Dolby Vision-LG C8/ONKYO HT-R494/SHIELD PRO-nie działa

arturo99

New member
Witam serdecznie.Zakładam ten wątek dla potwierdzenia moich przypuszczeń.Chodzi o odtwarzanie Dolby Vision i Dolby Atmos jednocześnie.Setup wyglada następująco.Mam LG C8 OLED 55”,Nvidia Shield Pro 2019 i Kino Domowe ONKYO HT-R494.Czyli jeśli odtwarzam plik z Dolby Atmos i Vision zawsze nie uzyskuje jednego z nich.Powiem za wczasu ze tv mam już 2 lata a kino domowe 3 lata.Jeśli podłączę shielda do av recivera to nie uzyskuje Dolby Vision(ponieważ ten av go nie wspiera?)a jeśli podłączę shielda do tv i av później to mam Dolby Vision ale bez Dolby Atmos(ponieważ C8 nie jest w stanie przesłać po hdmi tego źródła dźwięku ?)Czy dobrze to rozumiem?Jesli podłączę shield do tv bez av recivera to mam Dolby Atmos i Vision.Czyli rozwiązanie jest jedynie wymiana Av na nowszy wspierający obie technologie,lub oglądanie na samym tv bez kina domowego.Mam nadzieje ze napisałem to w miarę zrozumiale.A drugie pytanie jest jaki av reciver polecacie?znalazłem budżetowy SONY STR DH790 lub droższy DENON AVR X1600H.Ponieważ coraz więcej filmów ,seriali wychodzi w obu tych formatach.Różnica będzie znacząca pomiędzy zwykłym HDR aż Atmosem a Dolby Vision z Atmosem?
 

werf

Active member
Bez reklam
Hmmm, nagmatwałeś sobie strasznie.
Pokrótce. Atmos to ścieżka dźwiękowa. Hdr i Dolby Vision to obraz : ) jedno nie wyklucza drugiego.
 

andyd970

Member
Musisz kupić amplituner wspierający Dolby Vision i mający eArc żeby to poleciało z Tv na AV lub z AV na Tv
 
Ostatnia edycja:

andyd970

Member
Ten Denon AVR X1600H jest fajny ma Dolby Vision i eArc, chyba że stać cię na wyższy model tego Denona tj AVR2600H to już bym.kupil ten wyższy ale jak napisałem oba mają Dolby Visionem i eArc.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Najpierw to nie Tv musi miec earc jeśli urządzenie ma być podłączone bezpośrednio do niego. W tym wypadu wchodzi w grę tylko podłączenie po nowy amplituner który ma atmosa i vision.
 

Rodrik_AR

New member
Atmos i Vision działa po zwykłym ARC. Nie jest wcale konieczne eARC
Posiadam SONY AG9 oraz ONKYO TX-NR696. SONY ma eARC a ONKYO nie
Atmos i Vision działa niezależnie czy materiał jest z aplikacji TV, czy z zewnętrznego źródła poprzez amplituner.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wróć jak się douczysz o arc vs earc, bo widocznie nie masz pojęcia co to jest prawdziwy atmos i gęste formaty audio hd.
Już***nie wspominam o DTS-HD/X którego to LG obecnie kastruje w swoich tv, wtedy nawet earc nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Wróć jak się douczysz o arc vs earc, bo widocznie nie masz pojęcia co to jest prawdziwy atmos i gęste formaty audio hd.
Już***nie wspominam o DTS-HD/X którego to LG obecnie kastruje w swoich tv, wtedy nawet earc nie pomoże.

To raczej Ty doucz się kultury bo Twoje zachowanie bynajmniej nie wspiera tego forum tak jak to masz w opisie. Wiem jaka jest róznica między eARC a ARC Na materiał z Netflix i Apple TV zwykłe ARC z pewnością wystarczy. Nie napisałem, że obsłuży DTS-HD/X
Wesołych Świąt
 

werf

Active member
Bez reklam
Kolego Rodrik nie jest to do końca tak jak piszesz. Przede wszystkim arc i earc jest to kanał zwrotny wykorzystywany do komunikacji zwrotnej TV/AV.
Faktycznie jest tak, że są urządzenia np. starsze tv 2019 Samsung, które mając jeszcze HDMI 2,0, mają również zaimplentowaną cześć funkcji HDMI 2,1 i są, w stanie wysłać kanałem zwrotnym dane Dolby Atmos do amplitunera wspierającego ten format przy odtwarzaniu np. materiału w Netflixa z poziomu TV.
 

Rodrik_AR

New member
Kolego Rodrik nie jest to do końca tak jak piszesz. Przede wszystkim arc i earc jest to kanał zwrotny wykorzystywany do komunikacji zwrotnej TV/AV.
Faktycznie jest tak, że są urządzenia np. starsze tv 2019 Samsung, które mając jeszcze HDMI 2,0, mają również zaimplentowaną cześć funkcji HDMI 2,1 i są, w stanie wysłać kanałem zwrotnym dane Dolby Atmos do amplitunera wspierającego ten format przy odtwarzaniu np. materiału w Netflixa z poziomu TV.

Kolego werf , opisałem swój przykład i połączenie "starszego" tv SONY z 2019, który ma jeszcze HDMI 2.0 i eARC z Onkyo NR696 też z 2019 ze zwykłym ARC. Pytanie było o Dolby Atmos i Dolby Vision, które w tym - moim zestawieniu działają poprawnie w komunikacji zwrotnej TV/AV
Nie wiem jakim budżetem dysponuje autor wątku? To oczywiste, że zawsze lepiej posiadać w swoich urządzeniach najnowsze rozwiązania (HDMI 2.1, eARC itd..) Pytanie tylko jakie ma potrzeby i czy chce wszystko na raz wymienić?
Naprawdę nie chcę robić tu za eksperta ponieważ nim nie jestem. Przedstawiłem tylko na podstawie swojego przykładu alternatywne - tańsze rozwiązanie do zawężonego zakresu potrzeb. (Np.: Netflix, Apple TV)
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Rodrik_AR
Kogo interesuje netflix?

Autor pisze

"Czyli jeśli odtwarzam plik z Dolby Atmos"

Więc twoje arc nie ma żadnego zastosowania, z pliku ripu,remuxie nie uzyska ani atmosa ani truehd, tylko zwykłe dd.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Po co Arc(EARC), kiedy można Shielda podłączyć do amplitunera, który obsługuje DV i DA? Nie wiem tylko czy Denon Ci przypasuje, ponieważ jest to niski model i gra całkowicie odmiennie od Onkyo. Ale spełnia wymagania co do połączeń.
 

arturo99

New member
Przepraszam za nieobecność w temacie.Trochę jeszcze czytałem na temat Dolby Atmos/Vision i HDMI 2.1.Szczerze mówiąc to przeglądałem tylko modele Denon(nie wiem dlaczego)i wpadły mi w oko 3 modele
-AVR-S960H
-AVR-X2700H
Jeszcze przed chwilą
-YAMAHA RX-V6A
Tak myślałem także nad kwotą którą mógłbym przeznaczyć i myślę że było by to tak 3500-4000zł max.Patrzyłem także wyższe modele jednak z niektórych funkcji bym nawet nie skorzystał bo potrzebują np min 9.x zestawu głośników.Możecie podać także modele innych producentów w tej kwocie którymi warto się zainteresować.Tylko natrafiłem na pewien mankament w sensie że zaimplementowane HDMI 2.1 nie jest do końca tym za co się podaje,że jest to bardziej 2.0b na sterydach z (wadliwymi)niewłaściwymi chipami które mogą powodować problemy z dźwiękiem i obrazem,np taki Xbox serii X nie da żadnego obrazu jeśli jest podłączony do ampli->TV z HDMI 2.1.I teoretycznie modele które wyjdą w tym roku będą miały ten sam chip,tą samą usterkę ,a dopiero modele 2022 będą w pełmi HDMI 2.1 niezależnie czy dźwięk będzie skompresowany czy też nie.Podobnno PS5 nie powoduje takich problemów.Co słyszeliście o tym,i co o tym myślicie?Może warto poczekać do następnęgo roku i kupić sprzęt z dopracowanym HDMI 2.1.Zakładając,że kupię ampli teraz i może nowy tv za rok lub dwa który będzie w pełni z nowym standartem HDMI i wtedy znów ampli będzie trzeba wymienić bo niby jest 2.1 a nie jest.Sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Nie napisałeś najważniejszego, a mianowicie z jakimi kolumnami ma to grać i w jak dużym pomieszczeniu? Bo może niepotrzebnie chcesz inwestować w amplituner, którego nie wykorzystasz.
 

arturo99

New member
Nie napisałeś najważniejszego, a mianowicie z jakimi kolumnami ma to grać i w jak dużym pomieszczeniu? Bo może niepotrzebnie chcesz inwestować w amplituner, którego nie wykorzystasz.
Ma to grać z tym co mam obecnie ,nie rozglądałem się za żadnym zestawem głośników(nie mam pojęcie ile by to kosztowało)może w przyszłości bym coś wymienił.Przechodząc do rzeczy to mam zestaw 5.1.2 ten co kupiłem w zestawie z AV ONKYO czyli coś takiego:
Onkyo HT-S5805 (HT-R494 + HTP588) Receiver-Set mit Lautsprechern: Tests & Erfahrungen im HIFI-FORUM
A salon ma tak ze 25-30m kwadratowych.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Przy tych głośnikach nie ładował bym dużo kasy w amplituner. Nawet Denon X 1600 będzie wystarczający. Chyba że myślisz przyszłościowo (Twój zestaw jest raczej dla mniejszego metrażu), to wtedy musisz się umówić na odsłuch i wybrać sprzęt pod swoje ucho.
 

arturo99

New member
Przy tych głośnikach nie ładował bym dużo kasy w amplituner. Nawet Denon X 1600 będzie wystarczający. Chyba że myślisz przyszłościowo (Twój zestaw jest raczej dla mniejszego metrażu), to wtedy musisz się umówić na odsłuch i wybrać sprzęt pod swoje ucho.

A jakiej firmy zestaw głośników jest ok?I mniej więcej ile kosztuje taki zestaw już w miarę ok?

PS:
A czy są np dostępne na rynku Soundbary z DolbyVision/Atmos?I czy są one cos warte w porównaniu do av recivera i głośników?
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Nie jestem w stanie Ci powiedzieć ile musisz wydać i jaki zestaw będzie dla Ciebie. To są osobiste preferencje. Dlatego warto poświęcić czas i posłuchać różnych kolumn. Na tym forum bardzo często polecane są Klipsche i Heco. Ale to nie znaczy, że nie ma innych ciekawych klocków.
I na koniec ten nieszczęsny budżet. Wiadomo że każdy chciałby jak najmniej wydać, ale jeżeli amplituner ma kosztować ok. 4k zł, to kolumny też tanie nie będą.
 
Do góry