Dolby Atmos dla słuchawek, hit czy kit?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kibiciowałem Bose, bo jakoś bardziej mi się wizualnie podobają, ale... ; )

[youtube]cRNqVGfy2O4[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, Klipsch jak najbardziej. Muszę odsłuchać.
Aczkolwiek zaczynam się zastanawiać, czy kupując słuchawki nie pomyśleć o dobrym samopoczuciu, a dla mnie to też odcięcie się od świata. Czasami potrzebuje zwyczajnie ciszy, szczególnie jak się mieszka w mieście i wiecznie coś słychać.
Są na Tidalu świetne playlisty wyciszające, fale delta snu i takie tam, zarabista sprawa. Muzykoterapia to w ogóle fajny temat.
Sporo opracowań na ten temat :)
 

wolfikx

New member
@pakolo a jakie sony testowałeś? Ja akurat też za, mocnymi nie przepadam ale uważam, że 1000mx2 są dobrze wyważone. Fakt sensy na kablu które mam są w tym elemencie słabsze ale wydaje mi się, że dodatkowo NC potęguje wrażenie głębszego basu.
 

wolfikx

New member
Według info:
"Amazon's Alexa will soon be available built-in on the headphones via an update through Sony's Headphone Connect app. This means with the press of a button, you can ask the virtual assistant to play music, skip tracks, answer your search queries and control your connected smart home gear."

Powinno to działać tak jak mówisz.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wolfikx
Nie jestem w stanie powiedzieć Ci konkretnie modeli bo stałem przed regałem, na którym wisiało z 40 słuchawek i testowałem po kolei za zgodą gościa. Odsłuchałem chyba wszystko do 1000zł, poza tymi ładnymi pioneerami bo ich nie mieli. Wnioski mam takie, że z tego co słuchałem, pod względem dźwięku Senki 4.40 grały najbardziej naturalnie, w zasadzie uświadomiłem sobie, że do wieczornego słuchania w domu czy czasem w biurze wystarczą mi Jays Five, które mam.

Będę chciał odsłuchać jeszcze te pionnery, chociaż ufam armanigowi bo szukamy słuchawek do tego samego zastosowania i odsłucham coś pseudo atmos, 5.1 ogólnie słuchawek, które zastąpią mi kino na czas uchowania bobasa.
 

wolfikx

New member
Fakt Sensy grają bardziej naturalnie, kiedyś dostałem HD-419 i pomimo, że jest to raczej średnia półka korzystam z nich dosyć często.
Jak chcę się odseparować lub obejrzeć film wtedy Sony.
Dodam, że zakładając ten wątek chodziło mi właśnie o Atmos na słuchawkach i powiem szczerze, że Sony wypadają o wiele lepiej niż Sensy.
Wydaje mi się, że wpływ ma na to NC i niskie są bardziej aksamitne, głębsze. W filmach z pseudo 5.1 wypadają przyzwoicie.
Nie mam porównania do innych więc jak wybierzecie i przetestujecie to dajcie znać :)

PS: Kiedyś wygrałem i jakiś czas używałem Beats'y EP, te to dopiero mają zniekształcone niskie :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Według info:
"Amazon's Alexa will soon be available built-in on the headphones via an update through Sony's Headphone Connect app. This means with the press of a button, you can ask the virtual assistant to play music, skip tracks, answer your search queries and control your connected smart home gear."

Powinno to działać tak jak mówisz.
Czyli Soniaki muszą być podłaczone do domowego Wifi? Mają takie coś na pokładzie? Nie ogarniam tego...
Chyba, ze poprzez BT wyłącznie z urządzeniami, ktore mają wbudowaną Alexe?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeszcze ciepłe z CES, seria LIVE.

cid0C031A_qwexrsx.jpg


cid4E8490_qwexrsn.jpg


cid47C58D_qwexrsw.jpg


cid4099DC_qwexrsa.jpg


cid11590C_qwexrsq.jpg
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Blackninja
Jak te 500bt grają? Słuchałem jbl e55 czy jakoś tak i nie miały startu do Sennheiserów 4.40 niestety.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie skoro mamy już rozwinięty worek słuchawkowy to pytanie o małe douszne słuchawki. Potrzebuję coś na bluetooth na siłownię do cardio i na czas obijania worka/kopania manekina. JBL T110bt czy Jays T four?

Jays Five posiadam i grają przyjemnie, natomiast interesują mnie te jbl bo sa 100zł tańsze, a na siłowni i tak to pewnie zajadę szybko.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie martwisz się, że te ci wypadną podczas ruchu?
W zeszłym roku zakupiłem JBL Endurance Jump.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/138226-jbl-endurance-run.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/138987-jbl-endurance-jump.html

Używam ich do biegania, itp.
Wybrałem je bo dlaczemu ponieważ:
- mamy XXI i koniecznie miały być bez pałętającego się kabla
- musiały być też zauszne, chodzi mi o dodatkowe zabezpiecznie przed wypadnięciem, ten pałąk zakładany na małżowinę, ;)
- musiały mieć też możliwość zawieszenia na szyi, czyli połączone, a nie dwie osobno luzem.
- dodatkowo całość jest silikownowo-gumowa. Można je zmiętolić tak, że zmieszą się w malutkiej kieszonce. Dlatego m. in nie wybrałem RUN, SPRINT tylko od razu JUMP. Choć zastawiam sie teraz na DIVE. Może być ciekawie :)
- sterowanie dotykiem działa bezproblemowo.

Jestem zadowolony. Ładuję rzadko. Dźwiękowo - wiadomo - charakter JBL, ale to pchełki, więc bez przesady, lecz nie dźwięk był tu priorytetem a godzina zabawy z muzyką i komunikatami z aplikacji.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Krzysztof
Dzięki za odpowiedź, zabrzmi to śmiesznie, ale wkurzają mnie te zauszne słuchawki, miałem i nie mogłem się do tego przyzwyczaić.

Blackninja
UnderArmor miałbym komplet do ubrań, ale cena za wysoka jak na słuchawki na siłkę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pany, gdzie tu teraz kupić w dobrej cenie nowe czarne Soniaki WH-1000xm3 ?
Widzę, że cena wzrosła o jakies 100-200 zł vs grudzień. Mnóstwo podróbek. Za granicą się nie opłaca tym razem, bo cena niemal taka jak Polsce, a w przypadku zwrotu więcej kłopotu niz zaoszczedzone 50 zł...
 
Do góry