Dolby Atmos, co to??

Snikers89

New member
Bez reklam
Osobiscie nie testowalem w systemie frontow wide.
Jedynie systemy 7.2.4 lub 7.2.2 + front high.
Moze armaning cos takiego testowal jak foto up.

Co do tej ciekawostki to sie zgadza. Marantz jest 13 kanalowy i ten system 9.2.4 moze poleciec na Marantzu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie marantz jest niby 11.1 kanalowy.
Sekcje preout ma 13.1 kanalowa, czyli tak jakbym mial kupic przedwzmacniacz podlaczyc go przez preout do ampli I ampli robi za wiekszosc koncowek.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ustawienia użytkowania 9-kanałowego wzmacniacza mocy w tym urządzeniu oraz zewnętrznego wzmacniacza mocy podłączonego do PRE OUT, aby odtwarzać do 11.1 kanałów.
Można również podłączyć głośniki do maksymalnie 13,1-kanałów w pomieszczeniu głównym (MAIN ZONE).
Głośniki dźwięku wychodzącego są automatycznie przełączane do odtwarzania do 11.1 kanałów, zgodnie z sygnałem wejściowym i trybem dźwięku

11 kanałowy nie odtworzy 13 kanałów: ) a instrukcja jest pełna
 
13.1 to już nie jest Auro czasami???
Jedno się dziś dowiedziałem jeśli chodzi o Denon6200w, aby zrobić Atmos 7.1.4 to potrzebna jest dodatkowa końcówka mocy aby zasilić sufitowe głośniki. Z tego wynika iż sam avr bez dodatkowych wzmacniaczy może pracować w konfiguracjach 7.1.2, 9.1 czy i 5.1.4 o ile dobrze kojarzę.
W Marantz7010 aby zrobić 7.1.4 to też należy użyć jednego wzmacniacza ale wtedy możemy przypisać go na fronty a avr obsłuży resztę kanałów....czy ja to dobrze zrozumiałem?????

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mozna jasniej bo ja dalej nie rozumiem:

Czyli te 13.1 glosnikow bedzie takie samo jak 11.1 glosnikow z ta roznica ze boczne dolne glosniki beda zdublowane? Innymi slowy bedzie ten sam dzwiek w przednim lewym I tylnim lewym?

Czyli to jest dalej Atmos 7.1.4 z dublowanymi glosnikami.

Bo nie rozumiem dalej co beda poszczegolne glosniki graly.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie. Chodzi o to, że możecie podłączyć jednocześnie przez Pre-Outy do 13 kolumn głośnikowych. Ale i tak, w tym samym czasie, jednocześnie może zagrać 11 z nich. A które? To będzie zależało, jaki wybierzecie w danym momencie kodek z jego konfiguracją głośników. Terminali głośnikowych możecie mieć i 20. Ale przetwarzanie i tak będzie 11stu kanałów.
A o Auro w tej sytuacji, tym bardziej 13.1, to proszę zapomnieć. ;)
 
Najprościej mówiąc można 13 i więcej głośników podłaczyć wykorzystując też sekcje "pre-out" ale z tego to i tak tylko 11 będzie grało. I my to sobie ustalamy które rozumiem iż to tyczy się tych sufitowych głośników czy to maja być przednie, środkowe czy tylne bo dół czyli 7.1 działa a górne 4 do wyboru.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Lolo2 na szczęście Denon AVR6300H może mieć 7.1.4 bez dodatkowych końcówek mocy ;)
http://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx6300h

"
AVR-X6300W 11x 205W Full 4K Ultra HD Network AV Receiver with HEOS
O produkcie
Wypełnij pomieszczenie niesamowicie realistycznym dźwiękiem surround 3D: AVR X6300H jest pierwszym amplitunerem AV firmy Denon wyposażonym w 11 kanałowy wzmacniacz oraz obsługujący Dolby Atmos, DTS:X oraz Auro 3D. Formaty te umożliwliwiają objektowe kodowanie dźwięku surround zapewniając efekt górnej warstwy, zaś 11 kanałowa konstrukcja daje możliwość konfiguracji 7.1.4 bez potrzeby wykorzystania dodatkowego wzmacniacza. Auro 3D jest dostępne poprzez płatną aktualizację oprogramowania."

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale to juz nie twoj demon 6200.
Tak samo z marantz 6011 mozna zrobic 7.1.4 (z koncowka) a wczesniejszy 6010 tego nie mial.


Wiec w nowych modelach dodaja po dwie koncowki mocy :) A wynika to zapewne z tego ze wszystkie najmniejsze amplitunery chca miec nowosc marketingowa - atmos czyli musza zmienic z 5.1 na 5.1.2 wiec caly typoszereg amplitunerow musi miec dodane 2 koncowki :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
SR6011 to będzie bardzo popularny model, sporo osób już jest nim zainteresowanych, właśnie przed dodatkowe końcówki i przy zachowaniu podobnej ceny, bynajmniej nie takiej jak ma SR7011.
Dla wielu to będzie istotne.
 
Do góry