Dolby Atmos, co to??

Snikers89

New member
Bez reklam
Popatrz jeszcze na gotowce Dali.
Nie przesadzajmy. Te Dali lcr jak widze to po 3000zl szt. Jakbym mial 4 wziasc to ladna sumka na sufit... jak dla mnie nieadekwatna. To nie sa podlogowki.
Jeszcze tak do 1000zl za kolumne to jeszcze przeboleje hehe.


Tutaj masz metode na heco 200f made by Bipo:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1307058-post1051.html

A co do KEF t101 ktos na forum tez montowal je na sufit, ale nie pamietam kto.

Mi osobiscie podobaja sie bardziej kefy, ale zamontuje raczej heco 200f ze wzgledu na cene. Bo sadze ze nie ma sensu przeplacac na atmosa.

Niezly pomysl. A tak sobie mysle to Bipo nie za szeroko powiesil te heco czy tak wlasnie ma byc ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na marginesie.
W salonie Denka odsłuchiwałem Atmosa, słuchaliśmy sobie z sympatycznym gościem dyskutując nad scenami.
Na suficie było coś pokroju Dali Fazon (nie dam głowy, ale coś idento).
Efekt był na prawdę świetny. Gość wspominał, że nie mieli warunków bodajże na robienie sufitu i tak zostawili. Szybki montaż do tego możliwość ukierunkowania.
Istotne jest to, że efekt był bardzo ok.

Coś takiego było:
http://www.ebay.co.uk/itm/Dali-FAZO...049440?hash=item2efbaf0ee0:g:VpoAAOSwjDZYhNkl
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Niedlugo zakupie nowe oppo 4k i dam jeszcze troszke czasu dla Auro. Jak sie filmy nie zaczna pojawiac jak grzyby po deszczu to wciagam 4 te Heco i robie atmosa.
Raz ze cenowo to jak najzwyklejsze budzetowki to jeszcze biale i montaz ustalony.
Takze dzieki chlopaki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Popatrz jeszcze na gotowce Dali.
Canton też ma takie coś
Vento_816_OnWall_weiss_hg_2015_600x600.jpg


Jeśli nie Dali (choć ostatnio ktoś sprzedawał na allegro cały swój majątek oparty na Dali Rubicon, w tym 4 szt. LCR), to Canton ma bardziej przystępne ceny, a patent na wieszanie na suficie naściennych głośników rozkminiał Bipo ;), lolo już wrzucił
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Wyglada podobnie jak Heco. Dla mnie to bez roznicy czy to czy to. Ale tak czy siak dzieki za wskazowki. Ten patent Bipo super sprawa.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na marginesie.
W salonie Denka odsłuchiwałem Atmosa, słuchaliśmy sobie z sympatycznym gościem dyskutując nad scenami.
Na suficie było coś pokroju Dali Fazon (nie dam głowy, ale coś idento).
Efekt był na prawdę świetny. Gość wspominał, że nie mieli warunków bodajże na robienie sufitu i tak zostawili. Szybki montaż do tego możliwość ukierunkowania.
Istotne jest to, że efekt był bardzo ok.

Coś takiego było:
Dali FAZON SAT Main / Stereo Speakers

Salon Denka w Gal-Mok? :)
Odsłuchiwałem w weekend dokładnie taki sam secik właśnie w salonie Denka :)
 

mrokness

New member
No w końcu i ja dorobiłem się amplitunera z atmosem i jako że spłukałem się doszczętnie muszę jeszcze jakiś czas poczekać na kupno głośników sufitowych. Na razie próbuje zdecydować które. Nie wiem czy droga po taniości to dobre rozwiązanie.
- Apart Audio MASK2 - takie wpadły mi w oko 215zł za sztukę. Najtańsze + łatwy montaż. Czy te będą za słabe aby je rozważać?
- Kefy T101 - trochę zbyt podłużne mi się wydają i za drogie. za 500 zł sztuka jeszcze bym brał.
- Jamo A-500- 350 zł sztuka. Moje rejony cenowe. Nie wiem co więcej na plus.
-Polk Audio owm3 - ~500zł sztuka. trochę grube. łatwy montaż
- No i Heco 200f - cenowo z tego co widzę na necie to mój górny dopuszczalny limit. najlepsze wizualnie jak dla mnie ze wszystkich które wymieniłem.
Z racji ceny te pierwsze najtańsze najbardziej mi pasują. Czy dużo bym stracił na jakości dźwięku w porównaniu do np. heco 200f.

Ampituner Marantz 7010. W planie atmos 7.1.4.

o jeszcze takie wpadły mi w oko też po taniości:
STX E-200
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Witamy w gronie Atmosowców.

Głośniki kupujesz na wiele lat, a sufitowe to już na pewno.
Najlepiej aby były z jednej serii.
Jeśli mission nie ma nic w ofercie to ja bym brał Heco, albo też Cantona.
Chyba, że planujesz zmienić set głośnikowy to warto poszukać firmy, która ma szeroką ofertę.

Ile dałeś za ampli?
 

mrokness

New member
Podejrzewam że za jakiś czas(rok-dwa) będe chciał wymienic głosniki ale narazie missiony zostają. Te Heco będą podejrzewam najlepsze. Za ampli dałem 5900. A atmosa najwczesniej w marcu dopiero zamontuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Metal w Atmosie? To trzeba koniecznie przetestować, wręcz kupić do kolekcji.
Jestem bardzo ciekawy jak to brzmi i jaką rolę spełni sufit, sądzę, że będzie tu sporo uzupełniania i wypełnienia, co na dam świetną przestrzeń.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z pewnością, będzie to ciekawe doświadczenie. Ale czy będzie coś na "suficie"? Koncert jest na półotwartej przestrzeni. To tym bardziej ciekawe, jak to zabrzmi.
 
Ostatnia edycja:
Czy warto wieszać zwykłe kolumny/monitory na ścianie? Chodzi mi o używane, więc będą taniej.

Czy są jakieś sposoby poza tym z kilku postów wcześniej?

Będą filmy z ATOMS i lektorem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry