Drugie podejście do subwoofera co wybrać ?

Bobby75

New member
Udało mi się dzisiaj zobaczyć i posłuchać kilka interesujących mnie modeli i tak z mojej listy skreśliłem dosłownie wszystkie. JAMO J10 nawet nie chciałem słuchać JBL tak ale nie Arena Klipsch Sub R-10SW jakoś również nie. Nie znalazłem Monitor Audio MR-W10 ale słuchałem JBL Studio SUB 250P i Klipsch SW-110. Bez dwóch zdań te modele najlepiej mi pasują tylko boję się że są za duże mocowo do mojego pokoju. Słyszałem też dobre słowo o INDIANA LINE BASSO 850 ale niestety go nie było. Tak więc co myślicie o tych trzech modelach ?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Skoro odsluchales to chyba sam wiesz najlepiej :) co do mocy to tej nigdy za dużo. To nie tylko głośność ale też jakość. Głębokość. Fala soniczna. A głośność ustawi kalibracja.
 

Bobby75

New member
Więc tak myślę że z tej trójki coś wybiorę :

JBL Studio SUB 250P
Klipsch SW-110
INDIANA LINE BASSO 850

i tu mam w zasadzie dwie wątpliwości . JBL i Klipsch równie fajnie w kinie JBL był też całkiem niezły w muzyce, niestety Klipsch-a miałem możliwość sprawdzenia tylko w kinie. Czy prawdą jest że ten model Klipsch w muzyce zejdzie niżej niż JBL ale może okazać się wolniejszy co w wypadku muzyki typu rock może być na minus tej kolumny ? Drugie pytanie dotyczy BASSO 850 nie widziałem go więc nic o nim nie umiem powiedzieć prócz tego że człowiek z którym rozmawiałem dość pochlebnie się o nim wypowiadał a zaletą jego ponoć jest również bass reflex skierowany ku dołowi . Co sądzicie o tej kolumnie i takim rozwiązaniu ? Czy jest ona porównywalna z w/w kolumnami i warto jest jej szukać czy jednak odpuścić. Totalnie nie znam tej marki
 

katka10

New member
W wielkim skrócie w ogóle go nie było . Zarówno bez kalibracji jak i po oraz po zakupie nowego kabla był bardzo słaby a jak już był to ciągnący głuchy i niemrawo dudniący. Być może to efekt tego że nie mam zbytnio wyboru co do ustawienia za sobą miał ścianę a w bliskim sąsiedztwie z obu stron meble.

Mam KEF 1000 (używany) i gdzieś z tyłu głowy, że przydało by się coś więcej, trochę więcej mocy, ale moje pytanie dotyczy wymiany okablowania to zmieniłeś ten zasilający- tak??
odczułeś różnice w...czym?? ile wyniosła ta kosmetyka w odniesieniu do jakości?? i co kierunkowało wybór kabla- bo ja mam podłączony go na przedłużce takiej z marketu gdyż brak w miejscu stacjonowania suba gniazdka.
 

Bobby75

New member
W wypadku HK którego miałem kabel firmowy oceniam na taki za max 10zł wymieniłem na kabel 20 razy droższy i na moje ucho różnicy nie było.
 
Do góry