Dobra jasność i kontrast, UHD bez 3D, 65 cali

hubio

New member
Witam !

Może mi ktoś podpowie. Szukam jakiegoś telewizora Samsung lub nawet coś innego, który by spełniał następujące warunki:

1. Wysoka jasność i kontrast. Nie zależy mi na dobrej czerni, nawet mi to przeszkadza. Kompletnie mi nie przeszkadza clouding, nawet pomaga bo rozświetla po bokach z reguły czarne sceny.
2. 65 cale
3. UHD
4. Bardzo dobre wspomaganie obrazu, chodzi oczywiście o jakość starszych materiałów
5. Nie potrzebuję 3D
6. Może być zakrzywiony, ale nie musi
7. Na LEDach

W tej chwili mam Samsunga 55 cali: UE55D7000L i jestem z niego strasznie, strasznie zadowolony, ale już trochę obraz "siada" no i chciałbym więcej cali i UHD. Szukam jakiegoś "następcy" tego modelu.

Czekam na wszelkie sugestie i gorąco pozdrawiam forumowiczów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zależy mi na dobrej czerni, nawet mi to przeszkadza. Kompletnie mi nie przeszkadza clouding, nawet pomaga bo rozświetla po bokach z reguły czarne sceny.

Bezapelacyjnie, wypowiedź roku :)
Myślę, że przy takich wymaganiach, znajdziesz swój wymarzony tv bardzo szybko i będziesz miał w czym wybierać ;)
 

hubio

New member
Ja wiem, że to się może wydawać śmieszne, ale każdy ma inny gust. Po prostu dobry kontrast to dla mnie podstawa. Miałem przed tym Samsungiem SONY, który miał świetną czerń, zero cloudingu i w "Rodzinie Borgiów" nie wiedziałem, że kardynał ma guziki z kolorami :) Po zakupie Samsunga odkryłem to. To tylko świadczy o tym, jak te przyciemnione telewizory z świetną czernią działają. Prosiłbym o rzeczowe odpowiedzi, a nie hejt. Nie sądziłem, że nawet do tego forum wkradł się wszechobecny hejt.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hubio, to tylko zdziwienie.
Zwyczajnie, Twoje warunki są przeciwieństwem tego, co zazwyczaj cechują dobre telewizory. Dla mnie clouding, czy rozświetlone boki to byłaby największa zmora, a Twoja argumentacja do mnie nie przemawia, ale rozumiem o co Ci chodzi ;)
 

hubio

New member

Ale to nie UHD. Chodzi mi o UHD.

Hubio, to tylko zdziwienie.
Zwyczajnie, Twoje warunki są przeciwieństwem tego, co zazwyczaj cechują dobre telewizory. Dla mnie clouding, czy rozświetlone boki to byłaby największa zmora, a Twoja argumentacja do mnie nie przemawia, ale rozumiem o co Ci chodzi ;)

Ja nie mówię żeby był nie wiem jaki clouding. Akurat w tym moim Samsungu jest podświetlenie na samych rogach na dole, a przy odpowiednich ustawieniach to w ogóle tego nie widać. To był jeden z najwyższych modeli swojego czasu. Chciałbym to samo tylko UHD i 65 cali. Najbardziej mi zależy na jasności i super dynamicznym kontraście, a nie znakomitej czerni. Jeśli przy okazji nie będzie cloudingu się nie obrażę, ale jak by był gdzieś na dole to nie problem.
 
Ostatnia edycja:

BLACK_KNIGHT

New member
Kolego to kontrast tv na czarno białej planszy ansi pokazuje ile jest dany tv wart czyli jak głęboki realny czarny jest w stanie wyświetlić.Głęboka(sprzętowa) czerń to nie tylko dobry czarny ale też lepsza plastyczność i wrażenie prawie 3d w trybie 2d
Natomiast włączone na maks układy super dynamicznych kontrastów z reguły odpowiadają właśnie za super głębokie czarne kleksy.(fizyczny brak kontrastu panelu ulepszacze nadrabiają zazwyczaj zlewając detale).
Jedyne realnie poprawiające układy to locall dimmig ale to już swoje kosztuje.
Kolejna sprawa to fakt że twój tv ma sprzętową matryce 240hz a teraz uhd bez 3d ze względu na koszty są na 60hz tak że to krok wstecz względem płynności obrazu
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Witam
Zobacz jak na 65" bedzie w rogu podswietlanie i wtedy coś napisz
W Sony jest OK bo to widziałem dzisiaj a jutro zobaczę w Samsungu ale z tego co piszą na innych
forach to jest ...... słabo sam zobacz i wtedy coś napisz !!!
 

hubio

New member
Kolego to kontrast tv na czarno białej planszy ansi pokazuje ile jest dany tv wart czyli jak głęboki realny czarny jest w stanie wyświetlić.Głęboka(sprzętowa) czerń to nie tylko dobry czarny ale też lepsza plastyczność i wrażenie prawie 3d w trybie 2d
Natomiast włączone na maks układy super dynamicznych kontrastów z reguły odpowiadają właśnie za super głębokie czarne kleksy.(fizyczny brak kontrastu panelu ulepszacze nadrabiają zazwyczaj zlewając detale).
Jedyne realnie poprawiające układy to locall dimmig ale to już swoje kosztuje.
Kolejna sprawa to fakt że twój tv ma sprzętową matryce 240hz a teraz uhd bez 3d ze względu na koszty są na 60hz tak że to krok wstecz względem płynności obrazu

Dzięki za odpowiedź
Czyli nie ma żadnego UHD z matrycą 240hz lub zbliżoną ? Ja pisałem, że może nie być 3D, ale może i być jak to jest powiązane z tą matrycą. Aż tak się nie znam tylko wiem, że ze swojego jestem bardzo zadowolony i jeśli w UHD bym nie miał takiej jakości to pomyślę nad zwykłym HD 65 cali.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Obecnie praktycznie brak tv z matrycami 240hz(oszczędności producentów).Te na 120hz są już ok(tak tv z matrycami 120hz zwykle są już z 3d) tyle tylko że praktycznie wszystkie tańsze uhd są na 60hz a jeśli kasa jest istotna to w cenie uhd 60hz nawet trochę taniej można mieć fhd 120hz
 

hubio

New member
Obecnie praktycznie brak tv z matrycami 240hz(oszczędności producentów).Te na 120hz są już ok(tak tv z matrycami 120hz zwykle są już z 3d) tyle tylko że praktycznie wszystkie tańsze uhd są na 60hz a jeśli kasa jest istotna to w cenie uhd 60hz nawet trochę taniej można mieć fhd 120hz

Czyli ewentualnie ten model: Samsung UE65H8000SL byłby ok ? Podali w specyfikacji: Clear Motion Rate: 1 000 Hz (CMR)
 

BLACK_KNIGHT

New member
Ten tv faktycznie ma tą najszybszą matrycę 240hz i to jako jeden z wyjątkowo nielicznych modeli ale wez pod uwagę że o ile różnica pomiędzy tv z matrycami 60hz vs 120 hz(przez niektórych nazywane 100hz) jest spora to między 120 hz a 240 hz już tak nie jest(po prostu dalsza poprawa płynności i ostrości obrazu w ruchu)
Dodatkowo h8000 ma locall dimmig czyli funkcjonalny ulepszacz czerni ale za to Samsung do niższej serii h6xx czyli 120hz bez locall dimmingu wkładał matryce o wyższym kontraście.Więc jeśli chodzi o zeszłoroczne H to według mnie jakiejś dużej różnicy między h6400 a h8000 pod względem jakości obrazu nie było no chyba że chcesz mieć matryce 240hz lub zakrzywiony tv czy jakieś dodatki.Zresztą jeśli masz budżet na h8000 to może już ju7000 bo to chyba najniższy tegoroczny model Samsunga uhd z 120hz
 

hubio

New member
Wracam po jakimś czasie z tematem. Zaciekawił mnie ten model: Samsung SUHD UE65JS9000 Curved. Wszyscy się nim zachwycają więc ponawiam pytanie czy spełni te wymogi jakie postawiłem w pierwszym poście. Z uwagi również na niewielką ilość materiałów UHD (w telewizji chyba tylko jakieś przekazy testowe) mam takie pytanie: Czy ten telewizor ładnie pokazuje normalne HD i też tak rewelacyjnie poprawia materiały SD i o jeszcze niższych rozdzielczościach jak mój obecny telewizor UE55D7000L. Będę wdzięczny za odpowiedzi bo myślę poważnie nad nim, ale to kwota 14 tyś więc chcę poznać wszystkie opinie. I w moim jednak nie ma cloudingu tylko coś innego zapomniałem nazwę - chodzi w każdym razie o naświetlenie krawędzi.
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
A z czego sygnał ma upscalować ?

telewizja SD, materiały 720p, materiały z netu jakości SD (divixy) i jeszcze niższe, filmy DVD. Mam sporo rodzinnych i ze znajomymi filmów nagranych kiedyś prostymi urządzeniami w 320x480. Reasumując oczywiście zależy mi na świetnej jakości UHD, ale nie jak by to się miało odbyć kosztem dobrego skalowania ze starszych materiałów, które mam obecnie. No i cały czas pamiętajmy o jasności, bo miałem jeszcze wcześniej SONY, który sprzedałem po roku, tak był ciemny.
 

hubio

New member
Zakup telewizora UHD by potem ogladac materialy nagrywane deska do krojenia ;) to troche przesada.

Wiedziałem, że ktoś coś palnie w tym stylu. A kto tak powiedział ? Głównie oglądam HD (80%), ale zależy mi również na dobrym skalowaniu jakie mam obecnie więc ponieważ jeśli ktoś nie rozumie to powiem jeszcze raz: priorytetowo traktuję skalowanie bo formaty HD i UHD, w zasadzie bronią się same, a głębokość czerni i idealne odwzorowanie kolorów jest dla maniaków bo tego nawet ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć (najczęściej), natomiast dobre skalowanie owszem. Tak więc ponieważ to jest do wydania około 14 tyś chciałbym i mieć dobry 4K, ale na pewno nie kosztem skalowania i tylko tego chcę się dowiedzieć.
 

collider

New member
Bez reklam
To skoro juz chcesz wydac takie pieniadze na tv to musisz wiedziec, ze przy takich materialach najlepsze skalowanie nic nie zrobi a jest szansa, ze nawet pogorszy. Powinienes wogole sobie ten temat wybic z glowy a skupic na jakosci odbioru materialow FHD i 4K. Szczegolnie, ze w takim budzecie jest mowa o tv o duzej przekatnej.
 

hubio

New member
To skoro juz chcesz wydac takie pieniadze na tv to musisz wiedziec, ze przy takich materialach najlepsze skalowanie nic nie zrobi a jest szansa, ze nawet pogorszy. Powinienes wogole sobie ten temat wybic z glowy a skupic na jakosci odbioru materialow FHD i 4K. Szczegolnie, ze w takim budzecie jest mowa o tv o duzej przekatnej.

A czytałeś mój pierwszy post ? Przecież teraz mam UE55D7000L i rewelacyjnie skaluje SD i jeszcze gorsze. Można było odkryć szczegóły wcześniej nie widoczne. Wystarczy więc mi zupełnie taki poziom jaki mam obecnie skalowania. Pytanie tylko brzmi czy ten telewizor o którym piszemy też sobie tak dobrze radzi bo jednak tu jest matryca 120Hz a u mnie teraz 240Hz. Mówiąc jeszcze inaczej chciałbym zachować obecną jakość z której jestem bardzo zadowolony, ale mieć UHD i 65 cali. Może jakiś inny model ?
 
Do góry