Dolby Atmos, co to??

Rafal7

Banned
I najlepiej wyłączyć wszystkie ulepszacze dźwięku, aby ampli jak najmniej ingerował w sygnał.
W ampli to wygoda jest z volume bo jest widoczna skala.
 

cubonzu

New member
Popieram to nie jest głupie pytanie a bardzo dobry pomysł aby wkorzystac stary amplituner posiadający wejścia analogowe 7.1. Sygnał dekoduje nowy ampli a z niego poprzez prę aut do starego na wejścia analogowe i gra malina. Z tym że musisz w trakcie kalibracji ustawić odpowiednią głosność na starym ampli i później jej nie ruszać. . ;-)

Witam raz jeszcze,

Czyli w połączeniu Onkyo tx 609 (7.2) + Onkyo 646 lub 747 (7.2 atmos) uzyskam 5.1.4 atmosa??? Zależy mi na nieco tańszym ampli do atmosa, Marantz 7009 jest trochę za drogi...

Trochę zgłupiałem bo jedna osoba piszę że nie ma takiej opcji...

Pozdro!
 

RAF1977

Banned
Witam raz jeszcze,

Czyli w połączeniu Onkyo tx 609 (7.2) + Onkyo 646 lub 747 (7.2 atmos) uzyskam 5.1.4 atmosa??? Zależy mi na nieco tańszym ampli do atmosa, Marantz 7009 jest trochę za drogi...

Trochę zgłupiałem bo jedna osoba piszę że nie ma takiej opcji...

Pozdro!
Podpinać sobie możesz co chcesz, może być drugi amplituner, jako końcówki mocy (jeśli wyjsciowy ma preout a docelowy wejścia analogowe )
Napisałem, że to mało istotne. Bo przede wszystkim musisz mieć 9 kanałowy procesor do atmosa w głównym amplitunerze.
A przez co te 9 kanałów później przepuscisz, czy wbudowanym wzmacniaczem, czy zewnętrznym, to sprawa drugorzędna.

Samo łączenie amplitunerow nie zrobi Ci atmosa.
Trzymaj sie planu sr7009☺
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wygląda na to, że tak.
Chociaż nie do końca jest to dla mnie jasne, bo jak rozumimem adres rejestracji powinien być adresem zameldowania i jeżeli taki jest za granicą to ok. W przeciwnym wypadku nie miałoby to sensu. Podejrzewam, że wielu handlarzy wynajmuje coś za granicą, wpisuje adres z którego będzie wysyłał, ale już sama rejestracja konta nastąpiła z danych w PL.

Mieszkam za granicą. Czy mogę zarejestrować konto na Allegro?

Nawet niejedno. Formularze do uzupełnienia danych, zarówno dla kont zwykłych, jak i kont Firma, zostały tak skonstruowane, żeby uwzględnić potrzeby również użytkowników spoza Polski. Podanie danych osobowych i adresowych odbywa się jednorazowo dla każdej rejestracji i dane te są przechowywane zgodnie z wytycznymi GIODO
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Podczas tworzenia aukcji lokalizację można sobie wpisać jaką się chce, dane adresowe też można na jakie się chce wtedy tylko allegro zna adres na który pierwotnie zostało zarejestrowane nasze konto.
 
Czasami na aukcjach miejscowość to INTERNET i ludzie kupują.
Najważniejsze aby zakupy robić przez PAYPAL to jest jakaś gwarancja jak coś pójdzie nie tak.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ostatnio obejrzałem sobie ponownie Terminator Genesis. Pierwszy raz oglądałem go w systemie 5.1.2 I zapadło mi w pamięć dwie fajne sceny z Dolby Atmos:
- teleportacja za pomocą kuli oraz wielki wybuch na początku filmu
Po obejrzeniu ponownym w systemie 5.1.4 usłyszałem kilka scen dostakowych z wykorzystaniem poszczególnych sufitowych kolumn oraz fajne przejscia:
- scena ataku na moście;
- wybuch po odatrzeleniu głowy Terminatora,
- pościg helikoptera na końcu filmu.
Te sceny polecam szczególnie w systemie 4 sufitowych.. :)

Drugi film to Wojownicze żółwie ninja 2.
Tutaj jest masa efektów Dolby Atmos które wykorzystują sufitowe:
- atak śmieciarka na konwój
- bitwa na obcych statku
- przelatujące części statku obcych
- wyskakiwanie żółwi z cienia
- przejażdżka żółwia na deskorolce wewnątrz ich kwatery
- przejażdżka Bipa czołgiem i wiele innych... ;-)
Tutaj z efektami pod Atmosa się popisali.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

*Krzysiek*

New member
Ostatnio oglądałem jeden z nowszych filmów w Atmos a mianowicie Conjuring 2. Bardzo dobra produkcja . Efekty odgłosów kroków z strychu przeraziły moją dziewczynę :)
Polecam tą produkcję każdemu co ma konfigurację atmos no i nie tylko. System jaki posiadam to 5.1.4
Pozdrawiam


Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ostatnio Bubfat coś wspominał o efektach Dolby Atmos w tym filmiem że dają radę. Wpisuje Obecność 2 na listę oglądałem jedynkę i mi się bardzo podobał film wiec 2 tym bardziej chce kupić.. ;-)
 

Mateusz80

Member
Niedługo będę wrzucał na sufit dwie sztuki Magnat IWP 82. Zastanawiam się, w ktorą stronę mam skierować głośniki :
1. Wysokotonowe do siebie - basem na zewnątrz
2. Wysokotonowe w stronę frontów - basem do kanapy

A może jakieś inne ustawienie?
 

DrWredman

Active member
Niedługo będę wrzucał na sufit dwie sztuki Magnat IWP 82. Zastanawiam się, w ktorą stronę mam skierować głośniki :
1. Wysokotonowe do siebie - basem na zewnątrz
2. Wysokotonowe w stronę frontów - basem do kanapy

A może jakieś inne ustawienie?

Zrób w poprzek tak jak ma Bipo. I najlepiej chyba wysokotonowe do środka.
A jeśli możesz to rób od razu 4. Ja żałuję że nie poszedłem na całość bo szczypałem się z kasą na Ampli.
 

Mateusz80

Member
Kable to nie problem. Tylko, że przy 5.1.4 musiałbym dziurawić sufit na dodatkowe dwa głośniki. A i te co mam nie byłyby chyba we właściwym miejscu.
 
Do góry