Dolby Vision-LG C8/ONKYO HT-R494/SHIELD PRO-nie działa

arturo99

New member
Hej jak już ogarneliśmy zestaw kina domowego w innym temacie
2stk Klipsch RP-8000F kolumny
- Klipsch RP-504C Center
- 2stk Klipsch RP-500M głośnik lub 600M
- 2stk Klipsch RP-500SA Atmos?
- Klipsch R-100SW Subwoofer(ew Klipsch R-120SW?)
To jaki AV reciver do takiego zestawu?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Rodrik_AR
Kogo interesuje netflix?

Autor pisze

"Czyli jeśli odtwarzam plik z Dolby Atmos"

Więc twoje arc nie ma żadnego zastosowania, z pliku ripu,remuxie nie uzyska ani atmosa ani truehd, tylko zwykłe dd.

Przez ARC uzyska DD+ ATMOS.
Mam natomiast pytanie- jaki TV po podłączeniu do niego zewnętrznego playera ,lub przy bezpośrednim odtwarzaniu z dysku przepuszcza przez eARC gęste formaty ?
 

kabat9000

New member
Atmos i Vision działa po zwykłym ARC. Nie jest wcale konieczne eARC
Posiadam SONY AG9 oraz ONKYO TX-NR696. SONY ma eARC a ONKYO nie
Atmos i Vision działa niezależnie czy materiał jest z aplikacji TV, czy z zewnętrznego źródła poprzez amplituner.


Podłączę się do wątku i zapytam:
Czy Twoje Onkyo prawidłowo rozpoznaje dźwięk wysyłany po ARC z TV do AVR?
Przykład: włączasz sobie materiał w appce na TV (NetFlix) w DolbyAtmos. Co widzisz na wzmacniaczu po naciśnięciu "i" ? Masz info, że przychodzący dźwięk to DD+ 7.1/Atmos?
Czy tak jak ja: Info o dźwięku jaki akurat przetwarza AVR, a potem po kolejnym naciśnięciu "i" Unknown i UNKNOWN?
 

Rodrik_AR

New member
Podłączę się do wątku i zapytam:
Czy Twoje Onkyo prawidłowo rozpoznaje dźwięk wysyłany po ARC z TV do AVR?
Przykład: włączasz sobie materiał w appce na TV (NetFlix) w DolbyAtmos. Co widzisz na wzmacniaczu po naciśnięciu "i" ? Masz info, że przychodzący dźwięk to DD+ 7.1/Atmos?
Czy tak jak ja: Info o dźwięku jaki akurat przetwarza AVR, a potem po kolejnym naciśnięciu "i" Unknown i UNKNOWN?

Tak, rozpoznaje prawidłowo jeżeli materiał jest w Dolby Atmos. Jest to widoczne po naciśnięciu "i" na wyświetlaczu Onkyo.
 

kabat9000

New member
To u mnie wyświetla tylko jedynkę, czyli to co można ustawić samemu :/. Dwójka czyli info o tym jaki przychodzi dźwięk z TV wyświetla się jako UNKNOWN. A początkowo było dobrze...
 
Do góry