Dmp-bdt500

fazo

New member
To jeszcze opisz jak wyglądają nie wmuksowane napisy a najlepiej zapodaj zdjęcie. Jeżeli tak samo jak na 120/220/320 to samo stwierdzenie że wyświetla jest sporym niedopowiedzeniem.
 

Pigway

New member
DeeBass Dziękuję za odpowiedź...

Chodzi mi przede wszystkim o napisy w osobnym pliku tekstowym. Jeszcze ostatnie pytania, to właśnie jak wygląda czcionka, czy jest estetyczna, nieposzarpana (szczególnie w filmach avi) oraz czy te nie są wyświetlane zbyt wysoko. Także czy napisy muszą mieć taką samą nazwę jak plik avi, mkv. Jeśli miałbyś możliwość zrobienia zdjęcia, rozwiało by to większość moich wątpliwości. Jeszcze raz dzięki i przepraszam za kłopot :)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Jeżeli napisy są osobno to plik musi mieć tę samą nazwę. Mam nadzieje że wątpliwości rozwiane, foto w załączeniu. Pierwsze to gdy plik jest osobno a drugi kadr ma wgrane napisy
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Trochę wysoko te napisy, dodatkowo ta szara obramówka wokół...

Sam już nie wiem czy się decydować na ten odtwarzacz. Mimo wszystko ponownie dziękuję za pomoc.
 

fazo

New member
Zdjęcie wszystko wyjaśnia. Osobne napisy (avi) są nieakceptowalne. Dodane do kontenera mkv (niewmuksowane w strumien video) są ok. Dlaczego są wyświetlane inaczej wiedzą tylko programiści Panasonica :)
Dodatkowo mkv i avi nie są wyświetlane 24p tylko 60p.
 

grafmarr

New member
@fazo: widzę, że w każdym wątku o Panasonicach piszesz o tym wyświetlaniu mkv jako 60p zamiast 24p. W jaki sposób to stwierdzasz? Próbowałem wyświetlić informację o parametrach aktualnie odtwarzanego filmu i nie znalazłem nigdzie żadnej opcji w ustawieniach, aby te parametry wyświetlić.
Może, źle szukałem?
 

fazo

New member
Pokazuje mi amplituner (Onkyo 809) i projektor (Mitsubishi HC4000). W TV mam tak że przez chwilę pokazuje jak jest na wejściu 24p.
 
Ostatnia edycja:

fazo

New member
Jasne, a 5 innych urządzeń działa poprawnie. Zresztą ampli jest tak ustawiony że nie ingeruje w obraz. Pokazuje na wejściu 60Hz i tak wysyła dalej.
Zresztą w temacie o bdt220 jest potwierdzenie że avi, mkv tylko 50 lub 60hz.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jeżeli jest jak mówisz to porażka totalna. Mam dzisiaj właśnie odebrać tego Panasonica od kuriera ale już się zastanawiam czy warto!
Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, żeby w tej klasy sprzęcie nie działał tryb 24Hz. Kupiłem go głownie ze względu na znakomita jakość audio wszędzie zachwalaną. Liczę też, że DAC wbudowany do tego Panasa jest bardzo dobry. Ale jak ma takie problemy z torem video to aż boję się o audio!

Muszę kupić BluRaya żeby czytał mi zasób sieciowy (MKV, FLAC) i idealnie byłoby żeby czytał BluRay zarówno z płyty jak i zasobu sieciowego ale to chyba na dzisiaj nieosiągalne.
 

grafmarr

New member
Pokazuje mi amplituner (Onkyo 809) i projektor (Mitsubishi HC4000). W TV mam tak że przez chwilę pokazuje jak jest na wejściu 24p.

No cóż, mój TV Philipsa nie wyświetla szczegółowych parametrów obrazu pobieranego przez HDMI.
Jednak robiąc test wyświetlania obrazu 1080p-24p z płyty BR i następnie z pliku mkv, który z tej płyty był był zgrany bez żadnej ingerencji w parametry obrazu, nie widzę absolutnie żadnej różnicy na ekranie 46-calowego TV. Próbowałem różnych scen o różnym charakterze i nic.
Nie widzę sensu dalszych dywagacji czy te Panasoniki wyświetlają mkv 24p, czy nie. Skoro nie potrafię dostrzec żadnych różnic to, albo ich nie ma i mkv 24p jest wyświetlane, albo te różnice są poza moimi możliwościami percepcji, co w obu wypadkach oznacza dla mnie to samo.
 

slimak

New member
Bez reklam
Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, żeby w tej klasy sprzęcie nie działał tryb 24Hz.

Z moich doświadczeń wynika, że nie działa „tylko” z sieci, DLNA, HDD.

Inna sprawa, że 24p żaden TV nie wyświetla bezpośrednio tylko z wielokrotnością 24 czyli 48, 72, 96.
Wyświetlanie z BDT 60Hz ułatwia elektronice TV obróbkę sygnału, lecz z drugiej strony uniemożliwia decyzję jak ma być obrobiony sygnał i które urządzenie ma to robić (TV czy BDT).

Plik m2ts wycięty z BD 3D.ISO. Po DNLA, program Ethernet Diagnostic Utility pokazuje do 50Mbps. Film odtwarza się płynnie.
Ten sam plik m2ts z BD 3D.ISO po smb, program Ethernet Diagnostic Utility pokazuje do 14Mbps. Film odtwarza się z zacięciami.

Czy coś można zmienić w ustawieniach smb (Vista)? Bo widać wyraźnie, że fizycznie sieć nie stwarza problemu.

Czy ktoś zna jakiś sposób rozwiązania tego problemu?
 
Ostatnia edycja:

fazo

New member
No bez jaj. Skoro nie widać różnicy to dlaczego filmy z Bluray odtwarza 24Hz?
Moim zdaniem sprzęt nie nadaje się do mkv i avi chociażby z tego powodu.
Co do wyświetlania 48,72,96.. itd to nie ma problemu bo są to wielokrotności 24. 60Hz nijak ma się do 24Hz. Próbowałem z usb i też 60Hz.
Pomijam fakt że smb najwyraźniej niedomaga a DLNA to ponoć tylko twonky albo transcoding.
Napisy są i tyle (z avi nie nadają się do niczego). Przewijanie mkv i avi - trzeba zobaczyć :)
Dostałem ten odtwarzacz z TV. Ponieważ mam kilka innych sprzętów więc wykorzystuje go tylko do dvd/blu i audio. Złego słowa nie powiem w tej kwestii. Natomiast mkv,avi i sieć są naprawdę kiepsko wspierane.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@fazo ja też nie będę go używał do mkv i avi bo za to odpowiada u mnie Dreambox i robi to znakomicie (24Hz, napisy itp.). Chociaż jak dla mnie to bardzo duży minus dla Panasonica za te błędy.
Ja kupiłem go głównie dla audio - ale warunek to korzystanie z zasobów sieciowych (Synology) bo tam mam zbiory plików FLAC, które zamierzam odtwarzać poprzez BDT500
 

stypi

New member
jak jest z obsługą pilota do 500, jeśli chodzi o odtwarzanie płyty audio? Przy włączaniu płyt z filmami oczywistym jest, że można sterować menu na ekranie tv. A jak jest z tym padem w pilocie jeśli chodzi o CD? np. wybieranie utworów, przewijanie itp. czy trzeba włączyć tv z uwagi na menu ekranowe bo nie widzę na pilocie oddzielnych przycisków? to byłaby porażka totalna
 

DeeBass

New member
Bez reklam
jak jest z obsługą pilota do 500, jeśli chodzi o odtwarzanie płyty audio? Przy włączaniu płyt z filmami oczywistym jest, że można sterować menu na ekranie tv. A jak jest z tym padem w pilocie jeśli chodzi o CD? np. wybieranie utworów, przewijanie itp. czy trzeba włączyć tv z uwagi na menu ekranowe bo nie widzę na pilocie oddzielnych przycisków? to byłaby porażka totalna

Przyjrzyj się uważnie zdjęciom pilota. Są przyciski play, stop, pause, skip, search i obsługa CD jest bezproblemowa bez konieczności włączania tv
 
Do góry