Dolby TruHD, DTS HD po coaxialu i optyku

alghar

New member
Jesli blu-ray bedzie miał wbudowane dekodery Dolby TruHD, DTS HD w sobie ,czy istniej możliwosc uzyskania tego na amplitunerze wyposażonym w 5.1 i dts po coaxialu lub optyku ?
 

mataman

New member
Bez reklam
Dzwiek HD tylko po hdmi. Jeżeli odtw ma dekodery to wypuszcza zdekodowany sygnał po analogu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jesli blu-ray bedzie miał wbudowane dekodery Dolby TruHD, DTS HD w sobie ,czy istniej możliwosc uzyskania tego na amplitunerze wyposażonym w 5.1 i dts po coaxialu lub optyku ?

odpowiedz brzmi- 2x tak
warunkiem jest posiadanie playera BD z wielokanalowym wyjsciem analogowym ,dekodujacego formaty
hd. mozesz go wtedy podlaczyc analogowo do amplitunera a oprocz tego uzywac lacza spdif do przesylu
"starych" formatow w postaci bitstream.
z formatow hd rowniez przeslesz dzwiek przez spdif beda to jednak jedynie kompresje stratne bedace
"rdzeniem" tych formatow (hd) ,lub w przypadku gdy nosnik bedzie posiadal niezakodowana sciezke
w postaci wielokanalowego pcm - odtwarzacz dokona kompresji albo do DD albo do DTS.
 

bluray

Banned
Dla uproszczenia:
połączenia coaxial oraz SPiDF mają za małą przepustowość wymaganą do przesyłu HD Audio.
Zarówno w postaci bitstreamu jak i LPCM.
LPCM 5.1 sostanie przekazany sześcioma przewodami analogowymi RCA lub HDMI 1.1.
Zaś bitsream wymaga juz HDMI 1.3.
 

Imacman66

New member
W takim razie mam pytanie gdzie "rezyduje" :) dźwięk Dolby TruHD i DTS HD, czy tylko na płytach Blu-ray? A jak w przekazach z dekoderów np Polsatu Cyfrowego?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wlasciwie tylko na plytach BD (lub wymarlym formacie hd dvd) - ewentualnie ich wiernych kopiach
 

Imacman66

New member
W takim razie mam ogromną prośbę do doświadczonych Forumowiczów, aby zrobili, takie małe zestawienie kabli i połączeń np:
kabel taki, przesyła dźwięk taki, dobrze podłączyć nim takie to a takie urządzenie.
 

Imacman66

New member
opisywane jest to chyba z tysiac razy w stu tematach na roznych forach...

Straszna sieczka, z odnośnikami do anglojęzycznej wikipedii :). Fakt, dużo wątków, ale w każdym prawie co innego, czasami sprzecznego. Mało profesjonalne. Ale jak było opisywane, no to trudno, nie będziemy wywarzać już otwartych drzwi.
 

mataman

New member
Bez reklam
W takim razie mam ogromną prośbę do doświadczonych Forumowiczów, aby zrobili, takie małe zestawienie kabli i połączeń np:
kabel taki, przesyła dźwięk taki, dobrze podłączyć nim takie to a takie urządzenie.


Nie ma co robic zestawienia. Chcesz dzwiek DD True HD i DTS MA - tylko po HDMI. Reszta może iść po optyku/coaxialu.
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
z formatow hd rowniez przeslesz dzwiek przez spdif beda to jednak jedynie kompresje stratne bedace
"rdzeniem" tych formatow (hd) ,lub w przypadku gdy nosnik bedzie posiadal niezakodowana sciezke
w postaci wielokanalowego pcm - odtwarzacz dokona kompresji albo do DD albo do DTS.

Czy dobrze zrozumiałem, że jeżeli na filmie wybiorę ścieżkę HD, zaś BD player połączę z amplitunerem kablem spdif, to amplituner "zrozumie" sygnał jako DD lub DTS?

Mam starą Yamahę RXV-640, bez hdmi. Planuję kupić w najbliższym czasie jakiegoś playera BD i jestem ciekaw czy będę w stanie "usłyszeć" przez amplituner wszystkie ścieżki audio.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie będzie to dźwięk HD.
pzdr
Mariusz
 
Do góry