Dolby Atmos, co to??

robertuss

Active member
Bez reklam
armanig :) kwestia gustu :) Ja wolę tą salkę, która była wklejana 1-2 dni temu ;P Nie wyglądała jak mała sala kinowa, tylko raczej domowy salon filmowy ;P Słowa "salon" używam, żeby określić klimat pomieszczenia. Oczywiście byłoby to dedykowane pomieszczenie. Ale nie w klimacie "sali kinowej Multikino/Cinema City". Raczej coś na zasadzie elitarnego klubu dla gentlemanów. Fioletowy pikowany zamsz, ciepłe LEDy, półmrok, barek z Whisky. W ten deseń. Na pewno nie to co w ostatniej galerii ;P

Kiedyś pisałem o sali kinowej jaką mają w podziemiu ludzie u których bywam raz na parę kwartałów. Tam jest właśnie takie kino. REWELACJA.


Też jestem za tą salą kinową (co wkleił lolek B&W itp.), tą bardziej domową.Ta druga to czułbym się jak nie u siebie w domu hehe.No ale to naprawdę indywidualna sprawa każdego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych 2 też brałbym tą pierwszą salkę, co nie zmienia faktu że są to pomieszczenia dedykowane. Bo raczej nie są to pokoje jakie widujemy u nas w blokach ;)
Dlatego też pisałem o pokoju kinowo-rozrywkowym, bilardzik itp. Właśnie taki a'la mini klub dżentelmena, przyjemne, ciepłe pomieszczenie, a nie moloch o którym wspominasz :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja bym bym brał w ciemno obydwie jakby dawali :), niestety nie ma tak dobrze więc tak jak Armanig nie mam z tym problemu..
A co do Atmos zadzwoniłem do jednego z moich ulubionych sklepów, oczywiście się przedstawiłem żeby wiedzieli z kim rozmawiają, znają mnie już troszkę :) i to co powiedzieli mi o Atmos to wg ich skromnym zdaniem będzie to się sprawdzało wyłącznie w kinie profesjonalnym, jeśli chodzi o nasze kina powiedzieli że to będzie taka namiastka tego co będzie można usłyszeć w kinie. Oni dzwonili do kogoś w Anglii mają tam znajomego co się też zajmuje bardziej profesjonalnie Kinem Domowym i oni w taki sposób do tego podchodzą. Do tego powiedzieli im że filmy na bluray z tego co wiadomo w Anglii przynajmniej na chwilę obecną dalej będą wydawane w wersji 5.1 lub 7.1 Więc całym Digital atmos będzie się zajmował procesor w amplitunerze,więc raczej nie można się spodziewać spektakularnych doznań. Oni porównali to trybu THX.. Ci z Anglii tylko w kinie byli z tym systemem i z tego co oni się dowiedzieli to przekazali. Też podejrzewają że film do kina będzie nagrywany z większą ilością ścieżek i coś jak Armanig kiedyś pisał, że tak jakby pewne kanały będą odpowiedzialne za pewne doznania dźwiękowe, więc w naszych salonach skoro ich będzie dużo , dużo mniej i film nagrany będzie np tylko w 5.1 będzie to bardzo zminimalizowane. Ale Ci co myślą o tym muszą poczekać i się sami przekonają. W Anglii podobno jakiegoś takiego szału to nie robi, ale może to kwestia podejścia ludzi do sprawy ... Choć po wyjściu z kina ludzie raczej dobrze się wypowiadali o tych doznaniach...
Ja osobiście jestem bardzo ciekawy na ile to jest pic jeśli chodzi o nasz domowe kina , a na ile to poprawia efekty dźwiękowe w naszych standardowych salonach tak do 25 m.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Z tych 2 też brałbym tą pierwszą salkę, co nie zmienia faktu że są to pomieszczenia dedykowane. Bo raczej nie są to pokoje jakie widujemy u nas w blokach ;)
Dlatego też pisałem o pokoju kinowo-rozrywkowym, bilardzik itp. Właśnie taki a'la mini klub dżentelmena, przyjemne, ciepłe pomieszczenie, a nie moloch o którym wspominasz :)

Taki pokoik dżentelmena jak się ma Emeryture 1000Euro jest się po 60 roku zycia i zyć i nie umierać:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Taka dygresja do Atmosa ;P często pisano w tym wątku, że słychać będzie super "spadający deszcz" ;P logika podpowiada, że deszcz to słychać jak uderza o ziemię (względnie dachy czy liście drzew) ;P Zatem może w Atmosie II będą głośniki w podłodze ;P

I druga sprawa, pisze się czasem żartobliwie o 8K. Też mi się wydaje, aczkolwiek mogę się mylić, że to będzie 16K. Jak się zwiększa x2 ilość linii w pionie i poziomie, to daje nam 4x więcej punktów, zatem 4x4=16. Chyba, ze zwiększą ilość linii mniej ;P
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Gdzie będą to nie wiem ale kolejne wodotryski Typu Atmos II czy Ultimate , Amoże Atmos Hi-End Audiophile ?? to się ukaże w przyszłości jest pewnie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Taka dygresja do Atmosa ;P często pisano w tym wątku, że słychać będzie super "spadający deszcz" ;P logika podpowiada, że deszcz to słychać jak uderza o ziemię (względnie dachy czy liście drzew) ;P Zatem może w Atmosie II będą głośniki w podłodze ;P

I druga sprawa, pisze się czasem żartobliwie o 8K. Też mi się wydaje, aczkolwiek mogę się mylić, że to będzie 16K. Jak się zwiększa x2 ilość linii w pionie i poziomie, to daje nam 4x więcej punktów, zatem 4x4=16. Chyba, ze zwiększą ilość linii mniej ;P
Dobra dygresja jeśli chodzi o Atmos...

Wiesz, ja myślę że o 8k to już za jakieś dwa - trzy lata zaczną pisać tak jak teraz o 4k.. zapolujemy na jakiegoś orła i oczy mu wydłubiemy, sobie wsadzimy i będziemy się delektować jakością pomiędzy 4 a 8k :) tylko szkoda tych pięknych ptaków.. a może w pakiecie będą dawać specjalne okulary..
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście panowie, każdy ma swoją wizję KD, swoje gusta i zapatrywania. Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Gość zrobił to co chciał i jest z tego na pewno dumny. Nie chodzi mi tu o finanse, ale o warunki. Ilu z nas, może sobie na coś takiego pozwolić? Z pewnością nikt by nie wybrzydzał, gdyby mu takie Kino podarowano. Poza tym. Dla mnie, sam wystrój, aranżacja, to nie wszystko. I tak każdy zrobiłby to po swojemu, nawet w tej sytuacji. Bardziej zwracam uwagę na ciekawe rozwiązania konstrukcyjne i pomysłowość twórców, które mogą być natchnieniem dla innych. Pisałem, by zwrócić uwagę na kolumny głośnikowe (nie widać ich). A to, jak będzie wyglądało nasze własne KD, to już wyłącznie nasza prywatna sprawa i indywidualizm. Ważne, byśmy my byli zadowoleni i usatysfakcjonowani. :D I chyba o to chodzi. A wracając do tematu wątku, to ciekawi mnie jeszcze, jak będzie wyglądało takie prywatne kino, z Atmosem. :)

A co do B&W i znajomej już elektroniki. :)
10dd39e0_8861540998_6d91e4f9f9_b.jpg
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Oczywiście panowie, każdy ma swoją wizję KD, swoje gusta i zapatrywania. Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Gość zrobił to co chciał i jest z tego na pewno dumny. Nie chodzi mi tu o finanse, ale o warunki. Ilu z nas, może sobie na coś takiego pozwolić? Z pewnością nikt by nie wybrzydzał, gdyby mu takie Kino podarowano. Poza tym. Dla mnie, sam wystrój, aranżacja, to nie wszystko. I tak każdy zrobiłby to po swojemu, nawet w tej sytuacji. Bardziej zwracam uwagę na ciekawe rozwiązania konstrukcyjne i pomysłowość twórców, które mogą być natchnieniem dla innych. Pisałem, by zwrócić uwagę na kolumny głośnikowe (nie widać ich). A to, jak będzie wyglądało nasze własne KD, to już wyłącznie nasza prywatna sprawa i indywidualizm. Ważne, byśmy my byli zadowoleni i usatysfakcjonowani. :D I chyba o to chodzi. A wracając do tematu wątku, to ciekawi mnie jeszcze, jak będzie wyglądało takie prywatne kino, z Atmosem. :)

A co do B&W i znajomej już elektroniki. :)
View attachment 10029

Przecież nikt nie pisze, że słabo mieć dedykowane kino. Jedyne co tutaj widzę to raczej "w tej cenie zrobiłbym coś mniej jarmarcznego" ;P Sprzęty są zacne. Kasa na aranżacje wydana jest ogromna. Wrażenia w czasie seansu na pewno powalające. Za darmo jakby ktoś proponował, brałbym bez wahania. A i tak muszę napisać po raz kolejny: GDYBYM SAM MIAŁ TAKĄ KASĘ, ZROBIŁBYM ARANŻACJĘ ZUPEŁNIE INACZEJ. Takie gdybanie :) I co więcej, nie bierz tego do siebie :)

A nawet powiem inaczej i jeszcze dobitniej:

Gdybym miał wybór,
A - dostaję takie kino za darmo i nie mogę w nim nic zmieniać,
B - dostaję połowę tej kasy, którą ktoś wydał, ale robię wszystko po swojemu od zera,
to od razu bez wahania wybieram opcję B.

Opcję A wybrałbym przy naprawdę 3% wklejanych tutaj kin Hi-End :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam

robertuss

Active member
Bez reklam
Przecież nikt nie pisze, że słabo mieć dedykowane kino. Jedyne co tutaj widzę to raczej "w tej cenie zrobiłbym coś mniej jarmarcznego" ;P Sprzęty są zacne. Kasa na aranżacje wydana jest ogromna. Wrażenia w czasie seansu na pewno powalające. Za darmo jakby ktoś proponował, brałbym bez wahania. A i tak muszę napisać po raz kolejny: GDYBYM SAM MIAŁ TAKĄ KASĘ, ZROBIŁBYM ARANŻACJĘ ZUPEŁNIE INACZEJ. Takie gdybanie :) I co więcej, nie bierz tego do siebie :)

A nawet powiem inaczej i jeszcze dobitniej:

Gdybym miał wybór,
A - dostaję takie kino za darmo i nie mogę w nim nic zmieniać,
B - dostaję połowę tej kasy, którą ktoś wydał, ale robię wszystko po swojemu od zera,
to od razu bez wahania wybieram opcję B.

Opcję A wybrałbym przy naprawdę 3% wklejanych tutaj kin Hi-End :)

A ja zgadzam się na takie kino jakie jest na obrazku.(zestaw B&W) nic więcej niechce...może jeszcze jeden sub
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Ten drugi temat to od gadania nic nie bedzie.W realu działac.W zimie będziemy gadać, bo teraz na plażach to się dzieje widoki nie do zapomnienia he
To wklejaj widoki z plaży. Ja w pracy siedzę więc na plażę nie wyskoczę. Nie mówiąc już o tym, że do jakiejkolwiek plaży mam dość daleko :(
Ktoś pracować musi żeby odpoczywać mógł ktoś...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Oczywiście panowie, każdy ma swoją wizję KD, swoje gusta i zapatrywania. Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Gość zrobił to co chciał i jest z tego na pewno dumny. Nie chodzi mi tu o finanse, ale o warunki. Ilu z nas, może sobie na coś takiego pozwolić? Z pewnością nikt by nie wybrzydzał, gdyby mu takie Kino podarowano. Poza tym. Dla mnie, sam wystrój, aranżacja, to nie wszystko. I tak każdy zrobiłby to po swojemu, nawet w tej sytuacji. Bardziej zwracam uwagę na ciekawe rozwiązania konstrukcyjne i pomysłowość twórców, które mogą być natchnieniem dla innych. Pisałem, by zwrócić uwagę na kolumny głośnikowe (nie widać ich). A to, jak będzie wyglądało nasze własne KD, to już wyłącznie nasza prywatna sprawa i indywidualizm. Ważne, byśmy my byli zadowoleni i usatysfakcjonowani. :D I chyba o to chodzi. A wracając do tematu wątku, to ciekawi mnie jeszcze, jak będzie wyglądało takie prywatne kino, z Atmosem. :)

A co do B&W i znajomej już elektroniki. :)

Nie wszystkim odpowiada taki układ.Choinka jest nie zła od tych wzmacniaczy.Powonno byc jak w kinie.Podwójna ściana i sprzet za ścianą włącznie z kolumnami.Wtajemniczenie wiedzą o co chodzi.Ale każdy chce się pochwalić sprzetem za 200 tys złotych
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To chyba pisał swojego czasu Raccoon, chyba że się mylę?
Ja osobiście nie chowałbym sprzętu, lubię na niego patrzeć i nie ma to nic wspólnego z chwaleniem. Większość kolegów też pamiętam miała podobne zdanie.
Dla mnie chowanie sprzętu, to porażka. Chyba że juz faktycznie, jakaś konkretna dedykowana sala, no to jeszcze może bym się zastanowił.
 
Do góry