Dolby Atmos, co to??

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A podpowiedzcie mi proszę w którym miejscu zamontować głośniki atmosowe do onkyo 646 bo z tego co wyczytałem to są to głośniki sufitowe frontowe...
Ma to znaczenie i muszą być koniecznie na froncie czy mogę je przesunąć nad głowę nad kanapą ?

Nie rozumiem chyba Twojego pytania..Chcesz je powiesić na suficie?

Czy tylko przesunąć?

Bo jak przesuniesz to zauważ że głośnik jest skonstruowany tak że gra pod odpowiednim kątem. Przesunięty da odbicie od sufitu w zupełnie innym miejscu niż odsłuchowe...
 

marcin_nov

New member
Pytam o typowy sufitowy...bo wydaje mi się że konfiguracja w onkyo 646 to sufitowy front...ale jak mogę gdzie kolwiek to wytnę sobie otwory nad głową bo jeszcze nie zamontowane. ..
 
Ja w Denonie mogłem decydować które mają być sufitowe: przednie, środkowe czy tylne to chyba u Ciebie też tak można w 646 Centralnie nad głową nie tylko przed głową jakieś 0.5m na wysokości kolan jak siedzisz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak bez problemu, wlaczasz końcówki mocy odpowiedzialne za zasilenie głośników sufitowych pomimo ich braku. W tedy ampli zdekoduje Ci sygnał Dolby Atmos, , jeśli ich nie wlaczysz odbierze zwykły Dolby true hd.. ;-)
 

qazar

Member
Bez reklam
Dzięki bipo ;-) Raf tu tylko chodzi o test AV i nic więcej ;-)
Natomiast dziwne jest bo włączając film w Atoms i włączając ręcznie nawet 11.1 dalej mam tylko Dolby True HD
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zobacz czy w blu ray masz puszczony czysty sygnał bistream, czy czasem odtwarzacz Ci nie dekoduje. Musisz wypuszczać sygnał nie zdekodowany.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No tak. Może być też to, o czym pisał Kolega @Bipo - wyjście z HDMI jako Bitstream (strumień). Ale warto jeszcze zajrzeć do zakładki Wybór Głośników – instr. str. 199.
 

cubonzu

New member
Witam wszystkich,

Cztery głośniki sufitowe są już zamontowane w miarę ze standardami Dolby Atmos, teraz następuje zmiana amplitunera.

Interesuje mnie system Dolby Atmos 5.1.4 mój stary amplituner to Onkyo TX-NR 609, jestem z niego zadowolony, natomiast nie posiada Atmosa... Czy mogę go wykorzystać jako końcówka mocy do amplitunera np. Onkyo 646 lub Onkyo 747 (wiem że ilość kanałów w/w amp. to 7.2) czy owa kombinacja Onkyo 609 + Onkyo 646 lub 747 dadzą mi upragnione przeze mnie Dolby Atmos 5.1.4??? Jeśli tak to jak to wszystko podłączyć???

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich :)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
No ale potrzebujesz aplituner z procesorem dekodujacym 9 kanałów i z atmos na pokładzie.
Jak ma 7 kanałów, to Ci na dwa górne tylko wystarczy.
Końcówka mocy nie ma tu znaczenia.
 

cubonzu

New member
No ale potrzebujesz aplituner z procesorem dekodujacym 9 kanałów i z atmos na pokładzie.
Jak ma 7 kanałów, to Ci na dwa górne tylko wystarczy.
Końcówka mocy nie ma tu znaczenia.

Dzięki, tak myślałem ale chciałem się upewnić :) czyli muszę celować w Marantz 7009.

Pozdrawiam i sorki za głupie pytanie :)
 
A ja nawet nie wiedziałem że da się tak wykorzystać drugi avr jako końcówka mocy. Ciekawe jak by miało podłączenie wyglądać bo chyba same fronty czy więcej kolumn też?
No tak co do Atmos i DtsX to avr potrzebny który kodeki dźwięku posiada bo inaczej nie uzyskamy efektu.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzięki, tak myślałem ale chciałem się upewnić :) czyli muszę celować w Marantz 7009.

Pozdrawiam i sorki za głupie pytanie :)

Popieram to nie jest głupie pytanie a bardzo dobry pomysł aby wkorzystac stary amplituner posiadający wejścia analogowe 7.1. Sygnał dekoduje nowy ampli a z niego poprzez prę aut do starego na wejścia analogowe i gra malina. Z tym że musisz w trakcie kalibracji ustawić odpowiednią głosność na starym ampli i później jej nie ruszać. . ;-)
 
Do góry