DLNA & Sony Bravia

katepl

New member
DLNA i 720p

Czesc,

Mam problem z brakiem plynnego odtwarzania 720p przez DLNA. Uzywam PS3 MS 1.20.400 i 32EX501. Przy zwyklych divx chodzi bez problemu.
Najpierw myslalam ze to przez wifi, ale po podpieciu kablem do routera jest niespecjalnie lepiej.
Zapelnienienie bufora transkodowania w PS3 MS po prostu stopniowo opada az do 0, procesor obciazony w 100%. Probowalam zmieniac jakosc w ustawieniach transkodowania ale problemu nie rozwiazalo. Wprawdzie sprzet nie jest najnowszy: pentium m 1,7Ghz, 1GB ram ale przy odtwarzaniu tego samego filmu w VLC wszystko gra na dodatek nie wciaga calego cpu.
Wyjsciem byloby podlaczenie komputera pod tv ale brak dvi/hdmi to raz a po drugie wygodniej jest z pilotem z tv sterowac niz na komputerze.
Ma ktos jakis pomysl ? Sprawdze wkrotce na lepszym sprzecie moze do tego DLNA trzeba wiecej mocy jednak.

Btw. na drugim laptopie mam problem z odpalaniem PS3 MS w ogole:
Exception in thread "main" java.lang.NoSuchMethodError: com.jgoodies.forms.build
er.PanelBuilder.setOpaque(Z)V
at net.pms.newgui.StatusTab.build(StatusTab.java:70)
at net.pms.newgui.LooksFrame.buildMain(LooksFrame.java:314)
at net.pms.newgui.LooksFrame.buildContent(LooksFrame.java:297)
...
Moze ktos mial podobny problem ?

pozdr
Kate
 

tomeko12

New member
Zapelnienienie bufora transkodowania w PS3 MS po prostu stopniowo opada az do 0, procesor obciazony w 100%. Probowalam zmieniac jakosc w ustawieniach transkodowania ale problemu nie rozwiazalo. Wprawdzie sprzet nie jest najnowszy: pentium m 1,7Ghz, 1GB ram ale przy odtwarzaniu tego samego filmu w VLC wszystko gra na dodatek nie wciaga calego cpu.
Wyjsciem byloby podlaczenie komputera pod tv ale brak dvi/hdmi to raz a po drugie wygodniej jest z pilotem z tv sterowac niz na komputerze.
Ma ktos jakis pomysl ? Sprawdze wkrotce na lepszym sprzecie moze do tego DLNA trzeba wiecej mocy jednak.
Wyraźnie masz problem z wydajnością komputera (wskazuje na to obciążenie komputera i malejąca zajętość bufora). PS3MS oprócz dekodowania filmu koduje go do MPEG2, co przy HD także wymaga trochę mocy.
 

mackis

New member
Twilk napisał:
Tyle, że właśnie chciałem się uwolnić od komputera. Założenie było takie, że stawiam NAS'a i pilotem telewizora wybieram co chcę obejrzeć. I tak jest pod warunkiem, że film, który leży na NAS'ie jest w formacie obsługiwanym przez telewizor. A skoro telewizor nie obsługuje chyba najpopularniejszego formatu do du.. zbita.
I będę się upierał, że to co zrobiło Sony to jest zaprzeczenie całej idei. Bo DLNA w moim przekonaniu ma ułatwić dostęp do zasobów cyfrowych, które są składowane gdzieś w sieci. Pół biedy kiedy mamy komputer, który może pracować jako serwer ale według mnie w całej zabawie powinien uczestniczyć tylko serwer z zasobami (dawca) i telewizor (biorca). Natomiast brak wsparcia dla najpopularniejszego typu plików filmowych moim zdaniem jest śmieszne. Mogę zrozumieć jakieś egzotyczne formaty ale nie avi i divx.
Wyobrażałem sobie, że przyjdę do domu, siądę w fotelu, przekopiuję nagrany telefonem film z komórki na NAS'a i szybciutko go sobie odtworzę na telewizorze. Nic z tego, bo albo muszę odpalić komputer z serwerem strumieniowym albo przeformatować plik. Jak znam życie po niedługim czasie odechciałoby mi się.
Rozwiązanie z serwerem multimedialnym jest o tyle prostsze, że nic nie muszę przeformatowywać urządzenie, włączy mi się dużo szybciej niż komputer (będzie też pewnie cichsze) i raczej na pewno nie wyświetli błękitnego ekranu lub innego komunikatu, że akurat w tej chwili jest jakiś problem. Tylko, że wtedy żadne DLNA w telewizorze nie jest mi potrzebne bo wystarczy obsługa tego w serwerze. I dlatego twierdzę, że postępowanie SONY w tej kwestii to nonsens
Zgadzam się z Tobą prawie całkowicie z pominięciem plików AVI.
Jak dla mnie to na TV Bravia AVi-ki wyglądają strasznie i format ten mnie nie interesuje.
Mam podobną konfigurację i mam to samo podejście co Ty.
Pisałem już o tym wcześniej w tym temacie.
Mam serwer plików NAS Synology DLNA, uPnP i TV Bravię V5500.
Sony łyka z Pena formaty MPEG-1 i AVCHD bez problemu, za to po sieci z serwerem NAS format MPEG-2PS. Nie udało mi się jak dotąd puścić po sieci innego formatu a przydał by się jakiś w wyższej rozdzielczości.
Co prawda za dużo nie ekserymentuję z braku czasu, ale jak na Sony to obsługa formatów video jest bardzo ograniczona.
Zdrówko
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Domyslam sie ze najwiecej brakuje CPU i rozwazam zmiane sprzetu na taki z T6500.
Ma ktos podobny sprzet, jak to sie sprawuje przy HD ?
K

Ja mam dość "średni" komputer na serwer PS3 Media server

Procesor Pentium IV, 3.4 GHz, nawet nie Core DUO. :krol:

Ale mam 4GB Ram, karta NVidia 9500 i Windows 7.
Zero problemów z odtwarzaniem filmów AVCHD (1020) przez DLNA.
Na poprzedniej słabszej karcie graficznej, miewałem pixelozę i incydentalne "hyce obrazu":confused:
Nie wiem dlaczego, ale w miarę przyzwoita karta graficzna , IMHO, jest potrzebna, choć bez przesady. nie stawiamy serwera dla ZUS.
Pamięć RAM 4GB dzisiaj netto kosztuje około 200zł, więc nie ma co jej żałować komputrowi.:-?
 
Ostatnia edycja:

wezyr75

New member
PS3 Media Server nowa wersja

Witam

Pojawiła się nowa wersja PS3 Media Server 1.20.409

Strona: ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=3217

Pozdrawiem
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam

Pojawiła się nowa wersja PS3 Media Server 1.20.409

1. OK, dziękuję za info

2. Nero Home Media Server wersja 4.
Kupiłem Nero 10 Suite, do której producent dołaczył "Home Media SAerver 4".

Ma on same zalety i kilka wad:
Ponieważ o zaletach sami się przekonacie, wymienię wady. Oto on(whg mnie oczywiście)
- wszystkie opcje są wyszarzone i nie można ich zmienić, bez zatrzymania (guzikiem) akcji serwera i potem restart. Niby zrozumiałe, ale dziwne, że sam nie robi sobie restartu po zaakceptowaniu zmian.
- pomimo podziału folderów udostępnionych na dyski na Filmy i Zdjęcia, podczas przegladania fo0lderów pilotem na telewizorze gmatwa mu sie struktura i pokazuje foldery filmowe i zdjęciowe zawsze razem,
- nie umie odtwarzać filmów AVCHD :(, wypisuje że nie ma żadnych plików do odtworzenia, po wskazaniu folderu z filmem, który za pomocą PS3 Media Server wyświetla sie bez łaski.


Odnoszę wrażenie że porównuję wczesną wersję beta PS3 MS, taki świetny jest ten Nero HMS 4.
- zdjęcia w pokazie slajdów zmienia strasznie długo.

Pewnie, znając firmę Nero, za jakiś czas ... ... ... ... :???:

Teraz jadę na spotkanie u niezadowolonego klienta. Jak wrócę, to wieczorem ponownie będę próbował coś wycisnąć z tego Nero MHS 4.
 

darochmura

New member
Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie programu Wild Media Server, ktoś napisał że jest bardzo łatwy w użyciu, no cóż niestety mi się nie udało oglądnąć żadnego filmu na nim, na ps3 nie mam najmniejszych problemów, po zainstalowaniu ps3 wszystkie pliki ładnie chodzą, natomiast wyczytałem że ten program WMS jest lepszy i wogóle super więc postanowiłem go zainstalować, i myślałem że faktycznie nie będzie żadnych problemów, Brawia pliki widzi ale nie może ich odtworzyć, więc już kiszka bo trzeba pewnie coś przestawiać w ustawieniach,, niestety nie znam angielskiego a rosyjskiego już nie pamiętam.
Oczywiście szukałem instrukcji w naszym języku no ale, nie ma oczywiście, program wygląda dość ciekawie ale czy mógłby mi ktoś pomóc z ustawieniem tego czegoś żeby to zadziałało? bo skoro tv pliki widzi to chyba powinien je odtworzyć?, i nie ma znaczenia jakie nie czyta żadnych.
Czekam Drodzy Przyjaciele na pomoc
pozdrawiam z Podbeskidzia

Przepraszam Bardzo że się nie przywitałem tylko tak od razu proszę o pomoc:???:
Serdecznie wszystkich witam
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie wszystko na PS3MS działa dobrze, poza wyświetlaniem obrazu na EX500, mianowicie wszystkie filmy mają czarne pasy na dole i u góry.Mimo że na kompie w oryginalnej wielkości ich nie ma, pasy są tylko na tv. Jedynie dema full hd tych pasów nie mają , jak temu zaradzić.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
U mnie wszystko na PS3MS działa dobrze, poza wyświetlaniem obrazu na EX500, mianowicie wszystkie filmy mają czarne pasy na dole i u góry.Mimo że na kompie w oryginalnej wielkości ich nie ma, pasy są tylko na tv. Jedynie dema full hd tych pasów nie mają , jak temu zaradzić.


Pewnie telewizor ma format inny niż filmy które chcesz wyświetlać.:(
Ja mam Sony Bravia 16:9 i filmy z kamery HD w formacie 16:9 wywietlaja sie za pomocą PS3 Media server bez żadnych pasów.

Jeżeli jednak filmy są 16:9 i Tv też, to coś poprzestawiałeś w opcjach Tv lyb PS3 MS>
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko dlaczego filmy tzw. dema ful hd wyświetlają się prawidłowo.Dodam że w PS3MS nic nie przestawiałem, w tv na programach 16/9 wszystko się wyświetla dobrze a ustawienia mam takie same.
 

tomeko12

New member
Tylko dlaczego po nagraniu tego samego filmu pasy są minimalne, a przez dnla spore.
Po nagraniu? Nie rozumiem.
Najlepiej sprawdź jaką rozdzielczość ma film (film nie może mieć już zawartych pasów), i podziel szerokość przez wysokość. Potem weź miarkę, zmierz wymiary wyświetlanego obrazu, podziel szerokość przez wysokość i porównaj z poprzednim wynikiem. Jeżeli te wartości są zbliżone, to wszystko jest ok. Filmy ze współczynnikiem 1,777 powinny wyświetlać się bez żadnych pasów. Gdy współczynnik jest mniejszy, pasy powinny być z boku, a gdy większy to z góry i z dołu. Aha... tv powinien mieć ustawione proporcje na Wide.
 
Ostatnia edycja:

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po nagraniu? Nie rozumiem.

Przez PS3MS film ma spore pasy góra dół, po nagraniu na DVD tego filmu i puszczeniu przez Xboxa pasy są minimalne. TV mam na Wide. Po zmierzeniu film ma 1,7772...., a wyświetlany na tv 2,225. Czy jest gdzieś opcja ustawiania formatu na PS3MS?
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Przez PS3MS film ma spore pasy góra dół, po nagraniu na DVD tego filmu i puszczeniu przez Xboxa pasy są minimalne. TV mam na Wide. Po zmierzeniu film ma 1,7772...., a wyświetlany na tv 2,225. Czy jest gdzieś opcja ustawiania formatu na PS3MS?
W "Ustawieniach transkodowania"/MEncoder w "Własne opcje:" wpisz: -vf expand=::::1:16/9
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niestety nic to nie pomogło, tylko na górze na ekranie tv pojawił się zielony pasek a pasy jak były tak są.Dzięki bardzo za zainteresowanie.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, już sobie poradziłem, ale dzięki za sugestie.Ustawienie rozdzielczości tv nic nie dało, ale wpisałem wysokość i szerokość tv w milimetrach i wszystko ok.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam

Pojawiła się nowa wersja PS3 Media Server 1.20.409

Strona: ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=3217

Pozdrawiem

Bardzo dobrze "obsługuje" przyciski pilota podczas odtwarzania filmu.
- 30 sekund do przodu, tyłu,
- trzy prędkości odtwarzania filmu,
- zatrzymanie/wznowienie wyświetlania.

Ta wersja, po wygaszeniu pokazywania silników i folderów transkodowania NADAJE się już dla mojej żony i jej koleżanek.
Nauczyły się przeglądać serwery DLNA (Windows 7 WMP-zdjęcia, PS3Media Server - filmy)

Najprawdopodobniej, mam tylko Sony Bravia, w innych telewizorach z DLNA niewiele wicej mozna jeszcze chcieć.

Brakuje mi nadal ikon/obrazków symbolizujących filmy i zdjęcia, takie jakie ma WMP i bardzo brakuje mi obsługi rozdziałów(Chapters) w filmach. Pewnie będzie to za 2 lata :p

Jak na betę jest bardzo dobrze. Porównania z np Nero Media Home Serwer 4 nie zrobiłem, bo Nero HMS 4 "NIE UMIE" posłać do telewizora filmu. :mrgreen:
 
Do góry