DVD vs Blu Ray

ArtS007

New member
Bez reklam
Hancock był sprawdzony w komputerze. Płyta pochodzi z wypożyczalni, więc to wersja na Polskę.

Amplituner miał ostatnio okazje wyświetlac wszystko, co możliwe, czyli:
- DTS-HD MA
- DTS-HD HRA
- DTS
- Dolby TrueHD
- Dolby Digital Plus
- Dolby Digital
- PCM Multichannel

Gdy mam plytę z TrueHD, to amplituner wyświetla TrueHD. Zresztą zła konfiguracja wyswietliłaby najwyżej DD lub PCM.

Dzis jeszcze raz dokładnie sprawdzę Hancocka, gdyż ten akurat tytuł jest podzielony na wiele plików, więc może coś pominąłem.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Wydanie zagraniczne i polskie ma dźwięk TrueHD, a w środku siedzi sobie też najzwyklejszy DD 448kbps. Dane wyplute z bdinfo więc 0% szans na jakąkolwiek pomyłkę.

Więc jakieś czary u Ciebie z tym DD+ ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak juz napisałem, sprawdzę to dzis w domu. Sprawdzałem przy pomocy MediaInfo, ale struktura tej płyty jest dość zawiła i mogłem coś przeoczyć. Nie odtwarzałem jej zaś wczoraj na odtwarzaczu stacjonarnym, więc nie napiszę, co pokazał amplituner.

ArtS :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przeczytalem kiedys ten tekst ,teraz powtornie. szczerze mowiac to jak dla mnie ten artykul to calkowity metlik! niby jest roznica,ale wlasciwie jakby jej nie bylo... da sie ja uslyszec, ale wlasciwie jest nieslyszalna, nowe kodeki sa swietne ,ale stare tez prawie idealne.... wlasciwie jedyna jednoznaczna konkluzja ktora wynikla z tych testow to taka ,ze wszystkie formaty tworzone przez laboratoria Dolby i DTS sa wlasciwe albo idealnie zgodne ,albo jedynie w minimalnym , prawie nieslyszalnym stopniu odmienne od sciezki PCM .... ;)

moja konkluzja jest nieco inna....cos mi sie wydaje ,ze ktos tu niezle "posmarowal"....:D
 

Bucek

Banned
jak nazwac goscia probujaego mi udowodic brak rozicy w jakosc miedzy dvd a blu po podlaczeniu sprzetow zcartem lub cinchami do 21' tv crt?

on nie widzi sensu "kupywania" blu bo jak wida, nie ma roznicy :p
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja myślę, że najwięcej zależy od jakości materiału wyjsciowego. Dźwięk w filmie nie wznosi się raczej na wyzyny jakosciowe, tak jak bardzo dobre wydania muzyczne. Ścieżka muzyczna jest nierzadko z premedytacją stłamszona. Dlatego trudno o jednoznaczne opinie.

Wracając jednak do nieszczęsnego Hancocka. Muszę Was przeprosić. Rzeczywiście ścieżka jest w TrueHD.

Dzieki za podpowiedź w sprawie BDInfo. Juz go uzywałem, ale pózniej coś mi sie zamataczyło z MediaInfo...

Dla porządku:

Indiana Jones - Dolby TrueHD
Alien vs Predator - DTS-HD HiRes Audio
Hellboy - LPCM
Hellboy 2 - DTS-HD MA
Hulk - DTS-HD MA
Hulk 2 - DTS-HD MA
I Robot - DTS HiRes
Iron Man - Dolby TrueHD
King Kong - DTS-HD MA
Mumia - DTS-HD MA
Mumia 3 - DTS-HD MA
Skarb Narodów 2 - Dolby TrueHD
Quantum Of Solace - DTS-HD HiRes Audio

No i chyba Dolby Digital Plus brak... :cry:

ArtS :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no wiec wlasnie....;)
"i robot" i "qantum of solace" widzialem w oryginalnej wersji -czyli DTS HD MA moge cie zapewnic ,ze dzwiek w tych filmach jest wrecz wzorcowy :D

"bonda" widzialem rowniez w n-film - no coz i tak niezle bo byl bez rozciagania (z tego co pamietam) i w DD 5.1 , oczywiscie porownywanie do wersji BD nie ma najmniejszego sensu...:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bond rzeczywiście brzmi dobrze, choć brakuje mu nieco dołu. Ale to subiektywne odczucie. Ja Robot również brzmi dobrze. Tylko, że ja nie porównywałem wersji HD z e standardową. Stąd brak uwag.

Na razie skatalogowałem to, co obejrzałem. :)

ArtS :)
 
Do góry