DVB-T - Z czym to się je

fitek77

New member
Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Jak mam uruchomić kanały DVB-T na Samsungu LE26B460. TV posiada wbudowaną kartę DVB-T.
Mieszkam w bloku gdzie jest antena siatkowa na dachu skierowana chyba na PKiN.
Jak mam sprawdzić czy mogę odbierać kanały cyfrowe? Wyszukiwanie kanałów cyfrowych daje wynik 0:(

ps. czy ważne jest jakim kablem jest połączony TV? Musi być jakiś specjalny?

pozdr,
Fitek
 

LUPO78

Banned
Czyli winna jest antena siatkowa, która się nie nadaje:(
Dzięki za info.
jeżeli mieszkasz blisko pkin to spróbuj wsadzić sam drut zamiast wtyczki,byli tu tacy na forum co się wypowiadali że bez problemu ustawiali DVB-T odbierając z druta mieszkając w pobliżu nadajnika na pkin i na pewno jest to możliwe
 
Ostatnia edycja:

fitek77

New member
jeżeli mieszkasz blisko pkin to spróbuj wsadzić sam drut zamiast wtyczki,byli tu tacy na forum co się wypowiadali że bez problemu ustawiali DVB-T odbierając z druta mieszkając w pobliżu nadajnika na pkin i na pewno jest to możliwe

Niestety w linii prostej mam ok. 10 km. Poza tym mieszkam na parterze. Pokój, w którym mam telewizor jest zupełnie innej strony.
Jedynie odpowiednia antena na dachu budynku umożliwi mi odbiór dvb-t. Niestety jako jednostka nie wpłynę na zmianę anteny. ech szkoda:(
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mieszkam jakieś 70km od Śremu ustawiam kanał 39 i nic nie znajduje, łapie za to kanał 45 z Zielonej Góry z tym że siła sygnału wskazuje na prawie maximum jakość sygnału też, ale ostatnio jakość sygnału skacze od zera do połowy i często pisze brak sygnału mimo że siła sygnału jest prawie na max.W czym tkwi problem?
 
Do góry