-ce wyświetliło info - brak sygnału na lnb1 - później znikło, i teraz działają oba dekodery :) no prawie bo np nie mam teraz MGM w n-ce (godzina 15.06 dnia 21.11, może poprostu w ogóle go nie ma - dlatego podaje godzinę w celu weryfikacji).

Czy ktoś zna się na tym na tyle by mi powiedzieć, że mogę to tak zostawić i powinno działać, czy lepiej porozpinać bo coś spalę?

Pozdrowionka :cool:

ps.

aha, na stronie CP to co wyczytałem dla echostara DSB-616:
Złącze IF - gniazdowe, 1 wejście, 1wyjście (przelotka)
czyli powinno to działać i mam nie marudzić tak?

a co do instrukcji, którą właśnie ze strony CP ściągnąłem to myślałem że padne :) zwykły skan książeczki :) to i jeszcze nieładny :)

peesowe pozdrowionka :cool:

edit - pees
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Nrecorder pobiera sygnał ;naprzemian ;tz. raz idze program na głowicę 1, po pewnym czasie zmienia na nr.2.Nie znam polsatowskiego dekodera , ale widocznie nie ma zgodności przesyłu przez przelotkę.Najlepiej zainstakuj konwerter Quad i będziesz miał na urządzeniach niezależny i bezproblemowy odbiór sygnału.
 

arsenal

Moderator
VIP
goresh napisał:
Witam

podłączam się do tematu,

mam dekoder polsatu Echostar DSB-616 oraz n-box recordera

schemat podłączenia jest taki, że jeden z kabli idzie najpierw do echostara, później do ant1 w n-recorderze a drugi podłączony jest bezpośrednio do ant2 (odpowiedzialny za dysk jak sądzę)

i teraz moje pytanie, :) dlaczego raz to działa a raz nie?

Na początku w ogóle odmówiło współpracy, później jak wyłączyłem z prądu echostara i włączyłem to zaskoczyło, później na n-ce wyświetliło info - brak sygnału na lnb1 - później znikło, i teraz działają oba dekodery :) no prawie bo np nie mam teraz MGM w n-ce (godzina 15.06 dnia 21.11, może poprostu w ogóle go nie ma - dlatego podaje godzinę w celu weryfikacji).

Czy ktoś zna się na tym na tyle by mi powiedzieć, że mogę to tak zostawić i powinno działać, czy lepiej porozpinać bo coś spalę?
W połączeniu przez przelotkę można jednocześnie mieć włączony tylko jeden tuner. Włączenie dekodera CP blokuje odbiór sygnału przez Recordera. Sprawa się gmatwa bo Recorder do całkowicie bezproblemowego działania potrzebuje bezpośredniego dostępu do konwertera Twin. Jak zaprogramujesz nagranie i oglądasz inny kanał mając jednocześnie włączonego Echostara to nBox nie nagra audycji bo nie ma skąd dostać sygnału. Musisz wtedy oglądać to co nagrywasz. Tak więc polecam zainwestować w konwerter Quad i 3 kabel antenowy.
 

goresh

New member
dzięki za rady :) ale niestety ta zabawa jest dla mnie niewykonalna :) z prostej przyczyny, polsat mam do marca, i raczej nie przedłużę z nimi kontaktu, a przeciągnięcie dodatkowego kabla przez moją ściankę też jest awykonalne :) są już 3 kable w peszlu o długości 2,5m, który różnie sobie skręca i zakręca :) już z tymi 3-ma kablami miałem problem :) więcej tam nie wejdzie :) no może kabel telefoniczny, ale nie bardzo :) no a nowe dziury to mi się nie chce robić,
jeżeli muszę mieć wyłączony z prądu a nie tylko na standby dekoder polsatu to nie jest dla mnie problem :) dostęp do gniazdek nie jest aż tak utrudniony :),
i tu jest moje pytanie :) dekoder echostar z przelotką, musi być wyłączony z prądu, czy musi być w trybie standby bo to zasadnicza różnica :hmm:

a polsat :) będę miał z naziemnej :)
 

goresh

New member
ernane napisał:
kombinacje ;) quad to najlepsza opcja

jakbym miał miejsce w ścianie to czemu nie :) ale że nie mam :)

ernane napisał:
z przelotką - w trybie standby

dziemki :) martwi/drzażni/interesuje mnie tylko ten komunikat "brak sygnału na ant1" co jakiś czas przy takim podłączeniu :), jakbym sobie dozbroił po drodze "rozdzielkę" sygnału, nawet ręczną, to będzie to działać bez dziwnych komunikatów czy dalej może coś takiego wyskoczyć?

pozdrowionka :cool:
 

goresh

New member
ja bym chciał jeszcze zadać jedno małe pytanko.

Z uwagi na problem z odbiorem programów na n-ce po przepuszczeniu sygnału przez echostara z CP, interesuje mnie rozwiązanie polegające na zastosowaniu "po drodze" rozdzielnika sygnału satelitarnego tegu typu:
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_dwudrozny_r-2_signal_R60102.htm
czy to będzie działać czy wytnie dodatkowo jakość sygnału tak, że już nic nie będzie działać? cena nie jest powalająca :) więc z chęcią bym to dołożył, plus kawałeczek kabla i miałbym spokój :)

pozdrowionka :cool:
 
Do góry