Dolby Atmos dla słuchawek, hit czy kit?

wolfikx

New member
Ja brałem z Amazon, ale trochę polowałem.
Swego czasu były fajne promocje w salonach Sony, kolega wyszarpał po dobrej cenie.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Pakolo to te dla Ciebie :)

cid89CED4_qwexaph.jpg
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mam od wczoraj na testach Jays T-Four, znajomy mi pożyczył, dostał w prezencie i nie używał w ogóle. Chyba je od niego odkupie bo są spoko. Troche kabel dynda po policzkach, ale po chwili o nim zapominam, grają bardzo fajnie i w sumie na full słuchając nie słyszę poptechno z głośników w siłowni.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig odsłuchałem Motorole, które polecałeś i jbl tune 500 bt. Jeżeli szukasz słuchawek do wieczornych seansów- filmy, gierki to polecam jble. W stereo grają gorzej od senków HD 4.40 natomiast w filmach i grach dają radę. Świetnie odtwarzają dźwięki otoczenia, robiąc wrażenie, że oglądasz film w 5.1. Bas jest mięsisty, u mnie one zostają i odpuszczam dalsze szukanie.
Btw Motorole na ich tle wypadły blado.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, że polecałem, a że wziąłem najtańsze z firmowych i dają radę, zakupu na przeczekanie do wyboru docelowych - tutaj uważaj że w tej cenie się sprawdzają, ale oczywiście, skoro mówisz, że te JBL lepsze, to jak najbardziej wierze.
Tylko, że te JBL znowu nie są dokołauszne, a nauszne?
Mnie irytuje to, że coś dociska uszy, a nie otacza je.
Ta Motorola też jest nauszna i po kilkunastu min. już mnie to drażni, muszę przekładać i się wiercić.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie wchodzi w nie ucho, ale miałem je kilka godzin na uszach i było ok. JBLe są bardziej żywsze, dynamiczniejsze od Motoroli. Ja odpuściłem temat zakupu lepszych słuchawek na razie, do filmów i konsoli są fajne i co najważniejsze taniocha.
 

Dubek

Member
Bez reklam
@armanig
Jak już rozważasz słuchawki za ~1000 zł to poza Creative sprawdź jeszcze Sennheiser Momentum M2 AEBT. Niezła scena, fajny bas, całkiem muzykalne słuchawki BT z ANC.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak sie maja takie sluchawki do np. akg k550?
Sa dosc audiofilskie czy to raczej sluchawki do gier?
 

jamja

New member
Czyli sprecyzujmy, bo nie mam możliwości tego zweryfikować i faktycznie można to różnie interpretować.
Jeżeli początkowo sparuje słuchawki z TV, telefonem i tabletem, dodam do zaufanych urządzeń itp. i odsłuchując dla przykładu w danym momencie żródło z tv na słuchawkach, będę chciał się przełączyć na słuchanie muzyki np. z telefonu, to wystarczy odpalić tel. i się z automatu przełączy i nie ma problemu?
Bez ponownego parowania, szukania urządzeń BT itp.
Tak mam obecnie, nie chciałbym się bawić w jakieś parowanie za każdy razem.

Zgadza się? Bo jeżeli tak, to nie ma tematu.

Sony MDR-1000X czyli peirwsza generacja:

  1. Parujesz klika urządzeń
  2. Słuchasz z PC
  3. Chcesz się przełączyć na tel:
    • W PC musisz wejść na listę urządzeń, wybrać słuchawki i wybrać disconnect (ewentualnie włączyć na seundę flight mode)
    • W telefonie wchodzisz na listę sprawoanych urządzeń, wybrać sluchawki i kliknąć connect
  4. Żeby przełączyć się z powrotem na PC robisz odwrotną operację
  5. Rozłączasz urządzenie od telefonu
  6. Podłączasz urządzenie do PC

Czyli bez odparowywania, wyszukiwania nowego urządzenia i parowania na nowo, ale jednak ciągle manualnie. Na szczęście bardzo mało czasu to zajmuje.



Trzeba samemu przetestować, ja już nie wierze w żadne testy słuchawek.
Fakt, że jak nałożymy Sony na głowę, to niemal cisza absolutna, aż się robi głupio w sklepie, już dla samego efektu bym je wziął. Nie poczułem tego efektu na żadnych innych.
Muszę pomyśleć nad tymi XM3, a te srebrne, czy raczej beżowe mnie kuszą.

Beżowe/srebrne się brudzą w środku, z tego co widać w internetach (materiał od miodu w uszach? :p)

Pisałeś też, że uszy dotykają materiału, ja mam duże uszy i nie czuję w MDR-1000X, M3 mają pogłębione więc powinno być lepiej (będę miał 15go lutego to mogę porównać).
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uszu dotykają te nauszyne, ja mam normalne uszy, bym powiedział, że mniejsze jak większe i te wszystkie nauszne z natury opierają się na uszach, czyli ucho nie wpada pomiędzy gąbki i je jeszcze dociska, mnie to na dłuższą mete męczy, bo co to za przyjemność jak coś ściska.
Dlatego uważam, że lepsze są wokółuszne, nic nie dotyka ucha, a opierają się na głowie. Sony świetne, ale miałem wrażenie, że delikatnie ucho dotykało wewnętrznej gąbki, w porównaniu do Bose, które są głębsze, a nie mam odstających uszów, wręcz przeciwnie ; )
Muszę to jeszcze sprawdzić dokładnie, być może mylne wrażenie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Arni, po kilku dniach używania Soniaczy:
Faktycznie. Mimo, że muszle są nieco większe dla ucha od poprzedników X2 to jakies tam wrażenie dotyku małżowiny miałem na początku podczas zabaw w sklepie. Ja chyba mam uszy przeciętne. Mam je teraz specjlanie na głowie i jednak ucho wpada w całości w muszlę. Też szukałem wyłącznie słuchawek wokółusznych z tej smej przyczyny co Ty. Wszystkie nauszne mnie też drażnią. W Bose ucho ma jednak ciut więcej luzu i może dlatego takie jest wrażenie.
Mimo to "gabko-pianki" w Sony są tak delikatne, a nacisk na głowę ledwo odczuwalny, że szybko zapominasz, ze masz coś na głowie. Długo sie łamałem czy Bose 35II czy Sony X3, ale ze względu na lepszy ANC i lepszą obsługę wybrałem Sony. Sony też z wyglądu mi sie bardziej podobały. Nie załuję. Z każdym dniem jest lepiej. Świetna zabawka.
Z resztą - kup w pierwszym MM jedne i drugie, oddać zawsze możesz do 30 dni.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdybym miał wybierać, to faktycznie Sony, a jak nie Sony, to coś zupełnie tańszego. Testować w sumie nie ma co, wygłuszanie 1-klasa, to nie podlega wątpliwości i to mnie najbardziej interesuje, audio które już miałem okazje słyszeć, w pełni mnie zadawala.
Wszystko w zasadzie na plus, po za ceną ; )
 
Do góry