dostepnosci nowego modelu lc52le830.

wlserwis

New member
Witam,planuje zakup tv i mocno zastanawiam sie nad tym właśnie modelem choc korci mnie panasonic TX-P50VT30E ale to niesety plazma,gdzies doczytałem iż szkodzi na oczy tak samo jak crt.Czy to prawda ? i jaki jest obraz z sharpa ? porownywalny z panasonic-em ? bo na jakosci obrazu i "nie smużeniu " zależy mi najbardziej.

Plazma trochę mruga (jak CRT), najlepiej czuję się to w ciemności, kiedy pooglądasz jasne sceny na tv a potem go wyłączysz i zamkniesz oczy. Wtedy zobaczysz to mruganie.. W każdym razie ja to widzę. Ale czy to męczy oczy? Trudno powiedzieć.
Na pewno ostrość obrazu przy panoramowaniu (przesuw poziomy kamery) jest lepsza w tej plazmie. Po prostu subiektywnie nie odczuwa się mocnego znieostrzenia. Ale idealnie też nie jest! Poza tym samo kodowanie MPEG psuje obrazy ruchome, telewizor dokłada tylko do tego swoje trzy grosze..

Generalnie jeśli zależy Ci na nie smużeniu i nie boisz się rachunków za prąd ;), kup plazmę. Mimo pewnych swoich wad jest wciąż najlepsza i pozostaje wyborem profesjonalistów (!). Nie ma też "chmurek", szarawej czerni i tym podobnych "upiększeń" z którymi wciąż borykają się LCDki.

PS. I żeby nie było: jak mam Sharpa 46le830 :)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
... a testu jak nie było tak nie ma ... a miał być w niedzielę... dzisiaj jest środa....czekam....pewnie nie tylko ja
 

TDi

Member
W sklepie dla idiotów jest dostepny ten model za 5799zł + okularki do 3D , chyba atrakcyjna cena zwłaszcza patrząc na oferty z alledrogo (najtansza oferta 5699zł!) :) , a 60' LC60LE635E za jedyne 5999zł.!
 
Ostatnia edycja:

rifser

New member
Odświeżę temat bo mnie zainteresował bardzo ten model. Mam obecnie Sony 40z5500 i szukam czegoś większego. Odległość od ekranu to 3,70 metra.

Modele, które mnie zainteresowały:
-Sharp 52LE830E
-Samsung 55d7000

Może jest coś innego godnego uwagi. Plazmy odpadają. Myślałem nad Panasonem ale widziałem w akcji, nie pasuje mi to. Sony ostatnie dobre serie to chyba Z miał. Myślałem nad 920tką ale też się naczytałem negatywnie na forum o tym modelu.
Problemem jest to, że 55d7000 znacznie droższy od Sharpa a opinie o Sharpie lepsze.

Widzę, że testu 52LE830E nie doczekaliśmy się.
 

ridee

New member
KIKI co z testem ? ja w ciągu kilku dni muszę zakupić telewizor i podobnie jak wielu użytkowników tutaj też skłaniam się tutaj w stronę 52le830

TEST PLIZZZZZZZZ :)
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Jeśli miałbym wybierać między 60' 635E, a 52' 830E to ze względu na bogatsze możliwości ustawienia obrazu wybrałbym 52'
 
Do góry