Dolby Atmos, co to??

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy wlasciwie odczytuje intencje uczestnikow, ale mimo wszystko napisze w razie czego, tak. Rozumiem podstawy opinii Kadajo. Mysle, ze ten "porzadek", tu odnosze sie wylacznie do sciezek DTS:X vs Atmos, byc moze wynika z tego, ze w przypadku DTS:X wiecej efektow wmiksowanych jest w kanaly, tzn ilosc obiektow dzwiekowych (fazowanych jednoczesnie roznymi glosnikami) jest mniejsza niz w Dolby Atmos. Stad tez niekiedy, zwlaszcza w nieidelanycm srodowisku akustycznym, sluchacze moga postrzegac te roznice jako porzadek/balagan. Natomiast ja nie sformulowalbym wlasnej opini w ten sposob. Zwlaszcza ze Dolby Atmos i Dolby Surround, brzmi dla mnie lepiej w kwestii prezentowanych efektow imersywnych; moze tez poszczycic sie lepszymi parametrami probkowania dzwieku. Generalnie na palcach jednej reki moge policzyc miksy w DTS:X, ktore robia na mnie jakies wrazenie tzn sa na poziomie tych z Atmosem. Byc moze jest to wynikiem dysproporcji w czestotliwosci wystepowania tych mixow, ale przez to wyrobilem sobie uprzedzenie i faworyzuje Atmosa i DS.
Co do trans-upmiksowania nie wypowiem sie, bo zwykle ogladam "po bozemu", czyli Dolby+DS i DTS +Neural. Na bazie tych kilku prob jakie zaliczylem, nie jestem w stanie pokusic sie o zadne konstruktyne wnioski, tym bardziej nie oparlbym ich na doswiadczeniu z jednym, starym tytulem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bubafat a nie sprawdzałeś z czystej ciekawości czy
-DTS, DTS HD poprzez upmix Dolby S. nie brzmi lepiej niż rozdzielenie go poprzez neural x.
Ja zawsze oglądałem filmy gdzie dźwięk z DTS/DTS HD rozdzielony został poprzez neural x na sufit ale po ostatniej aktualizacji amplitunera pojawiła się możliwość upmixowania poprzez dolby s. dlatego też wypróbowałem jak sobie poradzi on z DTSem. I tu pozytywne zaskoczenie..;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bubafat z czystej ciekawości nie sprawdzałeś na swoim systemie czy filmy z DTS/DTS HD nie zostanę lepiej zupmixowane poprzez dolby s. Ja również zawsze robiłem upmix neural x ale od ostatniej aktualizacji amplitunera jest możliwość rozdzielenia dźwięku poprzez dolby s. a ten po ostatnim seansie mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.

Odnośnie DTS X to może coś się ruszy z filmami w tym roku bo mało u nas na rynku jest wydanych filmów w DTS X z fajnymi efektami, które pokarzą cały potencjał nowego kodeka. Mam u siebie w kolekcji jeden film wydany w DTS X ale efektów jak na lekarstwo, natomiast na płycie Demo DTS 2016 już jest zdecydowanie lepiej.;-)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bubafat z czystej ciekawości nie sprawdzałeś na swoim systemie czy filmy z DTS/DTS HD nie zostanę lepiej zupmixowane poprzez dolby s. Ja również zawsze robiłem upmix neural x ale od ostatniej aktualizacji amplitunera jest możliwość rozdzielenia dźwięku poprzez dolby s. a ten po ostatnim seansie mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.

Odnośnie DTS X to może coś się ruszy z filmami w tym roku bo mało u nas na rynku jest wydanych filmów w DTS X z fajnymi efektami, które pokarzą cały potencjał nowego kodeka. Mam u siebie w kolekcji jeden film wydany w DTS X ale efektów jak na lekarstwo, natomiast na płycie Demo DTS 2016 już jest zdecydowanie lepiej.;-)

Jasne ze z czystej ciekawosci. Nikt wszak mi za to nie placi.
Ja na SR7010, nie mialem mozliwosci trans-upmixowania, jak armanig czy inni, ktorzy mieli SR7009, a po listopadowym updatcie nie bylo specjalnie czasu i okazji na ekstensywne test, bo 2 tyg pozniej wyjechalem i wrocielem niedawno. Za to upmiksowalem DTS na DS przez lata, najpierw dzieki Front Hight-som (Onkyo 818 ), a pozniej przez poltora roku Middle Topom ( Onkyo 636) i to byl preferowany przez mnie schemat, z tym ze jak brzmial Neural:X wtedy porownac nie moglem. ;)
Mam nadzieje, ze teraz to juz jest jasne, ze to nie byl brak ciekawosci, a brak mozliwosci. Z czesem nadgonie
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ja również używam głównie Dolby Surround lub THX S2C jako upmixwerów, neutral: x nie używam w ogóle, gdyż coś na moje ucho było zawsze nie tak. Dopiero gdy testowałem upmixery w grach (przy statycznym źródle dźwięku i obracając kamerę tak, żeby owe źródło dochodziło z konkretnego głośnika, okazało się że neutral: x robi to błędnie gdyż umieszczał w sufitowych dźwięki które powinny znaleźć się gdzie indziej (np. szelest gałązek które były pod nogami słychać było z sufitu). Na temat DTS: X na razie nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałem okazji żeby przetestować i porównać z atmosem.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale ty chcesz gotowe skrzynki?

To zobacz Heco music style 200f, celan bodajze 100f, lub KEF seria T.

Tannoy tez powinien miec cos w swojej ofercie.
 

DrWredman

Active member
Wieksze nie ma problemu tyle ze juz nie kwadratowa obudowa.
Richer Sounds

No też szału nie będzie, tym bardziej, że nie wiadomo co tam siedzi w środku.

Moje Cantony sufitowe mają otwór montażowy głośnika 21 cm i mam wrażenie, że mniejsze zginęłyby na tym suficie.
Nie bierz małego głośnika bo jak usłyszysz burzę i grzmoty z seansu filmowego to pomyślisz, że to gra głośnik od komputera. ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Cena nie gra az tak waznej roli. Chodzi tylko zeby byly tzw flat boxy. Nie bede mial mozliwosci prucia sufitu zeby wlozyc tak glosniki do zabudowy.
 

DrWredman

Active member
Cena nie gra az tak waznej roli. Chodzi tylko zeby byly tzw flat boxy. Nie bede mial mozliwosci prucia sufitu zeby wlozyc tak glosniki do zabudowy.

Zamów skrzynki z MDF u stolarza, pomaluj na biało i kup głośniki montażowe. Będziesz przynajmniej wiedział co tam siedzi.
Ale ta kwadratowa maskownica zrobiła mi smaka. Może sam sobie takie wykonam z pończochy żony :)

Chyba, że możesz zakupić, zobaczyć jak grają i ewentualnie zwrócić.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Skrzynki z mdf to sobie sam moge zrobic ale chce miec ladne wykonanie i to ma grac na jakims tam poziomie.
Zreszta powracam do pytanie czy do atmosa rekomendujecie 4 czy 2 glosniki na sufit.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Podobaja mi sie te Heco. Tylko teraz tak sie zastanawiam. Bo one maja tylko jeden zaczep wiec jak tu je na sufit powiesic zeby nie spadly hmm.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po co, jak można podwiesić ;)

Co do 2 vs 4, to cóż. Zależy. Jeżeli wybierałbyś pomiędzy 7.1.2, a 5.1.4 to zdecydowanie polecałbym pierwszą opcje, a jeżeli zastanawiasz się nad 5.1.4 vs 5.1.2 to bierz 4 sufitowe, jakiś wielkich różnic nie będzie, ale od przybytku głowa nie boli.

IMG_3995.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry