DMP-BD60 i DMP-BD80

janusz

New member
Bez reklam
Whiplash napisał:
Kolego a jak brzmi zwykly DD lub DTS po analogu ? lepiej gorzej od Coaxiala?
Tu może być różnie, jakośc bedzie zależała od jakości przetworników cyfrowo-analogowych (czy lepsze będą w BR czy amplitunerze, większość amlitunerów przynajmniej marek takich jak Yamaha, Denon, Onkyo ma lepsze od niedrogich BR). Dodatkowo analog wymaga dobrych przewodów, tanie przewody mogą npogorszyć jakość, taskże przy analogu należy nabyć 8 (dla 7.1) niezłych kabelków.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
analog wymaga dobrych przewodów, tanie przewody mogą npogorszyć jakość, taskże przy analogu należy nabyć 8 (dla 7.1) niezłych kabelków.

tak- z tym masz calkowita racje , co do pierwszej czesci wypowiedzi zwroc uwage na ta wypowiedz - podparta praktyka , nie tylko teoria :

Joku napisał:
Ja niesłysze różnicy między analogiem a coaxial-em. I tu i tu jest 0.4mbps.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
jarmar napisał:
Napisał Whiplash: Panowie mam 1 problem z 80tka... mianowicie przy niektorych Playtach DVD + R Verbatim z nagranym filmem wyskakuje "this disc is no compatilbe" Kurcze od czego moze zalezec ze jedna plyta DVD smiga a dobry varbatim jest niekompatybilny ??
Zauważyłem ten sam problem z plytami dvd+r verbatim.Co ciekawe ten sam materiał przegrany na dvd_r verbatim odtwarzany jest bez problemu, a z kolei inny materiał startuje z dvd+r verbatim i jest ok. Może nowy soft to poprawi, wrywałeś może soft 1.7?

Co do postu o niekompatybilnosci - skasowalem go poniewaz nikt nie odp a ja znalzlem na to sposob. Mianowicie zauwazylem ze nie chodza moje pierwsze DVD nagrywane starym NERO. Wziolem takowa plyte zgralem AUDIO TS I VIDEO TS na dysk za pomoca Kopiuj wklej(nie kopia DVD NERO!!) a nastepnie nagralem te dwa foldery na DVD przez NERO (nagraj pliki dvd video ,boktype DVD ROM) i chodzi.. Nie wiem moze stare nero lub inne tego typu programy mialy ustawione inne struktury ISO albo cos innego. Wiem ze do Panasonica struktura ISO Powinna Byc 9660 tak tez nagrywam i dziala czy to verbatim czy sony czy plytka z tesco za 0.90zl.

Tak wczoraj wgralem soft 1.7 ,ktory ma podobno poprawiony odczyt BLu ray ale do DVD to nie skutkuje nadal te co nie chodzili nie chodza..
Druga sprawa ktora zauwazylem po aktualizacji to lekkie uszczuplenie basu na coaxialu (tylko takie polaczenie mam narazie) moze mi sie wydaje ,bo sluchajac pierwszy raz plyt z BD80 dzwiek mnie milo zaskoczyl dobra dynamika i miekkim glebokim basem a po aktualizacji jest tak "normalnie" moze ucho mi sie juz przezwyczailo do noweg brzmienia hehe :)

Panowie bylem w sklepie za klablami do 5.1 analog i kumpel mi poradzil kable za 80zl 2 sztuki jak dla mnie to za komplet 180 zl. Warto czy nie zauwazy sie roznicy miedzy tanszymi powiedzmy do 100 zl za komplet ??
 

Joku

New member
Bd80

Ja zamówiłem do analogu, 3 pary tych kabli: PROFIGOLD PGA 4201. Sądze że to w zupełności wystarczy.

Whiplash
Skąd ściągnąć plik z uaktualnieniem 1.7 ?
pozdrawiam
 

Joku

New member
Bd80

Whiplash napisał:
Hehe nie wiem czy naprawde jest uszczuplenie basu...moze mi sie wydawac sprawdzcie sami. Innych rzeczy nie zauwazylem

To po co instalować nowy soft, skoro zmian nie zauważono, Panasonic podaje co wniósł nowy soft 1.7 ?, ja aktualnie mam 1.5
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Haha Cwaniaku a skad mialem wiedziec ze nic sie nie zmieni w nowym sofcie przed jego zainstalowaniem ? ;>

Ma ktos moze soft 1.5 ? bo na www juz jest tylko 1,7 ;/
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie czy ma ktos BD80 podlaczona kablem HDMI do Amplitunera?
Dzis sie bawilem troche ustawieniami i zauwazylem ze jesli ustawione jest aby dzwiek byl wysylany tez po HDMI to na kablu coaxial nie ma remasteringu audio do 88,2 (plyty audio CD)

Moje pytanie jest nastepujace czy na Kablu HDMI przy ustawieniu wysylania dzwieku w postaci PCM jest remastering do 88,2 lub 96 khz?
 

endriug100

New member
Czy u Was też tak jest???

Witam. Od paru dni posiadam DMP BD60 (wer. soft 1,7) i od samego początku denerwuje mnie parę rzeczy, a mianowicie jak uruchamiam odtwarzacz (power) to zanim wyświetli się ta niebieska tapeta to telewizor (Samsung PS-42C6H) szaleje, bardzo mruga. Jak już się wyświetli to po włożeniu niektórych płyt (z materiałem video DVD, BD) dzieje się tak samo, jak również wchodząc do neta. Problem dotyczy wyjść component i hdmi. Tv na 100% sprawny, inne sprzęty działają bez problemów.
Druga rzecz to zdjęcia na płycie DVD (ponad 3000 w 3 katalogach) nie dość że długo ładuje to wyświetla do 0999 i to tylko w 1 katalogu po wejściu do pozostałych wyświetla puste ramki.
Moje pytanie czy u Was też tak jest, bo nie wiem czy reklamować, czy czekać na poprawki oprogramowania.
Ps.
Przesiadłem się z Panasonica S42 i z przykrościom muszę stwierdzić że nie spodziewałem się że tak nowoczesny BD60 będzie tak "odchudzony" z menu i funkcji od dużo tańszego i nie produkowanego już S42 (CD audio brak nazw utworów, brak powtórz utwór, całą płytę, powtórz od A-B wybierania losowego) klawiaturą numeryczną nie wybierzemy konkretnej pozycji tylko +-, w menu folderów i podfolderów nie da się przełączać po całej stronie co przy dużej ilości (np.mp3 na DVD) jest czasochłonne, brak zoom ręcznego, brak osobnego przycisku do napisów itp itd.
Według mnie odtwarzacz idealny dla mało wymagających - wsunąć płytę z filmem, nacisnąć play i tyle.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
endriug100 napisał:
(CD audio brak nazw utworów, brak powtórz utwór, całą płytę, powtórz od A-B wybierania losowego) klawiaturą numeryczną nie wybierzemy konkretnej pozycji tylko +-, w menu folderów i podfolderów nie da się przełączać po całej stronie co przy dużej ilości (np.mp3 na DVD) jest czasochłonne, brak zoom ręcznego, brak osobnego przycisku do napisów itp itd.
Według mnie odtwarzacz idealny dla mało wymagających - wsunąć płytę z filmem, nacisnąć play i tyle.

z twojego opisu wynika ,ze raczej przeciwnie- sprzet dla wymagajacych!
bo osoby wymagajace - nie sluchaja mp3 ,a do odsluchu plyt CD sluzy im odtwaracz CD i najlepiej wzmacniacz, a od odtwarzacza BD wymagaja ,aby mozna bylo wlozyc plyte z filmem i cieszyc sie dobra jakoscia BD ewentualnie DVD...- bo do tego maja sluzyc odtwarzacze BD...;)
 

endriug100

New member
mat74 napisał:
z twojego opisu wynika ,ze raczej przeciwnie- sprzet dla wymagajacych!
bo osoby wymagajace - nie sluchaja mp3 ,a do odsluchu plyt CD sluzy im odtwaracz CD i najlepiej wzmacniacz, a od odtwarzacza BD wymagaja ,aby mozna bylo wlozyc plyte z filmem i cieszyc sie dobra jakoscia BD ewentualnie DVD...- bo do tego maja sluzyc odtwarzacze BD...;)
No wybacz kolego, ale w dzisiejszych czasach takie urządzenia jak BD czy DVD nie służą tylko do oglądania filmów, dziś 99% społeczeństwa jak kupuje sprzęt audio/video do swojego salonu to jest to DVD lub BD, amplituner i TV. Parę lat wstecz to by nie było dyskusji że musi być: magnetowid, wzmacniacz, magnetofon,CD, radio, TV. Takich wierz się dzisiaj w nowym salonie nie buduje.
Jak nie poprawią oprogramowania to dalej będę uważał że 5 letni S42 jest bardziej funkcjonalny. Kiedyś chciałem zmienić na S53, ale już wtedy nie chciało im się dopracować oprogramowania i po 2 dniach oddałem.
Ps.
Nie wykluczam że jakieś CD będę musiał dołożyć, albo poczciwe S42;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie mnie tam takie rzeczy nie denerwuja... A co do jakosci Muzyki z Audio CD to na BD80 jest nieporownywalnie lepsza od tej ktora plynela z Yamahy s540.. Wiele lepszy bas (miekki i cieply) gora tez nie taka zimna... mnie sie podoba bardzo. DVD spodziewalem sie lepszej jakosci ale i tak jest zajebista co do BD nie mam narazie zadnej plytki ;/
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
endriug100 napisał:
dziś 99% społeczeństwa jak kupuje sprzęt audio/video do swojego salonu to jest to DVD lub BD, amplituner i TV. Parę lat wstecz to by nie było dyskusji że musi być: magnetowid, wzmacniacz, magnetofon,CD, radio, TV.

z tymi 99% to mocno przesadziles...zobacz po opisach co niektorych uzytkownikow forum ;)
no fakt- magnetowidow i magnetofonow nikt dzis raczej nie uzywa... ale za to zdarzaja sie- odtwarzacze strumieniowe, gramofony, odtwarzacze SACD, przedwzmacniacze, koncowki mocy, wzmacniacze lampowe, integry, kondycjonery, itd.itp. ;) wiec jeszcze troche zostalo tych sprzetow "niefunkcjonalnych"....
 

slawbo

New member
Witam
Jako ciekawostkę podam, że BD80 ( a i pewnie 60 też) odtwarza napisy z plików mkv. Plik taki przerobiłem programem miltiAVCHD do struktury "odtwarzacz BR Panasonic" , następnie zgrałem na kartę SD i do odtwarzacza.
Na pilocie przycisk DISPLAY, potem subtitle na "on" i są napisy :)
 
Do góry