Dolby Atmos, co to??

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś była jakaś zapowiedź o wejściu na rynek UE w roku 13 lub 14
Przedstawiciel miał być w Belgi lub Holandii ale puki co chyba nic z tego nie wyszło

Ja wyczytalem ze w Holandii, ale na arzie nic z tego, nie liczac ze i ceny poszlyby w gore ale moze sie okazac ze i tak byloby to naprawde oplacalne. szczegolnie dla ludzi gdzie maja takie kloce postawic :) Chetnie bym tego gdzies posluchal ...
 

hans2

Banned
wszystko co nie ma nic wspolnego z "cyfrą" od emotivy jest bardzo chwalone.
od jakiegoś czasu zabierają się za cyfrowe technologie ale kiepsko im to idzie.

a z takich małych elektrowni to zastanawia mnie sprzęt pro typu końcowki crown xls 1500.
duzo osob chwali, ma to smieszna cene i jest dostepne w polsce.
jestem ciekaw jak by wypadlo porownanie koncowek jednak z innych bajek czyli pro i hifi.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
właśnie ciekawe jak to śmiga, no i cena faktycznie śmieszna, ale może być i tak że niczym nie odstaje w praktyce od znacznie droższych klocków heh. Nawet mnie to bardzo zaciekawiło heh. Fakt wyglądu reprezentacyjnego to nie ma, ale może to nieźle śmigać hmm...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
właśnie ciekawe jak to śmiga, no i cena faktycznie śmieszna, ale może być i tak że niczym nie odstaje w praktyce od znacznie droższych klocków heh. Nawet mnie to bardzo zaciekawiło heh. Fakt wyglądu reprezentacyjnego to nie ma, ale może to nieźle śmigać hmm...

No już pisałem ale Armaning mnie zgasił.Ludzie to mają i sobie używają.Jeden z nich napisał miałem klocki po 20 tys w domu nie warto płacić tyle bo niuanse są mało słyszalne by tyle płacić w porównaniu do Emotivy.Tu na tym forum nikt nic nie pisze o tych urządzeniach.Jest klub założony posiadaczy tych urządzeń ale to na innym forum.Można się dowiedzieć jakie koszty sprowadzenia co i jak.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
493381


towar już czeka na naiwniaków;) marketing zrobi resztę.Pewnie z czasem i ja będę posiadał ten system ale czy skorzystam?hmm czas pokaże
 

Kadajo

New member
Bez reklam
A co tracisz przy ścieżce żródłowej 7.1 i downmixie do 5.1?
Trace 2 kanały bo są zmiksowane do 5.1, w Atmos masz 48 lub 64 które zostanie zmiksowane do 9 lub 11. Jeśli ktoś wierzy ze uda się zachować parametry Atmos to jest zwyczajnie naiwny marketingowo. Natomiast nie oznacza to że domowa wersja Atmos nie da frajdy. Ale napewno będzie o wiele słabsza od wersji kinowej i ta degradacja mnie odrzuca. Dodatkowo tak jak wspomnieli koledzy wyżej, bedzie problem z mocą i dynamika. No chyba ze faktycznie 200 Watt więcej będzie na te kanały w co szczerze wątpię.

Sent from my GT-I9300
 

hans2

Banned
od pewnego czasu wiadomo ze wersja domowa atmosa to bedzie wersja light
i od kinowej bedzie sie mocno roznic co do zasady dzialania.
nie bedzie object-based audio wiec z atmosa zostaja tak naprawde tylko kanaly sufitowe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Będę miał za jakiś czas Emotivy w domu, to potestujemy, spokojnie.
Temat już dawno mam ogarnięty, znam wszystkie wypowiedzi z zagranicznych for, podobnie, jak te szczątkowe z Polskich, bo trudno to nazwać recenzjami.
Jestem jak najbardziej za tym, żeby takie klocki były na PL rynku, ale w cenie USA.
Ludzie w końcu by zmienili podejście do tematu.

Lolek, z całym szacunkiem, ale Ty o niebie, ja o chlebie.
Nie ma sensu przekomarzanie i dalsza polemika w tym temacie, z połową się nie zgadzam bo zwyczajnie nie na temat. Ja pisałem o 2, ew. 4 dodatkowych głośnikach w suficie, a Ty znowu o żonie i o Tym na co Ci pozwala.

Zrozum, że wielu nie ma tych problemów a kobitki mają wyluzowane, same dopytują o sprzęt, marudzą żeby dokupić projektor, a mieszkania nie traktują jak świątyni, tylko miejsce w którym miło się spędza czas po pracy.
Powiem więcej, z politowaniem patrzą na takie, co "zabraniają". Są o wiele ważniejsze sprawy w życiu, jak zabranianie/pozwalanie w tak błachych sprawach.
Piszsz też, ze porównywałes Marantza, nie przypasował Ci, ok. Słowa nie powiem, ale Ty porównywałeś do Denona którego znam na wylot, na Krakowskiej stoi (przynajmniej kiedyś), zapytaj gościa co o nim sądzi i dlaczego odradza (a wiem że lubisz sluchać opini sprzedawców). Dla mnie to porównanie nic nie warte, bo tego Denona nigdy bym nie kupił. Są na rynku o wiele ciekawsze sprzęty na które faktycznie można się powoływać.
Ostatnio miałem kupować Denka 4520, za 4tys. czyli połowa Twojego ampli, a dla mnie jest o wiele lepszy od Onkyo 5010. Jeszcze wcześniej Susano od Pionka, nie wspominając o końcówkach Rotela, więc jak widzisz, dzis jest Marantz, jutro może być Yamaha. Zawsze idę tam, gdzie cena za jaką mogę kupić, jest adekwatna do jakości jaką mogę dostać.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
armanig z ta Yamahą mi się podobało widzę że pamiętasz o mnie heh:):D. Ja mam to samo nie sugeruje się marką biorę to co mi najlepiej odpowiada dla tego taka różnorodność marek w moim domu heh
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Będę miał za jakiś czas Emotivy w domu, to potestujemy, spokojnie.
Temat już dawno mam ogarnięty, znam wszystkie wypowiedzi z zagranicznych for, podobnie, jak te szczątkowe z Polskich, bo trudno to nazwać recenzjami.
Jestem jak najbardziej za tym, żeby takie klocki były na PL rynku, ale w cenie USA.
Ludzie w końcu by zmienili podejście do tematu.

Lolek, z całym szacunkiem, ale Ty o niebie, ja o chlebie.
Nie ma sensu przekomarzanie i dalsza polemika w tym temacie, z połową się nie zgadzam bo zwyczajnie nie na temat. Ja pisałem o 2, ew. 4 dodatkowych głośnikach w suficie, a Ty znowu o żonie i o Tym na co Ci pozwala.

Zrozum, że wielu nie ma tych problemów a kobitki mają wyluzowane, same dopytują o sprzęt, marudzą żeby dokupić projektor, a mieszkania nie traktują jak świątyni, tylko miejsce w którym miło się spędza czas po pracy.
Powiem więcej, z politowaniem patrzą na takie, co "zabraniają". Są o wiele ważniejsze sprawy w życiu, jak zabranianie/pozwalanie w tak błachych sprawach.
Piszsz też, ze porównywałes Marantza, nie przypasował Ci, ok. Słowa nie powiem, ale Ty porównywałeś do Denona którego znam na wylot, na Krakowskiej stoi (przynajmniej kiedyś), zapytaj gościa co o nim sądzi i dlaczego odradza (a wiem że lubisz sluchać opini sprzedawców). Dla mnie to porównanie nic nie warte, bo tego Denona nigdy bym nie kupił. Są na rynku o wiele ciekawsze sprzęty na które faktycznie można się powoływać.
Ostatnio miałem kupować Denka 4520, za 4tys. czyli połowa Twojego ampli, a dla mnie jest o wiele lepszy od Onkyo 5010. Jeszcze wcześniej Susano od Pionka, nie wspominając o końcówkach Rotela, więc jak widzisz, dzis jest Marantz, jutro może być Yamaha. Zawsze idę tam, gdzie cena za jaką mogę kupić, jest adekwatna do jakości jaką mogę dostać.

Pewnie ze nie ma sensu sie przekamarzac i utwierdzac kogos w swoim przekonaniu... Forum po to jest zeby wymieniac sie swoimi wnioskami, przemysleniami i nie miec pretensji do innych ze ktos inaczej mysli w danym temacie.
Ja tak jak juz kiedys pisalem jesli chodzi o denona 4520 testowalem w tym sasmym przystosowanym do KD pomieszczeniu na tych samych kolumnach i na tych samych filmach i te same sceny i najpierw poszedl do boju 4520, a pozniej onkyo 5010 , facet ze sklepu sam na oczy sie przekonal ze denon jest slabszy w kinie domowym i to duzo slabszy, w muzyce lepiej mu sie podobal denon, a ja nie skakalem z radosci po odsluchu w stereo z 4520, wiec wybralem Onkyo. A przeciez moglem kupic Denona dokladnie tyle samo kosztowal.. takze moj wybor i mi to odpowiada. A co do stereo czy to amplituner onkyo, denon, marantz czy jakies inne, graja podobnie tylko w inny sposob jak ja to mowie. Zaden z nich tak w 100% nie nadaje sie do stereo. Stereo to wzmak i takie jest moje zdanie ktorego nigdy nie zmienilem.
Co do salonu na Krakowskiej to ja tam nawet nie chodze raz bylem i wiecej juz nie bede, a slucham niektorych sprzedawcow bo sa uczciwi i nigdy sie nie zawiodlem na tym co mi doradzili czy co mi powiedzieli w danym temacie. A naprawde jesli cos mi sie spodoba to i tak ich nie slucham i nawet sekundy bym sie nie zastanawial przy wyborze kupna pomiedzy marantzem 14, a denonem2020 , ktory teraz mozna kupic jeszcze taniej bo chyba szykuje sie nastepca i bez wzgledu na to, co by ktos mi powiedzial. Dla mnie Marantz 14 jest dno i naprawde moglbym Ci to udowodnic jakbysmsy sie spotkali w salonie marantza... tak jak pisalem kiedys sprzedawca po wlaczeniu do tych kolumn tego wzmacniacza nie bardzo wiedzial co powiedziec, byl tak z szokowany tym co uslyszal ... Choc na chwile obecna kupilbym inny wzmak niz denon.... ale nie istotne...
Co do politowania sie nad zonami, ktore zabraniaja pewnych rzeczy w domu, to ja Ci powiem tak, kazdy ma jakiegos bzika np Ty masz kupowanie miedzy innym roznych figurek, jak zauwazyles niektorzy pisali ze to bzdura , natomiast taki czlowiek jak ja uwaza, ze kazdy ma prawo do kupowania to co go interesuje czy lubi i nie podlega to zadnej dyskusji. Dlatego Kolego nie dziw sie tym wszystkim kobietom ktore tutaj roznym osobom zabraniaja instalowania np projektora czy innych rzeczy w salonie, bo to jest wlasnie ich taki konik i chca sie czuc w tym domu, w salonie dobrze, a nikt nie powiedzial ze wypoczynek kojarzy sie wszystkim z ogladaniem filmow czy koncertow z 11 glosnikow na 120 calowym tv na powiedzmy 20 czy 25 m ( taka moze srednia wyjdzie naszych salonow tutaj na forum)...tym bardziej jesli np ktos jest po 8-10 godzinach pracy z cyferkami.
Mysle ze jest to do zrozumienia.. Tym bardziej ze czesc tych zon , a moze daj Boze wszystkie sa to bardzo dobre zony, matki, sprawnie albo bardzo dobrze radza sobie zawodowo i moze po pracy chca odpoczac ale nie koniecznie w taki sposob jak Ty masz na mysli lub ja mam na mysli, czy ktos jeszcze inny...I trzeba to umiec uszanowac...
Ktos kiedys mi powiedzial ze szanuj druga osobe tak jakbys chcial zeby Ciebie szanowano i ja sie tym kieruje i naprawde jestem w stanie przezyc brak projektora i ekranu 120 calowego zeby moja rodzina czula sie szczesliwa w domu. Bo to jest najwazniejsze, a jak ja to mowilem nie raz KD nie jest pierwsza potrzeba jaka czlowiek potrzebuje w zyciu. Co rowniez pokazala sprzedaz detaliczna w Polsce gdzie wyniosla ponad 1%, a analitycy spodziewali sie ponad 4% i spadla sprzedaz miedzy innymi wlasnie sprzetu rtv i to bardzo duzy spadek byl...
I na koniec o Atmos bo tez nie jestem zagorzalym przeciwnikiem ( byc moze bedzie fajnie, poczekamy zobaczymy, ale musi byc odpowiedni mocny sprzet i pomieszczenie w miare rozsadne), tylko wnerwia mnie fakt jak to niektorzy ludzie opisuja i jaka jest propaganda w tym temacie jakie to bedzie cudo.. I jakie epitety stawiaja do roznych zwyczajnych firm jakimi bez watpienia sa maraantz , denon, onkyo itp..A ile osob sie na tnie to juz inna sprawa, tylko Ci co sieja te fermenty nie poniosa z tego tytulu zadnych konsekwencji. Tylko wiesz nie wszyscy maja szczescie mieszkac w duzych miastach i majac mozliwosc sprawdzenia sobie w salonie jak to faktycznie gra, tylko poczytaja, zadzwonia do sklepu internetowego, a tam powiedza im jasno ze ich amplituner dwuletni to zlom, ze teraz to tylko atmos sie liczy i trzeba sprzedawac i kupowac nowosc bo teraz dopiero uslyszy szum morza czy drzew, a juz nie wspomne o przelatujacym samolocie to dopiero beda efekty...
I raz jeszcze napisze jakbys zapodal zdjecie salonu i rozmieszczenie Twojego systemu wzgledem calosci ustawienia w salonie to bylbym wdzieczny. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiedziałem Lolek że się rozpiszesz, ale niech bedzie po Twojemu :)

Co do zdjęć salonu, to jestem chyba jedyną osobą na tym forum która wkeiła taką ilość zdjęć, jedno zdjęcie z większą częścią masz w mojej galerii od 2 lat.
Nie sądze też (szczególnie że widzę często zawiść, złośliwość, czepianie się i wszystkie te najgorsze cechy którymi gardze na codzień) że wklejanie dodatkowej powierzchni mieszkania w której urzęduje, będzie mile widziane.

Jak będzie z Atmosem, zobaczymy. Bardzo jestem ciekawy co wniosą chociażby te 2 dodatkowe głośniki. Reklamy i cały ten bełkot marketingowy był, jest i będzie, nie oznacza to jednak, że nie wniesie dodatkowej "treści" w temacie audio.
Nie gdybajmy, za jakiś czas sami się przekonamy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak samo był reklamowamy format BR. No i co? Jest ok ;)
Kto pamięta batelie pomiedzy BR, a HD-DVD, dobrze wie co się działo na rynku.
Podobnie było jak wprowadzali DD, czy DTS, a początkowo w klockach był DPL (jakby ktoś zapomniał).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak sobie śledzę tę dyskusję od początku i dochodzę do wniosku, że właściwie większość z was ma rację ;) .
Firmy chcąc nie chcąc muszą co jakiś czas wprowadzać nowinki do swoich produktów, żeby mieć zbyt. Niestety wiele z tych nowości się nie przyjmie, a inne stają się pewnymi standardami, na które po pewnym czasie nikt już nie zwraca uwagi. Kto teraz kupuje TV o rozdzielczości poniżej FHD, w sumie to takich TV już chyba się obecnie nie produkuje... A pamiętacie ile dyskusji było po co ten format, skoro nadawcy nie są jeszcze gotowi, a nośniki BR dopiero "raczkowały" i miały zaporowe ceny... Podobnie z 3D, teraz 4K czy wspomnianym Atmos.

Ja myślę, że tę dyskusję będziemy mogli rozwinąć, jak faktycznie ów Atmos zagości w naszych domach i sami będziemy mogli się przekonać czy "to" cokolwiek zmienia w brzmieniu czy jest jedynie jedną wielką marketingową ściemą.
 

dupcengier28

New member
hmm ile będzie kanałów w Dolby Atmos zależy od producenta danego procesora audio, na blogu Dolby w dziale FAQ dotyczącym konsumenckiej wersji Atmosa napisano, że pewna firma współpracująca z Dolby ma zamiar wydać wersję z 32 kanałami przypuszczam ,że chodzi o Datasat bądź StormAudio ewentualnie ADA - Audio Design Associates.....
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Trzeba będzie przy następnym remoncie pociągnąć dodatkowe kable głośnikowe, przynajmniej jeden na m2 ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja myślę, że tę dyskusję będziemy mogli rozwinąć, jak faktycznie ów Atmos zagości w naszych domach i sami będziemy mogli się przekonać czy "to" cokolwiek zmienia w brzmieniu czy jest jedynie jedną wielką marketingową ściemą.

Od 2 dni próbuje przeforsować tą myśl, ale jak widzisz ciężko to idzie :)

Jeszcze się odniosę do sufitów podwieszanych, Lolek zapytał ironicznie "a kto to robi?" (lub coś podobnego, cytuje z pamięci). Więc Lolek, powiem Ci tak, w jednym mieszkaniu mam taki podwieszany sufit, cel montażu był bardzo prosty: odizolowanie się od sasiądów pietro wyżej. Efekt prac? Bdb, skutecznie obniżony poziom buractwa chodzącego w szpilkach po 24.00. Druga zaleta? Wyrównanie sufitu i ew. niedoskonałości. Płyta G/K czyni cuda. Trzecia zaleta? Wpadam tam z Atmosem pod pachą, wierce w suficie 2 otwory i relaksuje się tak, jak Ty pod palmami pod które często jeżdzisz :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dlatego, ja dopiero teraz cokolwiek w tym temacie napisałem, bo po prostu nie wiem jak to się będzie zachowywać w warunkach domowych :)
Z własnej autopsji pamiętam jak wiele lat temu w MM w Niemczech usłyszałem/ zobaczyłem pierwszy raz KD i koncert na DVD - to było coś Phila Collinsa, szczęka opadła mi na ziemię, wydawało mi się, że chyba lepszej ścieżki nie można już będzie uzyskać.... a dziś mamy Master HD :) , za chwilę kto wie co...
Więc w myśl zasady- pożyjemy, zobaczymy, czekam na rozwój sytuacji.
 
Do góry