Dwa Subwoofery czy jeden?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale chwilunia po cenie dzisiejszego funta sub kupiony za 5 tys funciaków to koszt praktycznie taki sam jak i u nas w RP i niech dadzaąw Rp jak i w UK 30% upustu to i tak wychodzi porównwyalna kwota do tego koszta wysyłki i brak gwarancji ,,,, to co za interes kupić taki sub w UK będąc w RP... bo nie bardzo rozumiem... i jeszzce do tego dorabiać Anglika i ich gospodarkę..

Robertus to zalezy jakie masz podejście :) posłuchać zawsze można ja swojego czasu chodziłem sluchać kolumn np po 100 tyś na które mnie nie stać a fajnie bylo sobie zabrac 3 płytki cd i posłuchać na takich kolumnach do tego 70 tyś tys wzmak i cd i jest komplecik Kolego :) można słuchać
 
Ostatnia edycja:

SNES

New member
Fakt, funt teraz wysoko stoi i po przewalutowaniu i rabacie wyszłoby tylko 2 tys mniej niż w PL.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
To kiedy kupujesz?

Dlaczego autor wątku zamilkł??


Nie mam aż takiej potrzeby.Ten co mam przytłacza mnie basem.Warto by wiedzieć jak grają inne konstrukcje.Wszyscy piszą o Velodyne i Paradigm ale ostatnio zainteresowałem się inną amerykańską (Ameryka to spece od basu) firmą.Młody inżynier , zresztą audiofil był pioneerem kina domowego na tamte czasy gdy jeszcze nikt nie używał terminu HOME THEATRE , firma która pierwsza na świecie stworzyła aktywny subwoofer!!!Firma której subwoofery używa Dolby w swoim studiu modczas mixu do Atmos , mowa o Ken Kreiser.Cena nie jest kosmiczna jakaś 3tys$ .Napisałem do właściciela firmy na facebook, a on mnie zaprosił i jest moim znajomym;) kazał mi napisać do supportu.Odpisali mi całą litanię.Paradigm i Velodyne są dla masowego odbiorcy.Każdy głośnik gra inaczej i każdy słyszy inaczej.Po odsłuchaniu wielu głośników zmieniają się upodobania.Fajnie można te suby składać w pary i to dużo miejsca nie zajmuje.

http://www.kreiselsound.com/subDXD12012.php

kreisel_stack.jpg

file.php


Poczytajcie sobie osiągnięcia i historie tej firmy

Tłumacz Google

I ponownie w mojej głowie pozostają pytania i wątpliwości , jak to gra??Używają to studia nagraniowe więc coś w tym jest.Mało osób posiada te suby.
 

John-117

New member
Oni chyba nie mają dystrybucji na Europę? Pewnie gra tak jak wygląda, czyli konkretnie ale to też raczej kloc do typowych amerykańskich, dużych salonów bądź dedykowanych pomieszczeń.

Jest też kilka innych firm zajmujących się subami ale niedostępnych w Polsce (brak dystrybucji).

Np. SVS, również popularny w USA i niedrogi. Albo JL Audio dostępny w Anglii.

A jak to wszystko gra to pewnie się nie dowiemy...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Oni chyba nie mają dystrybucji na Europę? Pewnie gra tak jak wygląda, czyli konkretnie ale to też raczej kloc do typowych amerykańskich, dużych salonów bądź dedykowanych pomieszczeń.

Jest też kilka innych firm zajmujących się subami ale niedostępnych w Polsce (brak dystrybucji).

Np. SVS, również popularny w USA i niedrogi. Albo JL Audio dostępny w Anglii.

A jak to wszystko gra to pewnie się nie dowiemy...

Podesłał mi link do sklepu online z Norwegii i jak wspomniałem 2500euro jeden sub ich największy.Jest wiele firm to fakt jak piszesz svs popularny w USA, JL ok ja napisałem o firmie która dużo zrobiła i osiągnęła na tym polu wiele, proponuję poczytaj/cie historię firmy w linku jaki podałem

a tak wygląda pomysł na bas właściciela firmy Ken, na zdjęciu we własnej osobie.Jeden sub posiada dwa głośniki 25cm jeden otrzymuje moc 370wat a jest dwa wzmacniacze

Ken-Kreisel-and-Quad-stack.jpg
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ostro się Panowie rozpędzacie z tymi subami :)
Niedługo to dom by kupił za cenę głośnika :D
A tak do 2500 tylko złotych nie euro to co byście wybrali? ;-)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jesteś pewien?
Bo ja czytam, że ten najmniejszy kosztuje 2tUSD a największy prawie 50000 USD.

ty może o QUATTRO piszesz...czyli to co pokazałem na fotce wyżej czyli Właściciel firmy stoi przy tym subie cztery sztuki połączone ze sobą

507BiZR.png







Kolega z Norwegii widzę.W tym sklepie masz rację można zakupić te subwoofery a także SVS i ten link podesłał mi Ken.Czasami mogę się mylić bo jestem w gorącej wodzie kompany;) kikiemu błędy też się zdarzają , ale jak widzę nie myliłem się

T1aFTZG.png


Łączniki do Subwoofera by stworzyć QUATTRO cena 25 euro
W4UaWIf.png
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Ktoś miał przyjemność słuchania tych subów?

Pewnie nie.Na forum AVS jest wątek ludzi którzy to mają .Chciałbym to odsłuchać co to jest warte.Jak wspomniałem mieć odpowiednio większa pensję na weekend sprowadzić najlepsze konstrukcje ze sklepów i sobie w gronie kumpli testować na odpowiednio basowych scenach te zabaweczki.


To musi mieć bass i ciśnienie.Kliknijcie w fotkę..:)


KEN-KREISEL-QUATTRO-Push-Pull-Subwoofer-Animated-Large.gif
 
Ostatnia edycja:
Do góry