Dolby Atmos, co to??

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A duża jest różnica po wymianie kabli głośnikowych? No właśnie.
Dla jednym duża, dla drugich średnia, a dla innych żadna.
Jest lepiej, ale jakiś spektakularnych efektów nie usłyszysz, bez przesady.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie 4 sufitowce vs dwa sprwdzają sie w scenach, gdzie nad głową coś przelatuje z tyłu do przodu lub odwrotnie. Wtedy fajnie słychać płynny efekt przejścia, jakis samolot, statek kosminczny, itp.
ALe ile jest takich scen...?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Takich scen jest sporo
Wystarczy miec glosniki z tylu (BS) i dziala TAK SAMO z jedna para TOP jak z dwiema.
Roznice mozna odczuc przy obiektach dzwiekowych nie przelatujacych nad glowa, ale zmieniajacych wysokosc, czy trajektorie lotu w 3 plaszczyznach, a nie w dwuch,, czy jednej
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Witam panowie jestem ogólnie posiadaczem bose 700 + sub 700 ale za jakiś czas przygotowuje się do zmiany na kd. Wiec tak mam pokój 20m2 i chce to zmienić na kd z dobly Atmos interesuje mnie zestaw 7.2.4.
Amplituner jakie mam na oku to :

Denon x4500h
Yamaha 1080
Onkyo rz 830
Który z tych będzie najlepszy pod kino i muzykę.
Czy te 3 ampli dadzą radę żeby uciagnac 7.2.4?
Interesuje mnie tylko zestaw biały i ampli srebny.

Głośniki podbaja mi się bardzo heco elementa 700

Sub podobają mi się wygladowo svs.

Głośniki atmos sufitowe nie wiem jakie wybrać wiem tylko tyle że mam sufit podwieszany płyta gipsowa.

Pieniążki to 15 tys na raty i blisko sklep ********* *************************** tam będzie odsłuch i raty.
Tv 85 cal xg95 i odtwarzacz x800 sony
Co mi pomożecie Panowie w tej kasie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jedź do sklepu i sam porównaj.
Większość podpowie, że Onkyo... a mi bardziej pasuje ampli Denona.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jedź do sklepu i sam porównaj.
Większość podpowie, że Onkyo... a mi bardziej pasuje ampli Denona.


haha a ciekawe od kiedy :bober: jak ty jedyne co miałeś z denona to pisane przez da czyli danonki w lodówce :razz:



tv mania dlaczego uparłeś sie na sony x800 ? popatrz na panasonica ub 820. Model niżej od flagowego panasa konkurenta oppo o którym pisał bipo. Panasonic ma do obrazu lepsze parametry i fajne proste menu, w sony jest takie sobie.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Hehe no nie ale nie będę sprzedawał tylko synkowi dam który ma 3 latka w pazdzierniku a dam do pokoju jego jak będzie miał 4latka
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie napisałem do sklepu audio video i pan mi odpisał tak na moja opcje która mam pokój 20m2.
Ponieważ
pomieszczenie nie jest bardzo duże polecam konfigurację z 7 kanałami
oraz 2 głośnikami atmos z przodu lub 5 kanałami oraz 4 głośnikami
sufitowymi (ta opcja wydaje mi się najciekawsza)
Oto linki do głośników sufitowych która pani opcja będzie lepsza.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Koleżko taki troche zagubiony jesteś bo nie za bardzo wiesz czego chcesz. To że sklep ci pisze to jedno, ale czego ty oczekujesz to drugie. 20m2 to całkiem ciekawa opcja na kino, tylko czy to 4x5 równe, czy to ma skos, cy idealny prostokąt, zależy gdzie masz drzwi i okna, grzejniki itp. Chodzi tu o kwestie rozmieszczenia boków pod 7 kanałów...

Czy to typowa salka czy pokój codzienny to dużo zmienia. Jak salka typowo pod kino gdzie kanapa na środku to szedł bym w 7.1.4, jak pod ścianą to 7 z tego nie zrobisz i 4 na suficie to też bzdura.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Miałem ale niebawem się przeprowadzam do bloku tylko dużo większe mieszkanie i swój pokój chce zrobić typowo pod kd 7.1.4 :) ale dzwoniłem do sklepu wszystko juz mam umówione :)
Ampli 3 na oku tylko odsłuch
Denon x4500h 6 tys
Onkyo rz830 4800zl
Yamaha 1080 6300zl

Głośniki stereo taki wybór
Heco elementa 700
Kef r700
Monitor audio silver 300
Dali optico 6
I jakieś caton chrono nie pamiętam jaki model

Suby svs sp 2000 lub rel

Atmos niby jakieś magnat

Na kino przeznaczam 20 tyś
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dosyc sporo sluchania ale zestawy mysle bardzo ok.
Amplitunery do odsluchu ok
Glosniki moze dodalbym Klipscha rp280 (lub nowa serie).

Suby... Posluchalbym Velodyne, SVS SB i SVS PB (obudowa zamknieta otwarta), Klipscha r112sw - duzo tanszy i moze wystarczy.

Atmos, praktycznie obojetnie co.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Velodyne nie mają ale słyszałem ze to porządne suby najbardziej oczywscie wygladowo podbaja mi się ze wszystkich subow svs ale są tylko czarne model black piano nie ma white
 
Do góry