DVD vs Blu Ray

Kopytko-mariusz

New member
Witam
Mam pytanie do bardziej doświadczonych.
Mam TV 37 cali Philips w HD ( nie full ) do tego odtwarzacz DVD z wyściem HDMI i tu pytanie. Jeżeli podłączyłbym odtwarzacz Bluray do mojego telewizora to czy zobaczę różnicę w jakości obrazu porównując do mojego odtwarzacza DVD z HDMI?
Z góry dzięki :)
 

Flapu

New member
Wszystko zależy z jakiej odległości będziesz oglądał.
Ja na mojej 50" plaźmie full HD z odległości ok 4,5 m widzę naprawdę bardzo subtelne różnice a czasem wcale.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Flapu, ale z odległości powiedzmy 3 metrów przy 50" to już chyba widzisz różnicę:D

Kopytko-mariusz

Z pewnością różnice w obrazie zobaczysz, ale tak jak napisał Flapu dużo zależy od odległości i wielkości TV.
Pomimo tego, że przy porównaniu DVD - Blu-Ray nie ma takiej różnicy jaka była pomiędzy VHS - DVD, to z pewnością obraz z płyty Blu-Ray prezentuje się lepiej niż DVD i dobrze wydane płyty potrafią naprawdę dostarczyć piękny zapierający dech w piersiach obraz...
Także warto....;)
 

Kopytko-mariusz

New member
marciniozo napisał:
Flapu, ale z odległości powiedzmy 3 metrów przy 50" to już chyba widzisz różnicę:D

Kopytko-mariusz

Z pewnością różnice w obrazie zobaczysz, ale tak jak napisał Flapu dużo zależy od odległości i wielkości TV.
Pomimo tego, że przy porównaniu DVD - Blu-Ray nie ma takiej różnicy jaka była pomiędzy VHS - DVD, to z pewnością obraz z płyty Blu-Ray prezentuje się lepiej niż DVD i dobrze wydane płyty potrafią naprawdę dostarczyć piękny zapierający dech w piersiach obraz...
Także warto....;)
Dzięki wszystkim za rady.
37 cali ( HD !nie FULL! ) odległość oglądania ok 4,5 metra. Podstawą jest dla mnie to czy warto inwestować pieniądze w blu ray i następnie w filmy. Jeżeli będzie nieznaczna różnica na tym TV to nie zmienię jeśli jednak na moje oko obraz ma być rzeczywiście lepszy to zmienię .
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Kopytko-mariusz napisał:
Dzięki wszystkim za rady.
37 cali ( HD !nie FULL! ) odległość oglądania ok 4,5 metra. Podstawą jest dla mnie to czy warto inwestować pieniądze w blu ray i następnie w filmy. Jeżeli będzie nieznaczna różnica na tym TV to nie zmienię jeśli jednak na moje oko obraz ma być rzeczywiście lepszy to zmienię .
Niestety, przy tej przekątnej i odległości 4,5 m różnica będzie prawie niezauważalna (sprawdzone w praktyce u moich rodziców). Ja oglądam blu-ray na 50 calach HD ready i w tej konfiguracji optymalną odległością są trzy metry.
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Na plazmie rzeczywiscie ciezko odroznic dvd od bd siedzac kolo 4 m od tv , ale na lcd nawet na przekatnej 37 cali roznica juz moze byc ogromna , przejscie z koszmarnego obrazu na akceptowalny.
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja mam niestety jeszcze 32" LCD HD-Ready i oglądam go najczęściej z niecałych trzech metrów. Filmy na Blu-ray rzadko oglądam (choć mam PS3), więc tu nie mam za dużego porównania. Ale mogę podzielić się wrażeniami z oglądania kanałów HD i SD z Cyfry+. Różnica jest widoczna przeze mnie, domowników jak i gości, mimo tak małej przekątnej i stosunkowo dużej odległości. Jeśli nie w szczegółowości obrazu która przy moich warunkach jest na granicy postrzegania, to głębia obrazu, jego plastyczność, czy nasycenie kolorów jest na wyższym poziomie na kanałach HD (nie wszystkich, są lepsze i gorsze) w stosunku do kanałów SD.
Blu-ray oprócz lepszego obrazu daje tez możliwość odtwarzania lepszego dźwięku, ale tu trzeba już jakiegoś w miarę dobrego sprzętu audio.
Jednak właśnie dla HD chcę zmienić TV na 47" .

Pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
matias2004 napisał:
Na plazmie rzeczywiscie ciezko odroznic dvd od bd siedzac kolo 4 m od tv , ale na lcd nawet na przekatnej 37 cali roznica juz moze byc ogromna , przejscie z koszmarnego obrazu na akceptowalny.

Zgadzam się ale z małym ale. Aby zobaczyć różnicę ważna jest jakość płyty. Posiadam identyczny koncert AC/DC na DVD i BD i różnica na korzyść BD jest wręcz nikła (nieco większe nasycenie barw). Koncert nagrany na początku lat 90-tych i na potrzeby zapisu na BD został może obrobiony (1080i) i jak większość koncertów nie powala w stosunku do DVD. Jeżeli chodzi o nowe filmy nagrane kamerami cyfrowymi w rozdzielczości 1080p to już inna bajka i różnice są dostrzegalne na każdej przekątnej ekranu. W moim przypadku to na razie 37".
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
krisder
A w dźwięku różnic nie ma?
Pytam bo własnie testuję nowy amplituner ( z dekoderami dźwięku HD) i jak w podpisie kolegi mat74 - słyszę różnicę na korzyść BD oczywiście!!! Nawet moja lepsza połowa też to słyszy, chociaż nie przywiązuje zbyt dużej wagi do dźwięku....(ścieżka DTS HD MA wymiata !!! )

Co do nagrywania kamerami cyfrowymi, to "stare" filmy nakręcone kamerami filmowymi też na BD będą się pięknie prezentować, w przypadku dobrego skanowania z taśmy i przeniesienia na nośnik cyfrowy ( mogą przyćmić niejedną nową produkcję!!! )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
krisder napisał:
jak większość koncertów nie powala w stosunku do DVD.

z "ale" to niestety nie masz racji ;) koncert o ktorym mowisz faktycznie nie powala jednak zwiazane jest to nie z "roznica miedzy DVD a BD " tylko z sama jakoscia zapisu tego koncertu w wersji na BD jeszcze bardziej jest to widoczne. natomiast co do koncertow ogolnie - w wiekszosci przypadkow roznica jakosciowa (zawezajac sie do samego obrazu) jest bardzo duza ! wlasciwie to przypadki takie jak ten wlasnie AC/DC sa raczej wyjatkami (chodzi mi produkcje w miare "swieze")
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
mat74
Mam prośbę możesz polecić jakiś dobry koncert właśnie żeby nowy amplituner przetestować :D ( no i oczywiście oko obrazem nacieszyć) żony nie będzie to będę mógł posłuchać....
 
Do góry