Dolby Atmos, co to??

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, ale dla Ciebie 7.1 to jest problem, Audyssey jest nie wiele warty, duży tv w salonie też nie specjalnie ma sens, a jednocześnie sam mieszasz kolumny różnych producentów i piszesz że dla Ciebie JAKOŚĆ jest najważniejsza, bo Ty subtelnych różnic nie slyszysz.
To się kupy nie trzyma.

Czy ja gdziekolwiek napisałem, że jakość dla mnie nie jest ważna?
Chyba sam widzisz, że jakość brzmienia jest dla mnie PRIORYTETEM i nie uznaje żadnych kompromisów, dodatkowe kolumny nie mają zaniżać poziomu, a je potęgować, jeżeli tak nie jest, to zawsze i wszędzie wybiore taki system, gdzie jakość będzie priorytetem.
Bardzo proszę mi tu nie insynuować rzeczy których nigdy nie napisałem.

Jak ja miałbym słuchać tych wszystkich rad, to siedziałbym na 5.1 i 55", czy monitorze 16:9.
Wolę jednak sam testować, bo jak na razie wychodzę na tym najlepiej.
Głupi przyklad, chlodzenie procesora w PC. W Polsce panuje moda na chłodzenie gracącymi "radiatorami", gdzie byś nie zapytał, to będzie polecany, a na najwiekszych (moim zdaniem najlepszych) forach zagranicznych zdecydowana wiekszość stosuje chlodzenie cieczą, jak chociażby h100i.
Które moim zdaniem jest o wiele lepsze, podobnie jest z wieloma innym złotymi radami.

Ale wracając do tematu:
Moje 2 dodatkowe kolumny, które dolożyłem swojego czasu do systemu 7.1 zrobiły kawał dobrej roboty, nie pogorszyły w żadnym stopniu jakości brzmienia, a jedynie spotęgowały wrażenia z odbioru ścieżki dzwiękowej (nie umniejszając w niczym obecnym 5.1)

Dyskutowaliśmy na ten temat wielokrotnie i nie zamierzam wałkować tego jeszcze raz.

Śmiem twierdzić (aczkolwiek nie nikt z nas nie ma pewności, do czasu jak nie odsłuchamy), że dodatkowe 2 lub 4 kolumny zrobią dodatkową robotę. Nie rozumiem co w tym takiego nadzwyczajnego? To są kolumny efektowe, mają jedynie dopełniać "dziure" którą jest obarczony system 5.1
Nie trzeba tutaj wielce potężnego ampli.

Natomiast co do mocy, bo widzę że się uczepiłeś Marantza od jakiegoś czasu, to jak wiesz wymienałem swojego czasu topowego Onkyo na SR6006. Onkyo miał moc, był ciężki, a grał w stereo jak tamburyn. Miałem te klocki w domu, robiłem wiele testów i wierz mi że z wielką radością pozbyłem się Onkyo, zostawiając w dalekim poważaniu teorie na temat wagi, czy ew. mocy. Obecnie liczy się dla mnie tylko indywidualny odsłuch.

Piszesz też Lolek, że jakość brzmienia praktycznie się nie zmienia. To się mylisz, bo praktycznie się zmienia, nie są to znaczące różnice, ale zauważalne w wielu (nie wszystkich) amplitunerach.

Pomieszczenie 20m2 spokojnie da rade i nie zamierzam też dyskutować o tym co żona, teściowa czy pies ma na ten temat do powiedzenia, bo to nie jest tematem dyskusji.
Jest mase sposobów aby ukryć głośniki, jak ktoś ma podwieszany sufit i trochę wyobrażni (a nie 2 lewe ręce), to ukryje efektowe tak, że nikt ich nie zauważy. To samo jest z projektorem.

Oczywiście Atmos może być nic nie warty, ale nie zamierzam na dzień dobry hejtować czegoś, czego nikt z nas nie słyszał. Jak ktoś nie potrafi sobie wyobrazić wynikających korzyści z 2 dodatkowych kolumn na suficie, to ma do tego św.prawo, natomiast ja jestem bardzo ciekawy jak to wypadnie w praktyce i dopiero wydam swoją opinie.

[youtube]b5sAsZyRm_k[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Tylko patrzeć jak w zestawach za 999zł będzie Atmos.Pewnie niebawem przekonamy się co ten system potrafi.Amplitunery są już do nabycia
 

WiTT

New member
Bez reklam
już gdzieś kiedyś pisałem, że ciekawym rozwiązaniem byłby taki np. denon x4000 czyli ampli w średniej klasie ale "golas" bez bajerów tylko końcówki + kalibracja. I wg mnie byłby hit, byłby tańszy a nie płaciłoby się za gadżety które dublują się w blu, tv...
NAD T748 ... :mrgreen: :krol:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko patrzeć jak w zestawach za 999zł będzie Atmos.Pewnie niebawem przekonamy się co ten system potrafi.Amplitunery są już do nabycia

Wiesz, ale to samo można powiedzieć o każdym innym "systemie" w tanim ampli.
Jak ampli budżetowy, to żaden cud/miód system mu nie pomoże.
No, ale zobaczymy. Mnie bardziej interesują porównania z przedziału cenowego 7-10tys.
 

z3

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, że po IFA będą pierwsze wrażenia. Nie mogę się doczekać ewolucji dźwięku, miejmy nadzieję iż nie jest to marketingowy bełkot. 7.1 da się odczuć więc miejmy nadzieję, że nowe dolby będzie zamiatać wszystko dookoła.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Mam nadzieję, że po IFA będą pierwsze wrażenia. Nie mogę się doczekać ewolucji dźwięku, miejmy nadzieję iż nie jest to marketingowy bełkot. 7.1 da się odczuć więc miejmy nadzieję, że nowe dolby będzie zamiatać wszystko dookoła.

Nie mogę się doczekać ewolucji obrazu.BLU RAY 4K.IFA 2014 tuż tuż
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nieprawda. Słabo szukasz.
Tu masz 2,5 kW na dwa kanały za 1800 USD:
https://emotiva.com/products/amplifiers/xpr-2
A tu 3,3 kW na pięć kanałów za 2200 USD.:
https://emotiva.com/products/amplifiers/xpr-5
Są jeszcze nowe klocki na rynku, budowane jak w dobrych starych czasach.


o kogo widzę;) masz rację zapomniałem o tej wschodzącej i mało znanej firmie , która powoli zdobywa swoich zwolenników.Im się tylko to udaje.Bo tym znanym gigantom AV coś nie bardzo i jeszcze chcą za to krocie....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam jakoś zaufania do Emotivy, za jakiś czas będą miał na testach i zobacze jak w PRAKTYCE wypada.
Gdyby takie ceny były u nas, to żyć i nie umierać. Tyle że to USA, a Robertuss pisze (jak się domyślam) o Polskich realiach cenowych.
Tam system dzielony Marantza kosztuje połowe tego co u nas, nie ma nawet co porównywać.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No właśnie. Czekam na ampli który, oprócz dekodowania większej ilości formatów (sam z siebie), będzie wyposażony w USB3 i eSATApd. I to będzie hit! :grin:

Pewnie jakby Samsung zajął się tym tematem to Amplitunery tak by wyglądały a może by jeszcze miały stację dokującą na dysk haha.Oj konkurencja japońska by się zdziwiła i straciła rynek jak w TV.Trochę wyobrażni i chęci i mieli byśmy coś nowego na rynku AV
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Samsung ma w swojej ofercie Amplitunery, na niektórych rynkach oczywiście.


Nie traktuje tego priorytetowo i nie widzi w tym chyba dochodu.Wystarczy że piekarniki dobrze sprzedaje a ludzie dostają wariacji że można piec rybę i ciasto jednocześnie i nie będą sobą "pachnieć"
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Pewnie jakby Samsung zajął się tym tematem to Amplitunery tak by wyglądały a może by jeszcze miały stację dokującą na dysk haha.Oj konkurencja japońska by się zdziwiła i straciła rynek jak w TV.Trochę wyobrażni i chęci i mieli byśmy coś nowego na rynku AV
Nie koniecznie. Myślę, że pierwszym na rynku, odnośnie mojego postu #84 w tym względzie, było by Onkyo. Oni zawsze (przeważnie) są pierwsi z nowinkami. :)
Skoro CA 751 i 752 BD mają takie możliwości, to czemu nie?
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie koniecznie. Myślę, że pierwszym na rynku, odnośnie mojego postu #84 w tym względzie, było by Onkyo. Oni zawsze (przeważnie) są pierwsi z nowinkami. :)
Skoro CA 751 i 752 BD mają takie możliwości, to czemu nie?

Z nowinkami tak, ale nie ze swoimi patentami , rozwiązaniami typu USB 3.0 lub jak wspomniałem port/kieszeń na dysk ssd, to było by coś ciekawego.Nie pogardził bym jakby taki amplituner miał możliwość nagrywania na USB by móc nagrać fajne kawałki z radia internetowego

i właśnie znienawidzony Samsung i Lg dziś tworzy przyszłość .Wygięte ekrany, oled sterowanie głosem gestem i wiele full potrzebnych lub nie funkcji. Ale to klient o tym zdecyduje
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, ale dla Ciebie 7.1 to jest problem, Audyssey jest nie wiele warty, duży tv w salonie też nie specjalnie ma sens, a jednocześnie sam mieszasz kolumny różnych producentów i piszesz że dla Ciebie JAKOŚĆ jest najważniejsza, bo Ty subtelnych różnic nie slyszysz.
To się kupy nie trzyma.

Czy ja gdziekolwiek napisałem, że jakość dla mnie nie jest ważna?
Chyba sam widzisz, że jakość brzmienia jest dla mnie PRIORYTETEM i nie uznaje żadnych kompromisów, dodatkowe kolumny nie mają zaniżać poziomu, a je potęgować, jeżeli tak nie jest, to zawsze i wszędzie wybiore taki system, gdzie jakość będzie priorytetem.
Bardzo proszę mi tu nie insynuować rzeczy których nigdy nie napisałem.

Jak ja miałbym słuchać tych wszystkich rad, to siedziałbym na 5.1 i 55", czy monitorze 16:9.
Wolę jednak sam testować, bo jak na razie wychodzę na tym najlepiej.
Głupi przyklad, chlodzenie procesora w PC. W Polsce panuje moda na chłodzenie gracącymi "radiatorami", gdzie byś nie zapytał, to będzie polecany, a na najwiekszych (moim zdaniem najlepszych) forach zagranicznych zdecydowana wiekszość stosuje chlodzenie cieczą, jak chociażby h100i.
Które moim zdaniem jest o wiele lepsze, podobnie jest z wieloma innym złotymi radami.

Ale wracając do tematu:
Moje 2 dodatkowe kolumny, które dolożyłem swojego czasu do systemu 7.1 zrobiły kawał dobrej roboty, nie pogorszyły w żadnym stopniu jakości brzmienia, a jedynie spotęgowały wrażenia z odbioru ścieżki dzwiękowej (nie umniejszając w niczym obecnym 5.1)

Dyskutowaliśmy na ten temat wielokrotnie i nie zamierzam wałkować tego jeszcze raz.

Śmiem twierdzić (aczkolwiek nie nikt z nas nie ma pewności, do czasu jak nie odsłuchamy), że dodatkowe 2 lub 4 kolumny zrobią dodatkową robotę. Nie rozumiem co w tym takiego nadzwyczajnego? To są kolumny efektowe, mają jedynie dopełniać "dziure" którą jest obarczony system 5.1
Nie trzeba tutaj wielce potężnego ampli.

Natomiast co do mocy, bo widzę że się uczepiłeś Marantza od jakiegoś czasu, to jak wiesz wymienałem swojego czasu topowego Onkyo na SR6006. Onkyo miał moc, był ciężki, a grał w stereo jak tamburyn. Miałem te klocki w domu, robiłem wiele testów i wierz mi że z wielką radością pozbyłem się Onkyo, zostawiając w dalekim poważaniu teorie na temat wagi, czy ew. mocy. Obecnie liczy się dla mnie tylko indywidualny odsłuch.

Piszesz też Lolek, że jakość brzmienia praktycznie się nie zmienia. To się mylisz, bo praktycznie się zmienia, nie są to znaczące różnice, ale zauważalne w wielu (nie wszystkich) amplitunerach.

Pomieszczenie 20m2 spokojnie da rade i nie zamierzam też dyskutować o tym co żona, teściowa czy pies ma na ten temat do powiedzenia, bo to nie jest tematem dyskusji.
Jest mase sposobów aby ukryć głośniki, jak ktoś ma podwieszany sufit i trochę wyobrażni (a nie 2 lewe ręce), to ukryje efektowe tak, że nikt ich nie zauważy. To samo jest z projektorem.

Oczywiście Atmos może być nic nie warty, ale nie zamierzam na dzień dobry hejtować czegoś, czego nikt z nas nie słyszał. Jak ktoś nie potrafi sobie wyobrazić wynikających korzyści z 2 dodatkowych kolumn na suficie, to ma do tego św.prawo, natomiast ja jestem bardzo ciekawy jak to wypadnie w praktyce i dopiero wydam swoją opinie.

[youtube]b5sAsZyRm_k[/youtube]

Hej chcialem uslyszec tylko jedno zdanie od Ciebie ale sie rozpisales to i ja cos odpisze ..
Wiec tak ja nie mam problemu z 7.1 tylko nie widzielismy roznicy testujac taki uklad zarowno w moim salonie jak i u kolegi w domu, a to jest roznica ... bo nie jest to problem tylko nie widzialem sensu wydawania kolejnych kilku tysiecy na surrandy - bo o takowych myslelismy, a nie o glosniczkach komputerowych czy jakis innych mini glosnikach..
Ja wierze ze Ty slyszysz roznice i jestes zadowolony, to Ty uwierz ze ja jak i moi dwaj koledzy nie slyszelismy roznicy 5.1 w stosunku do 7.1.. I nadmieniam ze mam na mysli metraze do 25 m..
Kolejna sprawa ja nigdzie nie napisalem ze Tobie nie zalezy na jakosci - ja tylko sie spytalem czy wierzysz w to ze 11 glosnikow w 20 m bedzie ok? I tyle...
Natomiast co do mocy to nie uczepilem sie Marantza ( akurat miedzy innymi o nim pisalem bo byl w niusach ) ale mi chodzi generalnie o amplitunery ktore maja ze 700 W poboru pradu i podlaczeniu do nich 11 glosnikow powtarzam Kolego glosnikow a nie mini glosnikow- glosnikow tych dodatkowych szesciu powiedzmy chocby o mocy 40-60 W... Zreszta mozemy to sprawdzic umowimy sie w Warszawie w sklepie marantza zeby taki system nam postawili skladajacy sie z 11 glosnikow i suba i podlacza amplituner marantza z atmosem i sie przekonamy na ile amplituner da rady... nic nie szkodzi zeby to zrobic..( jak juz beda dostepne w sklepie)
Od razu zobaczysz jak "wspanialym " jest wzmak Marantza 14 ktory to mialbyc pogromca 15 - jest w cenie bo jest jeszcze drozszy, a tak tak samo slaby pod wzgledem mocy. Zobaczysz jak Denon bodajze o 1500 zl tanszy 2020 bije na glowe ten wzmak. A zebys lepiej zrozumial mozemy podejsc do innego salonu i zobaczysz jak atoll 200 za 7 tys czyli tanszy o 4 tys od marantza gra na tych samych kolumnach co marantz, ktory nie daje rady.. Bo mam wrazenie ze nie wierzysz mi, anie mam powodu klamac..
O jakosc dzwieku nie bede sie rozpisywal co Tobie sie podoba, a co mi sie podoba, a co komus sie podoba bo to nie ma sensu i kazdy slucha na czym chce lub co mu odpowiada.
Zreszta ja zawsze pisalem ze stereo to tylko wzmak lub koncowka mocy na chwile obecna to co jest na rynku jesli chodzi o amplitunery. Chyba ze arcam 750 kosztowalby w granicach 12-13 tys.. to wtedy kupilbym Arcama.. Tak samo nie bede sie rozpisywal odnosnie mieszanych systemow ( kolumny)bo pisalem nie raz i jakbys kilka posluchal takich to mysle ze moglbys sie zdziwic, ale nie istotne..
Ja rowniez lubie Marantza i cenie go zreszta mam cd za kwote gdzie wiele osob amplitunera nie ma w tej kwocie wiec musze jakis miec sentyment do tej firmy tylko nie robie sztucenego usmiechu i nie wychwalam wszystkiego co sie wiaze z dana firma i bez wzgledu czy to jest marantz , onkyo czy denon... Nie ma to znaczenia chwale to co mi sie podoba... A Ty chwalisz marantza jako firme jako calosc i tym sie roznimy, ale nie mozesz miec o to pretensji do mnie.
Teraz sprawa 20 m kwadratowych i co w tym mozna zrobic metrazu... piszesz ze Ciebie nie interesuje co powiedza inni zona, pies... ale niestety tak sie sklada ze czytajac posty ludzi tutaj i nie tylko tutaj zona ( bo pies juz ma mniej do powiedzenia) ma wplyw na to jak bedzie wygladal dom, salon , i inne pomieszczenia uzytkowe i nawet biorac ze jestem facetem to jestem w stanie to zrozumiec bo wydajac odpowiednie pieniadze chce sie czuc dobrze, a nie siedziec w pokoju powiedzmy 20 czy 25 m m z 11 glosnikami i np 100 calowym tv, a do tego podwieszanym suficie w salonie( Kolego kto teraz w salonach uzytkowych robi podwieszane sufity ) I projektora nie da sie tak zrobic zeby calkowicie nie bylo go widac, mi juz robili projekt zeby na silniku sie chowal projektor ale rowniez bylaby tak jakby obudowa pod sufitem co mojej zonie nie odpowiadalo.. wszelkimi sposobami chcialem ja przekonac na projektor niestety nie udalo sie.. Pewnie jakby chciec to np. zamiast kominka w salonie mozna sobie zrobic dodatkowe glosniki albo inne rzeczy. A swoja droga mozesz zrobic zdjecie swojego salonu ale tak calosciowo( przod , tyl) bo ja nigdzie nie mialem mozliwosci zobaczenia jak u Ciebie caly sprzet w jest rozmieszczony w stosunku do mebli itp, na Twoich 20 m bo taki masz salon o ile pamietam..jak mozesz byloby milo..
Takze piszac ze Ciebie nie interesuje cos, to pomysl ze jednak w wielu domach jest inaczej i ze zona ma cos do powiedzenia jak ma wygladac salon uzytkowy, bo nie mowie o pomieszczeniu dedykowanym dla KD - to jest inna bajka. I ostatnia sprawa my mowimy odnosnie glsonikow dodatkowych ( tych szesciu) o dwoch roznych rzeczach - ja mysle ze Ty caly czas masz na mysli jakies mini glosniczki, a mi chodzi o glosniki typowo surrandowe ktore maja wielksoc swoja, ciezar i cene itp...
Takze reasumujac ja nie twierdze ze atmos sie nie sprawdzi ale sprawdzi sie wtedy kiedy bedzie odpowiedni sprzet dedykowany do tego systemu i bedzie odpowiedni metraz - wtedy jest szansa ze moze to byc fajne. Takie jest moje zdanie. Nie wspominajac ze na razie nie jest okreslone gdzie te glosniki mialby sie znajdowac bo moze w cale nie koniecznie wszystkie musza albo moga byc gdzies wysoko na suficie tak jak jest na tym filmie. W domach, a juz nie wspomne o kamienicach ten sufit jest znacznie wyzej jak w bloku - wiec pytanie czy ktos to przewidzial i czy efekt tego nie bedzie mniejszy np majac taki system w kamienicy gdzie sufity sa bardzo wysoko w stosunku do sufitu w bloku...Na razie chyba dwoch Kolegow tutaj z forum gdzies byli w kinie z tym systemem i jakiegos szalu nie bylo jak to bylo opisane.
Wiec miejmy swoje zdania na pewne tematy bo nie mozna sie zgadzac we wszystkim i szanujmy je nawzajem, bo po to jest forum zeby swoje spostrzezenia wymieniac. A w kilku rzeczach pomogles mi i innym wiec szanuje cie jako Kolege tutaj z forum i tak niech zostanie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Piszesz o poborze prądu 2000W.Aż sprawdziłem czy klocek za 20 tys Pioneer Susano ma taki;) rozczarowałem się ma tylko 550W !? Za co my płacimy to ja nie wiem...

DENON POA-A1HD 1300W cena tez powyżej 20tys

więc zapomnij o takim poborze prądu o jakim piszesz w cenie 20-25tys złotych

Susano to zły przykład już wtedy mieli modulowane końcówki wiec nie było potrzeby zakładać mega trafa aby szło wszystko w gwizdek i dogrzanie pokoju

Nieprawda. Słabo szukasz.
Tu masz 2,5 kW na dwa kanały za 1800 USD:
https://emotiva.com/products/amplifiers/xpr-2
A tu 3,3 kW na pięć kanałów za 2200 USD.:
https://emotiva.com/products/amplifiers/xpr-5
Są jeszcze nowe klocki na rynku, budowane jak w dobrych starych czasach.

Emotiva to czapki z głów za 15 tyś składa się zestaw jakości nie osiągalnej dla Japońskiej konkurencji
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Susano to zły przykład już wtedy mieli modulowane końcówki wiec nie było potrzeby zakładać mega trafa aby szło wszystko w gwizdek i dogrzanie pokoju



Emotiva to czapki z głów za 15 tyś składa się zestaw jakości nie osiągalnej dla Japońskiej konkurencji

A wiesz cos na temat testow tych sprzecikow, bo cenowo to szal jest ale jak z jakoscia, dystrybutor, serwis itp?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
no udzielasz się na konkurencyjnym forum i tam możesz zapytać ludzi (klub Emotiva) którzy posiadają te sprzęty.Wielu już ma i są zadowoleni.

Dobra mysl Kolego - dzieki :)
Jest 9 stron na forum mozna poczytac , trzeba tez psozukac w necie cos na zagranicznych... jeden minus to tak na szybkiego - to nie ma nawet w Europie jakiegos dystrybutora.. Tylko USA.. Ale kloce sa niezle :)jak ktos ma miejsce zeby to postawic to mury zapewne pekaja :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
A wiesz cos na temat testow tych sprzecikow, bo cenowo to szal jest ale jak z jakoscia, dystrybutor, serwis itp?

Kiedyś była jakaś zapowiedź o wejściu na rynek UE w roku 13 lub 14
Przedstawiciel miał być w Belgi lub Holandii ale puki co chyba nic z tego nie wyszło
 
Do góry