Dmr-eh58

cow

New member
markatan napisał:
Wiem że to jest wątek o DMR-EH58.
Kupiłem parę dni temu jej nowszą wersję EH68 i mam problem z Timerem.
Ciekawi mnie czy w EH58 jest powtarzalność nagrania ( tzn ustawiamy jedną datę i czas i np codziennie, co tydzień itd)
W instrukcji na stonie 27 jest obrazek , że jest a w moim EH68 nie ma. :(

Wczoraj kupiłem EH58 i też szukałem tej opcji:) Więc, jak podajesz datę nagrania w Timerze to idąc w przód do kolejnych dni (pn., wt., sr., itd) pownieneś natknąć się na wybór pn-pt, ndz-sb itd. Odetchnąłem z ulgą gdy to znalazłem bo bardzo jestem do tego przyzyczajony z tunera tv-sat, no ale z drugiej strony wydawało mi się nieprawdopodobne aby takiej opcji nie było.

Przy okazji - nie mogę się doszukać jak nagrywać i jednocześnie odtwarzać divx z USB lub nagrany film z wewnętrznego HDD. Będę wdzięczny za wskazówki
Pozdrawiam
 

yaneq

New member
Bez reklam
użytkownicy EH58 powiedzcie mi konkretnie...
w tej cenie warto brać w ciemno ten sprzęt?
może lepiej dołożyć do EH68?
jakie są generalne różnice... bo różnica w cenie to około 200 zł, ale czy warto dokładać?

odnośnie napisów do divix panasonic lubi format micro dvd. z takim formatem idą wszystkie napisy.
 

markatan

New member
cow napisał:
nie mogę się doszukać jak nagrywać i jednocześnie odtwarzać divx z USB lub nagrany film z wewnętrznego HDD

Dzięki za podpowiedź. Też dziś znalazłem tą powtarzalność ale wydaje mi się że trzeba najechać na datę i nacisnąć kursor w dół. Wtedy w ostatniek kolumnie pojawia się dodatkowa opcja decydująca o tym czy następne nagranie ma skasować poprzednie czy nie.

W sprawie Divx napisz szczegółowo co chcesz robić jednocześnie.
Jeżeli coś się już nagrywa na HDD to wchodzisz w 'direct navigator' i wybierasz wcześniej nagraną pozycję kursorami i 'PLAY'.
A co się dzieje jeżeli noś się nagrywa na HDD o chcesz odtorzyć Divx z USB to go włóż w gniazdo i zobacz czy zadziała.

Sprawdziłem. Jak nagrywasz na HD to nie odtworzysz nic z USB. To głupota moim zdaniem.
 
Ostatnia edycja:

markatan

New member
yaneq napisał:
użytkownicy EH58 powiedzcie mi konkretnie...
w tej cenie warto brać w ciemno ten sprzęt?
może lepiej dołożyć do EH68?
jakie są generalne różnice... bo różnica w cenie to około 200 zł, ale czy warto dokładać?

Różnica jest taka , że EH68 ma dysk HDD 320GB i czytnik kart SD.
EH58 ma USB 2.0 Full Speed
EH68 ma USB 2.0 High Speed
i jeszcze jakiś tryb SD Video do przegrywania z kamer da DVD-RAM
Poza tym nie wiem czy jeszcze się czymś różnią.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
no dobra... w takim razie EH58 jaki posiada dysk? na stronie Panasonic widnieje wyraźnie 160 GB. w necie w sklepach jak byk widnieje 250 GB. być może już ktoś w tym wątku o tym napisał, możliwe, że nie dopatrzyłem. ale w końcu jaką ten sprzęt ma pojemność? wiem, że w hurtowniach EH58 aktualnie brak.
 

yaneq

New member
Bez reklam
to zobacz... na stronie producenta BYK. w jednym szanowanym sklepie internetowym, piszą mi, że wkradł im się na stronę błąd. mają zaś podane na stronie wyraźnie 250 GB. więc sami dokładnie nie wiedzą. jedno jest pewne, sprzętu tego nie ma w hurtowniach. why leo, why? nie wiecie kiedy się pojawi?

i pytanie pewnie trochę beznadziejne... ale czy w tej cenie znajdziemy coś lepszego? nie sądzę, ale warto spytać.
 

cow

New member
Z USB podczas nagrywania na HDD nic nie da się odtworzyć, nie jest to wielki problem, trzeba się tylko z tą myślą oswoić:) Moje wrażenia z ok. 10 dni użytkowania: jestem generalnie bardzo zadowolony z tej nagrywarki. Bardzo cicha, w zasadzie to jej nie słychać w żadnym trybie pracy, super stabilna (zero zwiech, zacięć, resetów i takich tam, po prostu śmiga aż miło), uruchamia się błyskawicznie, bardzo dobra jakość obrazu tv, materiału nagranego oraz Divx, przyzwoite menu choć nie mogę się doszukać informacji o całkowitym czasie nagrania na HDD, znajduję tylko aktualny czas odtwarzania a to trochę mało, nagrywarka czuła na sygnał z pilota (nie trzeba idealnie celować), dysk jak dla mnie wystarczająco pojemny - 250 GB, na www panasonica jest błąd że niby 160 Gb, mp3 player mógłby być nieco bardziej funkcjonalny (są tylko podstawowe funkcje). Generalnie jest to bardzo dobry sprzęt i można go śmiało polecić
 

gosciukolorowy

New member
Mam pytanie ..jak połaczyć dwie czesci zgrane na HDD w jedną?

Witam!
Czy mozna na DMR-EH58 połączyc dwie części zgrane np. z magnetowidu w jedną, jeśli tak to jak to zrobić? Sorry ale czytam tą niewydarzoną instrukcje i nie umiem tego znaleźć, albo tego tam nie ma. Proszę o pomoc i z góry dziekuje. (dzielenia na kawałki i usuwanie częsci zbędnych mam opanowane)

P.S.
Wiem ze juz było w tym temacie takie pytanie, ale nikt nie odpowiedział na nie.
 

markatan

New member
Niestety nie da się tego zrobić. Zauważ , że jak dzielisz to masz komunikat , że po podzieleniu już nie połączysz. Tym bardziej nie połączysz dwóch oddzielnych nagrań. Ale jest chyba mały mały chwyt aby to obejść. Pytanie tylko po co chcesz łączyć , i czy w ogóle chcesz przegrywać np na płytę DVD.
Mnie też brakuje czegoś na wzór explorera tzn tworzenia drzewa z katalogami i możliwości przenoszenia nagrań między nimi.
 

gosciukolorowy

New member
Dziekuje za odpowiedz. Po zgraniu z magnetowidu chce oczywiscie nagrac material na plytce DVD. Zgrywam stare nagrane kamera materialy VHS z domowego rodzinnego archiwum (nagrania mojego syna z jego wczesnego dziecinstwa) . Zgrywalem duza calosc (ponad dwie godziny) i niestety zona przerwala zgrywanie a potem znowu właczyla. Mam teraz dwa kawalki, ktore chcialbym miec polaczone. Oczywiscie ze moge zgrac to jeszcze raz, ale zastanawialem sie czy nie da sie tego jakos polaczyc. Wiem ze moge to przeniesc na komputer i tam polaczyc, ale sprawdzajac mozliwosci naszego cuda-panasonika chcialem wiedziec czy da sie to jakos zrobic przy pomocy samej nagrywarki. Jesli jest jakis mały chwyt jak obejsc ta ulomnosc tej nagrywarki ..to bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam!
 

markatan

New member
Nagrywarka ma możliwość tworzenia menu na płycie DVD. Jest ono bardzo prymitywne ale na początek może Ci wystarczy. Jeżeli już podzieliłeś nagranie lub masz nagrane dwa kawałki to możesz je oczywiście nagrać na DVD. Musisz wybrać drive DVD i w ustawieniach wejść na zarządzanie płytą. Tam wybiera się wzór menu które Ci będzie pasowało. Teraz trzeba wybrać kopiowanie zaawansowane aby stworzyć playlistę która ma być nagrana. Należy pamiętać , że źródłem ma być HDD a przeznaczeniem DVD.
Każdy element playlisty będzie oddzielnym fragmentem płyty ( przyciskiem w menu). I tu ciekawostka!! Jeżeli nagrasz na DVD-RW to później w PC na płycie będziesz miał oddzielnie pliki VOB z materiałem. Jeżeli nagrasz na DVD+RW to w PC będziesz miał maksymalnie cztery pliki VOB o maksymalnym rozmiarze 1Gb bez podziału na konkretne ujęcia ??? Menu jest zaszyte gdzieś 'między wierszami'.
 

semi-dry

New member
Mój pierwszy mały problem z 58-ką

Mój stary VHS-owy kaseciak mógł wyświetlać cyfrowy zegarek na ekranie TV. Czy eh-58 może to zrobić?
 

semi-dry

New member
cztery cyfr w dwóch parach odzielonych dwukropkiem:)

ps. mój TV nie ma tylu wejść coby odzielnie podłączyć VHS, czy moge go podpiąć via nagrywarka
 
Ostatnia edycja:

mylene

New member
janusz58 napisał:
Witam
Kupiłem dziś 58-ke ...... co ciekawe widzi tez zew dysk 80Gb (FAT32) i odtwarza z niego filmy , mimo że wg instrukcji niepowinna tego robić

Przeglądam cały wątek i sporo się dowiedziałem. Jednak brakuje mi jednej ważnej dla mnie informacji. O tym, że nagrywarka widzi dysk zewnętrzny o określnych parametrach i odtwarza z niego film już wiem. Nie wiem natomiast, czy podłączenie kamery Panasonic SDR-H250 poprzez łącze USB pozwoli oprócz obejrzenia filmu zgranie go na dysk twardy nagrywarki. Jeśli tak, to czy odbywa się to w czasie rzeczywistym, czy może analogicznie jak podczas kopiowania filmu na dysk twardy komputera.
Wymieniona kamera posiada 30 GB HDD i gniazdo USB High Speed.
W jednych opisach 58 i 68 podają, że opcja zgrywania jest dostępna w obu nagrywarkach, a w innych, że tylko w 68.
W tym wątku znalazłem też info, że 58 ma USB2 Full Speed, a 68 High Speed. Czym różnią się te dwa formaty?
 

semi-dry

New member
Jestem już po pierszych doswiadczeniach z czyszczeniem filmu z reklam. Wyczyściłem Raport pelikana tak że śladu po badziewiu nie zostało:)
 
Do góry