DVB-T Warszawa

jurcz

New member
kowal801 napisał:
TVN fakt coś się sknociło, brak synchronizacji na ścieżce w AC3

Stan na godz. 13:00 : Z TVN juz jest OK, wróciło do normy, czyli format 16:9 prawidłowo rozpoznawany, jest synchronizacja.

EPG w dalszym ciągu nie działa (odbiór na LG 32LH7000). Na TVN Info i TV Puls brak teletekstu.
 

darecki_3105

New member
problem z ustawieniem proporcji obrazu

Witam.
Od dzisiaj czyli 01.10 2009 mam problem z ustawieniem proporcji obrazu na kanałach DVB-T, wcześniej nie było z tym problemu (telewizor to samsung 37LB651) mianowicie do tej pory miałem ustawione opcje Auto. Szer. i Pow. i wszystko było ok, zmieniając kanały obraz sam się ustawiał a od dzisiaj na tym ustawieniu prawidłowo odbiera tylko TVN reszta czyli TVP1 TVP2 TVP info TV Puls polsat i TV4 są nieproporcjonalne. Jak ustawie proporcje na innych kanałach to wtedy TVN jest rozciągnięty. Czy ktoś wie o co chodzi?
 

jurcz

New member
darecki_3105 napisał:
Witam.
Od dzisiaj czyli 01.10 2009 mam problem z ustawieniem proporcji obrazu na kanałach DVB-T, wcześniej nie było z tym problemu (telewizor to samsung 37LB651) mianowicie do tej pory miałem ustawione opcje Auto. Szer. i Pow. i wszystko było ok, zmieniając kanały obraz sam się ustawiał a od dzisiaj na tym ustawieniu prawidłowo odbiera tylko TVN reszta czyli TVP1 TVP2 TVP info TV Puls polsat i TV4 są nieproporcjonalne. Jak ustawie proporcje na innych kanałach to wtedy TVN jest rozciągnięty. Czy ktoś wie o co chodzi?

To dziwne. U mnie (TV LG 32LH7000) z proporcjami już jest od rana 1.X wszystko w porządku, tzn. przy ustawieniu w MENU proporcji na "Oryginalny" (odpowiednik Auto w samsungu) TVN ustawia się na 16:9, a pozostałe stacje na 4:3, czyli wszystkie tak jak są nadawane. Tylko w nocy, jak pisałem poprzednio, był przejściowo zawężony obraz TVN. Sprawdź może jak się zachowuje obraz na TVN w czasie nadawania reklam, bo one mają różne proporcje i zobrazowanie powinno się dostosowywać. Ale miarodajnego porównania mógłby Ci dostarczyć tylko ktoś z tym samym odbiornikiem.
 

jacecek

New member
Bemowo - odbiór sygnału cyfrowego

Witam.
Zwracam się w szczególności do mieszkańców Bemowa.
Teściowa zleciła mi zakup i instalację małego telewizorka (najpewniej LCD 19" z tunerem DVB-T MPEG4) do kuchni. Mieszka na Bemowie w bloku na 3 piętrze. Okna wychodzą na południowy zachód.
Może ktoś ma podobną lokalizację i usytuowanie okien . Odpiszcie, proszę, czy da radę odbierać sygnał cyfrowy na antenie pokojowej (może jakieś wskazówki co do typu, marki i co tam jeszcze może być istotne), czy będę musiał wiercić ściany i ciągnąć przewód z anteny zbiorczej?
Dla formalności - montaż zewnętrznej anteny na dachu lub na ścianie nie wchodzi w grę.
Chętnie poczytam uwagi i opinie osób z innych dzielnic i oklic W-wy.
Pozdrawiam
 

rilicek

New member
Brak sygnału DVB-T.

Czy działa wam DVB-T w Warszawie? Dzisiaj wróciłem z pracy i mam tylko kanały analogowe. Czyżby jakaś przerwa techniczna, czy to mój TV zrobił sobie przerwę?

Pozdrawiam
 

505

New member
rilicek napisał:
Czy działa wam DVB-T w Warszawie? Dzisiaj wróciłem z pracy i mam tylko kanały analogowe. Czyżby jakaś przerwa techniczna, czy to mój TV zrobił sobie przerwę?

Pozdrawiam
Odbieram DVB-T w okolicach Warszawy. Przerwa w odbiorze wystapila u mnie ok. godz. 23.00 w czwartek. Do tej pory nic sie nie zmienilo :confused:
 

rilicek

New member
kowal801 napisał:
Trzeba zaprogramować na nowo telewizor, częstotliwość 770Mhz ( kanał 58 )

Przeszukałem automatycznie wszystkie kanały. Telewizor nic nie znalazł. Ręcznie ustawiłem kanał 58 i też nic nie ma :(

PS.
Już znalazł kanały.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kondeusz

New member
dvb nie działa

Witam, mieszkam na mokotowie do wczoraj tj. 28.11.09 bylo wszystko ok, dzisiaj nic nie dziala i nie znajduje zadnych kanałow, co się dzieje ?????? Odbieram tv na komputerze przez program total media3.5 czy ktos wie co sie stalo ???
 

Bartek_M

New member
kondeusz napisał:
Witam, mieszkam na mokotowie do wczoraj tj. 28.11.09 bylo wszystko ok, dzisiaj nic nie dziala i nie znajduje zadnych kanałow, co się dzieje ?????? Odbieram tv na komputerze przez program total media3.5 czy ktos wie co sie stalo ???

tak problem z nadajnikami i trybem SFN... podobno trakcie rozwiązywania. zobaczymy jak będzie dalej.
puki co od ok 11 rano działa dobrze (bez EPG) i oby tak zostało
 

drapichrust7

New member
Na kanale TVN, przy formacie obrazu 16:9, u góry na samym skraju obrazu wyświetla mi się biało czarny, cienki paseczek - do połowy ekrany.

Czy ktoś też to zauważył?
 

ryki67

New member
Koledzy co z tym DVB-T z Warszawy
NIE WIEM JAK U WAS ALE U MNIE OD KIEDY JEST NA 58 KANALE
770 000 kHz to nie działa tak jak powinno
U MNIE CO jakies 5 sekund na ekranie lekka lub większa PIXELOZA
nieraz zarwanie dźwięku generalnie mocno WKUR....JĄCE.

O co chodzi

potwierdzcie czy tak macie???

a może coś w TV trzeba jeszcze zmienić
jak było na 48 kanale działało bez najmniejszych zarwań

Proszę o wszelkie info
 

drapichrust7

New member
U mnie w Śródmieściu wszystko OK, ale wiem, że w Legionowie, u ojczulka, są podobne kłopoty. Przed zmianą kanału nadawania odbierał bez problemu. Teraz obraz rwie.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Moim zdaniem , jest to ewidentna wina kanału 58(zakłócenia)ponieważ na 48 bylo o niebo lepiej, jestem ciekaw co zrobi operator techniczny.
 

salat

Member
Potwierdzam. Jest o wiele gorzej niż było.
Mieszkam w linii prostej 12 km od nadajnika w Raszynie a co chwilę mam pikselozę na ekranie. Na 48 kanale tego nie było.
A moc sygnału zamiast wzrosnąć to się znacząco obniżyła.
 

ryki67

New member
salat napisał:
Potwierdzam. Jest o wiele gorzej niż było.
Mieszkam w linii prostej 12 km od nadajnika w Raszynie a co chwilę mam pikselozę na ekranie. Na 48 kanale tego nie było.
A moc sygnału zamiast wzrosnąć to się znacząco obniżyła.
Witam
Dzisiaj dzwoniłem do Emitela, Pan odpowiedział ze nic specjalnie nie ruszali z sygnałem w nadajnikach WARSZAWSKICH, ale poprosilem o spradzenie, w glosie chyba cos min nie dowierzał.
Na innych Forach pojawiają się problemy, niektorzy ludzie zgłaszają,
Wydaje mi się że to też zależy od odbiornika DVB_T chyba te nasze w SAMSUNGU są bardzo czułe bo sprawdzalem na innych i praktycznie mało co sie zacina, ALE 3 DNI TEMU BYŁO IDEALNIE WIĘC COŚ CHYBA SKCHRZANILI.

PROSZĘ WSZYSTKICH O ZGŁASZANIE PROBLEMU MOŻE GO WTEDY SZYBKO ROZWIĄŻĄ
podaję Numery Telefonów:
Główna Siedziba KRAKÓW 012 627 31 00
Technicy Kraków 012 385 41 13; 012 385 41 15
Technicy Warszawa 022 578 33 60 - tutaj dzwoniłem


PISZCIE CO UDAŁO WAM SIĘ ZAŁATWIĆ
 
Ostatnia edycja:

Kopytko-mariusz

New member
Witam
Po znalezieniu 7 kanałów i akceptacji gdy wybiore np TVP po chwili wyskakuje Tryb video niedostepny. Co może być nie tak ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry