[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

DrWredman

Active member
DrW, chcesz iść w Marasia i Klipscha? Słuchałeś planowanych RP-260F z M?
Myślałem, że pójdziesz w wyższy model Onkyo i wtedy do nich Klipsch.
Ja wiem czy Marantz w zestawie wyjdzie Cię taniej...?
Chociaż w sumie PM7003 kupiłeś za "grosze", więc jak staną fronty RP-260F i połączenie nie będzie pasowało to spylisz i pomyślisz o czymś innym ;-)

Po nawet krótkim posłuchaniu jak gra wzmak Marasia - nie widzę innej drogi na obecny moment :)
W Marasiu jest sporo taniej i lepsze brzmienie, bo mogę wzmak podłączyć pod fronty.
SR6010 jest teraz dość tani (poniżej 4k) więc zastąpi moje Onkyo 646 i na jakiś czas wystarczy dopóki nie zarzucę dodatkowych głośników na sufit. (Choć żona zaczyna się już burzyć ;).
Najpierw jednak muszę opylić obecne Onkyo 646.
Wzmak Marasia rzeczywiście zdobyłem w dobrej cenie i zawsze się sprzeda za te 1k. :)

Chcę poznać inną markę. Teraz padło na Marantza a co przyniesie przyszłość - zobaczymy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma DTX, ale to nie problem przecież. Za 3k spokojnie powinieneś wyrwać krajowy.
Więcej nie jest warty, tak jak cała masa innych. Ludzie windują ceny.
 

DrWredman

Active member
i DTS-X też chyba nie

DTS:X mogę odpuścić

mógłbym się bez niego obejść przez 2 lata.

są jeszcze jakieś istotne różnice pomiędzy SR6010 i SR7009 ? oczywiście poza liczbą końcówek.

czy będę mógł podpiąć 7.1.2 + drugą strefę w przypadku obu tych amplitunerów?

Oczywiście druga strefa 2.0 i kino 7.1.2 nie muszą działać równocześnie .
 

DrWredman

Active member
Wreszcie mogę powrócić do testów mojego suba klipscha.
Po kalibracji zapuściłem Resident Evil w 3D, bo akurat kilka dni temu zakupiłem okulary a film czekał właśnie na tę chwilę. Swoją drogą efekty 3D naprawdę fajnie zrobione.
Podczas seansu kilka razy podchodziłem do suba i skręcałem raz Gain a raz Low Pass bo pojawiało się nieprzyjemne dudnienie.
Na razie sub stoi w kącie w szeregu z frontami.
Po pierwszym seansie nie jestem jeszcze usatysfakcjonowany i czuję, że przed nami długa droga zanim się zaprzyjaźnimy ;)
Rzeczywiście z użyciem podwójnego kabelka Oelchbach sub od razu budzi się ze stand by. Przy pojedynczym trwało to jednak chwilę zanim coś go wzbudziło.
Mam też wrażenie jakby był głośniejszy, ale to chyba autosugestia.
Jutro dalsze testy.
 

DrWredman

Active member
Idę szkołą armaniego - jak słuchać to tylko u siebie. :)
Sam się kiedyś przejechałem na zakupie miniwieży. W sklepie grało spoko, a dopiero w domu zagrało inaczej.
 

DrWredman

Active member
Chyba drugi komplet kabli glosnikowych podłącze, tylko muszę banany zakupić bo niebardzo mam to jak na razie spiąć z onkyo, a tak przynajmniej gramofon podepne i tylko w glosnikach bede banany przekładał. :)
Pisalem juz wczesniej. Brzmieniowo ten wzmak względem mojego ampli to jest przepaść. :)

Polecam. W domu najlepiej, zawsze można pogonić.
Ciekawe jak Ci przypasi Maraś.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To stereo już masz, ale w KD ciekawy jestem jak Ci przypadnie do gustu ;)
To co teraz, Klipsche czy ampli na pierwszy ogień?
 

DrWredman

Active member
To stereo już masz, ale w KD ciekawy jestem jak Ci przypadnie do gustu ;)
To co teraz, Klipsche czy ampli na pierwszy ogień?

Zobaczymy co się pierwsze wydarzy.
Jeśli moje Cantony się spylą to biorę klipsze, a jeśli ampli pójdzie pierwszy to wezmę nowego marasia.

Muszę tylko to w czasie trochę rozłożyć bo żona już japie: a po co ten wzmacniacz, żeby. Yło jeszcze głośniej, co za cicho miałeś? ;)
Mógłbym wszystko kupić od razu, ale wtedy to by chyba były nie ciche dni, ale tygodnie ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Muszę tylko to w czasie trochę rozłożyć bo żona już japie: a po co ten wzmacniacz, żeby. Yło jeszcze głośniej, co za cicho miałeś? ;)
Mógłbym wszystko kupić od razu, ale wtedy to by chyba były nie ciche dni, ale tygodnie ;)


Znam ten ból, też bym od rypał salkę a tak kasa kisi się na koncie..... (aż w końcu zaśmiardnie)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dobrze, że nie kisisz tam ogóra, a kase. Bo z tą dziś się nikomu nie przelewa.

Lipet, krok po kroczku. Lepiej smakuje. Ja wolę etapami, co parę dni/tygodni paczuszka i przez 2 miechy jest św.Mikołaj, a hurtem to dzień frajdy i po zawodach.
 

DrWredman

Active member
To dobrze, że nie kisisz tam ogóra, a kase. Bo z tą dziś się nikomu nie przelewa.

Lipet, krok po kroczku. Lepiej smakuje. Ja wolę etapami, co parę dni/tygodni paczuszka i przez 2 miechy jest św.Mikołaj, a hurtem to dzień frajdy i po zawodach.

Dokładnie, zastanawiam się też czy brać NA6xxx lub starszy NA7xxx, wniesie to coś więcej niż oferuje amplituner?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lipet, krok po kroczku. Lepiej smakuje. Ja wolę etapami, co parę dni/tygodni paczuszka i przez 2 miechy jest św.Mikołaj, a hurtem to dzień frajdy i po zawodach.

Święta racja, takie zakupy raz na jakiś czas ta wieczna ekscytacja...

Dokładnie, zastanawiam się też czy brać NA6xxx lub starszy NA7xxx, wniesie to coś więcej niż oferuje amplituner?


Na co ci NA?

Najpierw skup się na Głośnikach i Ampli. Resztę załatwi ci zwykły PC.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
NA7004 poszedł ostatnio za 800zł. Nie u nas oczywiście, bo pewnie ten sam już jest na alle za 1500zł. A sorry, juz widze, że ktoś ma za 1600zł.
Na razie odpuść i oceń czy Ci przypasuje SR.
 

DrWredman

Active member
NA7004 poszedł ostatnio za 800zł. Nie u nas oczywiście, bo pewnie ten sam już jest na alle za 1500zł. A sorry, juz widze, że ktoś ma za 1600zł.
Na razie odpuść i oceń czy Ci przypasuje SR.

Widziałem te aukcje, ale masz racje poczekam, a może znów jakaś okazja się trafi jak ze wzmakiem ;)
Dobrej nocki.
 
Do góry