Drugie podejście do subwoofera co wybrać ?

Bobby75

New member
Witam,

posiadam Yamahę RX-V777 + blu ray Onkyo 809 oraz monitory Dali Zensor 3 + centralny Dali Vocal. Chciałbym uzupełnić ten zestaw subwooferem. Jest to moje drugie podejście do tematu gdyż miałem przez chwilę sub Harman Kardon 210 lecz całkowicie nie zdał egzaminu. Pokój 14m2 i mało miejsca na każdej ścianie meble co nie pomaga akustycznie więc centymetry też się liczą . Po doświadczeniach z HK uznałem że sub musi mieć głośnik skierowany centralnie przed siebie nie w podłogę wybrałem kilka modeli pasujących do mojego przedziału cenowego jak i gabarytowego oto one:
JAMO J10
ROTH OLI KH30
JBL ARENA SUB 100 P
QA 3070S
KLIPSCH REFERENCE SUB R-10SW
KLIPSCH RPW-10
Monitor Audio MR-W10

Jak zwykle problem z odsłuchem ostatnio miałem okazję posłuchać JBL Studio 250 kawał głośnika z fajnym basem. Odsłuch był w dużym pomieszczeniu ale to dobry kierunek. Co sądzicie o w/w modelach?
 

Bobby75

New member
W wielkim skrócie w ogóle go nie było . Zarówno bez kalibracji jak i po oraz po zakupie nowego kabla był bardzo słaby a jak już był to ciągnący głuchy i niemrawo dudniący. Być może to efekt tego że nie mam zbytnio wyboru co do ustawienia za sobą miał ścianę a w bliskim sąsiedztwie z obu stron meble.
 

Bobby75

New member
ok , Jamo J10 to koszt 1000 natomiast Monitor Audio MR-W10 lub QA 3070S 1500zł. Zależy od sprzedawcy jest jeszcze coś do targu lub przyzwoite kable gratis . Więc tej granicy chciałbym nie przekroczyć.
 

Bonaventura

New member
Przechodziłem przez to samo z tym samym co ty subwooferem harmana.
Na chwilę obecną podłączonego mam suba yamahy za ułamek jego ceny gdyż wg. mnie gra dużo lepiej. Ale z czasem przyjdzie konieczność dobrania już ostatecznego suba i ten też będzie musiał pójść w odstawkę. Sam jestem ciekaw co wybierzesz i jak się to będzie miało w porównaniu do tego nieszczęsnego harmana.
 

Bobby75

New member
Blakninja na rozmowę o kosztach jak zawsze przyjdzie czas tak jak zawsze :) na razie interesuje mnie wasze zdanie co do sub-ów które wymieniłem lub wasze typy w oparciu o interesującą mnie budowę urządzenia czyli głośnik od frontu . Baltazar czy słuchałeś może tego JBL Arena SUB-100p czy można go porównać do JBL Studio 250P ? JBL S250P słuchałem i powiem że bardzo mi się podobał ale boję się że to za mocny sub do mojego pokoju. JBL Arena jest tych samych można powiedzieć gabarytów ale ma o połowę mniejszą moc dzięki czemu może w małym metrażu da się go lepiej kontrolować.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Nie słuchałem, bo to nowość, a mnie ostatnio nie naszło na chodzenie po sklepach :)
Bassreflex więc pewnie podobny wybrzmieniem do E150, ES150, Studio 250p, ES250PW :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Obejrzyj JBL Arena SUB-100p.

patrząc na to co napisał JBL o tym subie , mało kto go kupi
-pasmo przenoszenia od 41hz , troszkę słabo
-waga 10,9kg ?? , tak wiem to i tak lepiej niż Jamo 210 , nawet REL T5 ma prawie 12kg
-wzmacniacz 100/200W , OK , też mam slaby a u mnie sub wymiata
-średnica głośnika - jakoś nie mogę się doszukać , pewnie ma 10" , ale po paśmie patrząc słabo
 

Bobby75

New member
Idąc tym tropem z wymienionych przeze mnie urządzeni tylko subwoofery Klipsch mają odcięcie poniżej 41Hz . Dla mnie najważniejsze jest zadowolenie podczas słuchania a jeśli mam założyć że pasmo przenoszenia to wyznacznik dobrego basu czy to znaczy że to najważniejszy parametr podczas dokonywania wyboru nowego głośnika ?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Idąc tym tropem z wymienionych przeze mnie urządzeni tylko subwoofery Klipsch mają odcięcie poniżej 41Hz . Dla mnie najważniejsze jest zadowolenie podczas słuchania a jeśli mam założyć że pasmo przenoszenia to wyznacznik dobrego basu czy to znaczy że to najważniejszy parametr podczas dokonywania wyboru nowego głośnika ?
To tylko jeden z wyznaczników i jak zwykle trzeba wszystkie brać pod uwagę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
patrząc na to co napisał JBL o tym subie , mało kto go kupi
-pasmo przenoszenia od 41hz , troszkę słabo
-waga 10,9kg ?? , tak wiem to i tak lepiej niż Jamo 210 , nawet REL T5 ma prawie 12kg
-wzmacniacz 100/200W , OK , też mam slaby a u mnie sub wymiata
-średnica głośnika - jakoś nie mogę się doszukać , pewnie ma 10" , ale po paśmie patrząc słabo
Kupią go za to jak gra.
 
Do góry