DVB-T Warszawa

Mikele

New member
EPG Łazy k. Raszyna

Odbieracie EPG z nadajnika w Łazach? Z tego co kojarze to przestało się pokazywać latem... Trochę długo jak na awarię u nadawcy, może to ja mam jakiś problem z odbiornikiem, jak jest u Was z EPG?
 

jurcz

New member
Mikele napisał:
Odbieracie EPG z nadajnika w Łazach? Z tego co kojarze to przestało się pokazywać latem... Trochę długo jak na awarię u nadawcy, może to ja mam jakiś problem z odbiornikiem, jak jest u Was z EPG?

To nie jest sprawa awarii. EPG nadawano mniej więcej do lipca 2009, potem Emitel (nieformalny operator DVB-T) zprzestał nadawania, tłumacząc, że poprzednio były to testy, na pożyczonych urządzeniach i wersjach softu. Teraz pora na zakup, ale na to Emitel zdecyduje się dopiero kiedy nadawcy podpiszą z nim umowę i stanie się on oficjalnym operatorem pierwszego multiplexu. Póki co, sprawę blokuje brak zgody TVP, która jako instytucja publiczna musi w tym celu rozstrzygnąć ogłoszony przetarg. Kiedy to nastąpi, nikt nie wie...

Są pogłoski, że już TVP się postara, żeby nigdy (podobno żrą koty z Emitelem). Podkreślam, że to być może plotka, bo tylko raz natknąłem się na taką interpretację. Urząd Komunikacji Elektronicznej nie ma w tej sprawie żadnego ruchu, ale są już pomysły jak na nowo zagospodarować poszczególne multiplexy, tak by TVP swoimi procedurami (albo trikami, jak twierdzą niektórzy) nie hamowało oficjalnego startu DVB-T w Polsce. Wg pierwotnych planów pierwszy multipleks miał oficjalnie ruszyć do 30 września 2009...

Więcej na:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=623
 

Mikele

New member
Dzięki jurcz za wyklarowanie sprawy, przynajmniej wiem że dekoder jest ok.

Swoją drogą jednak jest to robienie z ludzi wariatów! Z jednej strony w prasie i tv jest nawijka, że wkrótce skończą nadawanie analoga, a z drugiej taki falstart i granie na nerwach. Oby z DVB-T nie wyszło jak z "autostradą" Katowice-Kraków.
 

jurcz

New member
Mikele napisał:
Dzięki jurcz za wyklarowanie sprawy, przynajmniej wiem że dekoder jest ok.

Swoją drogą jednak jest to robienie z ludzi wariatów! Z jednej strony w prasie i tv jest nawijka, że wkrótce skończą nadawanie analoga, a z drugiej taki falstart i granie na nerwach. Oby z DVB-T nie wyszło jak z "autostradą" Katowice-Kraków.
Też mnie to irytuje, ale nic na to nie poradzimy. To są skutki złej organizacji, albo jakiejś gry interesów, w której interes ludzi jest mało ważny, dopóki ci ludzie nie przedzierzgną się w wyborców. Wtedy znowu będzie można im obiecać rychłą cyfryzację Polski.
 

mario-mr

New member
Słaby sygnał

Mój telewizor to Samsung 32B650 tuner DVB-T MPEG-4 po zmianach kanałów 48 na 58 co jakiś czas zrywanie głosu szatkowanie obrazu.Mieszkam 14 km od nadajnika w Łazach.Na poprzednim kanale było idealnie.Czy można coś z tym zrobić,czy trzeba czekać na interwencje operatora.
 

snieciorz

New member
mam taki telewizor amazon.co.uk/Panasonic-32-Screen-LCCD-TX32LXD60/dp/B000FGGBV6 ,mieszkam w wawie i chcialem uruchomic dvb , programy sie wyszukaly glos jest tylko nie ma obrazu - co moze byc przyczyna??
 

bogdanzieba

New member
Mieszkam na Pradze Północ na Golędzinowie. Pytanie mam takie czy jestem w zasięgu nadawania w DVB-T? I jakie kanały miałbym dostępne czy jest jakiś HD np. TVP HD?

Nadają z Pałacu Kultury czy z Łazów?
 
Ostatnia edycja:

Bartek_M

New member
bogdanzieba napisał:
Mieszkam na Pradze Północ na Golędzinowie. Pytanie mam takie czy jestem w zasięgu nadawania w DVB-T? I jakie kanały miałbym dostępne czy jest jakiś HD np. TVP HD?

Nadają z Pałacu Kultury czy z Łazów?
nie ma żadnych kanałów HD
są TVP1, TVP2, TVP Info Polsat, TVN, Tv Puls, TV4
nadawanie jest z Łazów i Pałacu - emisja SFN na kanale 58
i raczej jesteś w zasięgu
 

kowal801

New member
Bez reklam
snieciorz napisał:
mam taki telewizor amazon.co.uk/Panasonic-32-Screen-LCCD-TX32LXD60/dp/B000FGGBV6 ,mieszkam w wawie i chcialem uruchomic dvb , programy sie wyszukaly glos jest tylko nie ma obrazu - co moze byc przyczyna??
Telewizor ma prawdopodobnie wbudowany dekoder MPEG2, u nas wymagany jest MPEG4, wiec nie będziesz mial obrazu.:(
 

sipap

New member
Mam tv Sony 40W5500, czy on ma dekoder mpeg4? W opisie jest tak jakos dziwnie(pewnie tylko dla mnie)podane,że niby jest, ale nie dla telewizji naziemnej.
Chodzi mi o to czy mieszkając w W-wie będę mógł na tym Tv odbierac kanały cyfrowe?
 

bogdanzieba

New member
Mam tv Sony 40W5500, czy on ma dekoder mpeg4? W opisie jest tak jakos dziwnie(pewnie tylko dla mnie)podane,że niby jest, ale nie dla telewizji naziemnej.
Chodzi mi o to czy mieszkając w W-wie będę mógł na tym Tv odbierać kanały cyfrowe?



Kolego mam ten TV i ma dekoder MPEG-4, który będzie niezbędny do odbioru DVB-T. Co więcej powiem ci że na tym TV odbieram już DVB-T w Mux-2 i Mux-3 a nawet odbierałem Mux-1 jak nadawał testowo. Jednym słowem polecam ten TV. Ja odbieram w Warszawie z PKiN na samym kablu koncentrycznym. Odbiór 100%.
 
Ostatnia edycja:

eMdzeJ

New member
Czy mieszkając 10km od nadajnika w Łazach będzie możliwość odbioru na antenie pokojowej albo na "gwoździu"?

IMHO tak ale czy ktos mieszka mniej wiecej w takiej odległości i mógłby potwierdzić? Bo nie wiem czy kombinować z kabelkologią dla samego polsatu...
 

KubaArek

New member
Bez reklam
aw czym problem sprawdzić ? ja mieszkam troszkę dalej bo w Wilanowie i sprawdziłem sygnał czy dochodzi podłączając kabel antenowy do drabiny aluminiowej :) sygnał pokazał się ale byl niestabilny kupiłem więc antene za 12 zeta (siatkowa) i oglądam teraz sobie DVB-T z mocą 10/10.
 
Do góry