DTS: X jest następcą DTS-HD Master Audio

robertuss

Active member
Bez reklam
Układ sufitowych głośników DTS X na CES 2015 a także Demo

dts-x-demo-ces-2015_1.jpg


755309554b16b4aaaf80.jpg
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, czy panowie to znacie. Wreszcie można doświadczyć nowych wrażeń w technologii DTS Headphone:X, która bardzo mnie interesuje. Najlepsze, że nie potrzeba żadnych dekoderów. Od razu piszę, że efekt może być różny u każdego z nas. Właśnie porównałem swojego PC-ta - integra dźwiękowa, z PC-tem kolegi - karta dźwiękowa, gdzie efekt ten był zdecydowanie lepszy. Chociaż dalej twierdzę, że jak na razie, nic nie jest w stanie zastąpić fizycznych zespołów głośnikowych. A póki co, słuchawki na głowę i zapraszam na poniższą stronę. Przydałby się jakiś fragment filmowy, najlepiej coś z 4-tej części Transformersów. Ale musi wystarczyć to, co jest. Komentarz pozostawiam kolegom.
superunknownxdemo | Soundgarden

Chociaż, konkurencja nie śpi
NEOH - słuchawki z kinowym dźwiękiem 3D :: AGDLab.pl
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak naprawdę, na temat DTS:X, to nic właściwie nie wiadomo. Z informacji które znalazłem, to więcej konkretów ma być podane w marcu. A dziś, dotarła kolejna płytka z cyklu „Demonstration Disc”.
DTSX1.jpg
Bez nazwy.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ostanie zdjęcie mi się podoba - ciekawe co moja zona by powiedziała na takie ustawienie w salonie :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To ostanie zdjęcie mi się podoba - ciekawe co moja zona by powiedziała na takie ustawienie w salonie :)
Kto wie. Może efekt, który by usłyszała tak by ją oczarował, że nie chciałaby tego miejsca opuszczać? :)
A swoją drogą, posłuchać w czymś takim Metallicy - „Through the Never”. :-D
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Super, ale widzę tu niekonsekwencję. Audio na pewno pierwsza klasa, ale ekranik przy tym wygląda na malutki :)
Jeśli już dopracowano audio i masz po dźwięku czuć się w środku akcji, to to samo należy zrobić z obrazem :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Super, ale widzę tu niekonsekwencję. Audio na pewno pierwsza klasa, ale ekranik przy tym wygląda na malutki :)
Jeśli już dopracowano audio i masz po dźwięku czuć się w środku akcji, to to samo należy zrobić z obrazem :)
Bo nie wygląda to na typowe kino. Raczej na miejsce do udźwiękowiania filmów. W każdym bądź razie, na miejsce do pracy z dźwiękiem. Jak dla mnie. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Obojętne na co to wygląda i czym jest, chodziło mi o to, że teraz spece od obrazu powinni pomyśleć nad ekranem do okoła i oczywiście odpowiednim wyświetlaniu takiego obrazu :D
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat płyty DTS Blu-Ray Demo Disc Vol.19, którą posiadam.
Oczywiście chodzi tu o ścieżki DTS:X. Oczywistym jest, że nie posiadam urządzenia z odpowiednim dekoderem, ale to nie przeszkadza w doświadczaniu nowych doznań. Ścieżki te, zachowują się podobnie jak ma to miejsce w przypadku Atmosa. To znaczy wybierając ścieżkę „X”, na standardowych urządzeniu, dekodowana jest ona jako DTS HD MA 7.1. Nie wiem, czy istnieje odmiana 5.1. Na płycie takich nie ma. To, co słychać, po prostu zdumiewa. Nie wiem, jaki może dać to efekt oryginalnego DTS:X, ale już teraz słychać i czuć, że mamy do czynienia z niesamowitą jakością dźwięku, co również zauważył kolega Hermann, który zaszczycił mnie swoją obecnością.

Już czekam na jesień. Bo na tą porę, zapowiadane są pierwsze urządzenia z DTS:X. I mam nadzieję, że będzie możliwość posłuchania ich na naszym Audio-Show.

P1020443 1.jpg
 

Graczomaniak

New member
Czyli szykuje się kolejna wojna kodeków dźwięku.

Poprzednią wygrał DTS HD Master Audio. Przynajmniej tak można wnioskować po stosunku filmów kodowanych w dolby true hd / dts hd master audio.

Ciekawe jak będzie teraz.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na amplitunery z koniecznymi dekoderami.

W sumie jest jeszcze auro 3d ale ono chyba nie wejdzie jako standard.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W przyrodzie coś musi się dziać czy ktoś dzisiaj wyczuwa różnicę pomiędzy dolby true hd a dts HD MA to juz inna sprawa ... dla mnie jest to samo tylko nazwa inna się wyświetla na amplitunerze..
jak będzie w przyszłosci to sie przekonamy jak kiedyś zmienimy amplitunery :)
 
Do góry