Dobra jasność i kontrast, UHD bez 3D, 65 cali

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moja rada ! nagraj na pena swój gorszy materiał i sam sprawdź na Samsungu JS9000,czy innych TV UHD, są w sklepach nie ma problemu...Nikt Tobie tu nie odpowie, bo nikt nie wie jak wygląda to co masz nagrane ! Dla mnie JS9000 skaluje ok dla Ciebie może się okazać,że nie ? szkoda czasu na bicie piany sam musisz to ocenić .....
 

collider

New member
Bez reklam
A czytałeś mój pierwszy post ? Przecież teraz mam UE55D7000L i rewelacyjnie skaluje SD i jeszcze gorsze. Można było odkryć szczegóły wcześniej nie widoczne. Wystarczy więc mi zupełnie taki poziom jaki mam obecnie skalowania. Pytanie tylko brzmi czy ten telewizor o którym piszemy też sobie tak dobrze radzi bo jednak tu jest matryca 120Hz a u mnie teraz 240Hz. Mówiąc jeszcze inaczej chciałbym zachować obecną jakość z której jestem bardzo zadowolony, ale mieć UHD i 65 cali. Może jakiś inny model ?

Widze, ze kolego nie masz pojecia na czym polega skalowanie materialu a juz w szczegolnosci z bardzo niskiej rozdzialki. Nic tu po mnie. Milego ogladania.
 

hubio

New member
Widze, ze kolego nie masz pojecia na czym polega skalowanie materialu a juz w szczegolnosci z bardzo niskiej rozdzialki. Nic tu po mnie. Milego ogladania.

Tak nie mam pojęcia dlatego zwracam się z prośbą o radę. To było proste pytanie więc jak możesz po prostu odpowiedz na nie, jak wiesz, czy ten JS9000 będzie tak dobrze skalował jak mój obecny UE55D7000L bo o jakość HD jestem spokojny.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Kiedys Tu na Forum pisalem o skalowaniu na tym TV
Mam wiele materialu zgranego z VHS na DVD I napisze jack kolega wczesniej:
Im starszy material to jakosc jest gorsza!
Mysle ze jak czegos (lini) nie ma to I najlepsze skalowaniu nic nie zmieni NIESTETY :(
 

hubio

New member
Kiedys Tu na Forum pisalem o skalowaniu na tym TV
Mam wiele materialu zgranego z VHS na DVD I napisze jack kolega wczesniej:
Im starszy material to jakosc jest gorsza!
Mysle ze jak czegos (lini) nie ma to I najlepsze skalowaniu nic nie zmieni NIESTETY :(

A ja się nie zgodzę. Miałem już kilka telewizorów SONY, teraz tego Samsunga i powiem, że do wcześniejszych to jak niebo i ziemia. Po włączeniu wszystkich "polepszaczy obrazu" wydobywa nawet ze starszego materiału mnóstwo szczegółów. Oczywiście ważne też żeby urządzeniem nadawczym był jakiś dobry odtwarzacz HDD, który też sam poprawia. Nie wiem jak sam telewizor jeszcze sobie radzi. Może źle się wyrażałem o tym skalowaniu, chodziło mi bardziej o znaczną poprawę jakości poprzez wiele funkcji poprawiających. UE55D7000L to wszystko ma ! I szukam czegoś takiego, ale z 65 cali i 4k. To proste pytanie, a nikt nie zna odpowiedzi.
 

hubio

New member
Poczytałem trochę tutaj i gdzie indziej i wydaje się, że również ten model: UE65JS8500 spełni moje założenia. Jak poczytałem. oba modele bardzo dobrze radzą sobie ze skalowaniem. Wystarczyło napisać to tutaj w odpowiedzi, ale lepiej było wydziwiać, hejtować i w końcu nie udzielić żadnej odpowiedzi. CAŁA NASZA POLSKA, CAŁY NASZ NARÓD. Nie ma co się dziwić, że i na górze znowu się kłócą o krzesło. Tragedia !
 
Do góry