DLNA & Sony Bravia

ant2

New member
Witam. Mam pytanko czy w PS3MS da się ustawić żeby była wyświetlana polska czcionka? Wreszcie udało mi się wszystko jakoś skonfigurować (DLNA) ale litery typu ą,ę zastępowane są krzaczkami, a np ó się wyświetla.
Poproszę doświadczonych o pomoc.
 

tomeko12

New member
Witam. Mam pytanko czy w PS3MS da się ustawić żeby była wyświetlana polska czcionka? Wreszcie udało mi się wszystko jakoś skonfigurować (DLNA) ale litery typu ą,ę zastępowane są krzaczkami, a np ó się wyświetla.
Poproszę doświadczonych o pomoc.
Zakładka "Ustawienia transkodowania" -> "Mencoder" -> "Strona kodowa napisów:" wybierasz kodowanie w jakim masz napisy (najprawdopodobniej cp1250).
 

vazq

New member
do tomeko

zainstalowalem Twoja wersje 368 z poprawkami do bravia- dziala swietnie :bober: Nie udalo mi sie jednak zmusic serwera do wyswietlania miniaturek zdjec (w przypadku filmow dziala ok) - czy Twoja poprawka przewiduje taka opcje.

pozdrowienia noworoczne
vazq

ps: czy ktos testowal Wild Media Server zamiast ps3ms?
 

vazq

New member
^^^ sprawdz czy masz odblokowane jawaw.exe w zaporze, ew. wylacz zapore. Najwazniejsze, czy karta sieciowa jest powiazana z serwerem?

vazq
 

tomeko12

New member
zainstalowalem Twoja wersje 368 z poprawkami do bravia- dziala swietnie :bober: Nie udalo mi sie jednak zmusic serwera do wyswietlania miniaturek zdjec (w przypadku filmow dziala ok) - czy Twoja poprawka przewiduje taka opcje.
Czy masz w katalogu win32 aplikację convert.exe (z pakietu ImageMagic)? Nie pamiętam czy dodałem do archiwum....
 

krisosa

New member
Witam po raz pierwszy
Mam TV KDL-40V5500 . Podłączyłem go do sieci domowej składającej się z rutera D-Link , trzech komputerów i Serwera plików Synology DS209+II.
Używając samego serwera plików nic nie zdziałasz. Filmy muszą być transkodowane do zrozumiałego formatu dla Bravii.
Dlatego musisz mieć przynajmniej jeden komputer na którym będzie uruchomiony Media Serwer , najlepiej PS3 MS z odpowiednimi pakietami kodeków.
Po instalacji i skonfigurowaniu PS3 MS możesz dopiero udostępnić filmy z serwera plików za jego pośrednictwem.
 

ose

New member
mam internet z kabla od lokalnego dostawcy - taki trochę większy LAN

Bravia sieć wykryła niestety serwera już nie :?

problem pewnie leży w zabezpieczeniach i tu pytanie jak zmusić komputer żeby pozwał na dostęp do plików akurat telewizorowi ?? po adresie MAC

pozdr


a żeby było lepiej wykrył nie tylko mego kompa ale jeszcze pare innych z sieci :)


chyba problemem jest switch - takie coś miałem tylko na stanie a powinien być router :D

w takim razie kolejne pytanko jaki model polecacie
 
Ostatnia edycja:

mackis

New member
Używając samego serwera plików nic nie zdziałasz. Filmy muszą być transkodowane do zrozumiałego formatu dla Bravii.
Dlatego musisz mieć przynajmniej jeden komputer na którym będzie uruchomiony Media Serwer , najlepiej PS3 MS z odpowiednimi pakietami kodeków.
Po instalacji i skonfigurowaniu PS3 MS możesz dopiero udostępnić filmy z serwera plików za jego pośrednictwem.
Masz częściowo rację i właśnie w tym problem z telewizorami Sony.
Tak jak wcześniej pisałem interesuje mnie tylko rozwiązanie sprzętowe istniejącego problemu.
Posiedziałem weekend i rozgryzłem to o co mi chodziło.
Umieściłem na Synology plik który wcześniej zakodowałem do formaty MPEG2-PS.
Bravia taki plik łyknęła i odtwarzanie poszło bezpośrednio z serwera plików i właśnie to nazywa się prawdziwym DLNA gdy TV sam potrafi odtworzyć plik a nie za pomocą playerów programowych.
Oczywiście interesuje mnie także a może przede wszystkim odtwarzanie plików HD w taki sam sposób, czyli pozostaje jeszcze popracować nad AVCHD.
Smóci jedynie fakt, że Bravia w przeciwieństwie do np Samsunga obsługuje tak mało formatów zapisu plików video, a przydała by się obsługa plików mkv.
Dziękuję za porady.
Zdrówko
 

mackis

New member
To może zadowoli Cię Xtreamer ? Linka nie mogę wkleić ale znajdziesz go w necie bez trudu .
Właśnie rozważam kupno takiego playera ale myślałem o Popcornie C-200.
Poczytam także o XTreamerze.
Ale wpierw zobaczę co jeszcze można zrobić z tandemem Synology<->Bravia
Zdrówko
 

matisk

New member
pytanie na poczatek. podlaczam laptopa bezposrednio do bravii. czy ustawienia ip karty sieciowej maja byc na automatyczne? tv powinien wtedy zobaczyc laptopa tak?
kolejne pytanie: jak udostepnic multimedia w windows7? udostepniac caly katalog czy w windows media player?
jak to zrobic? niewidze w wmp opcji udostepnianie?
czy moge zaisntalowac na ten serwer vaio sony? czy jest on tylko dla laptopow sony?
 

j@ras

New member
Na wstępie Witam,
Mam pewien problem tzn. instaluję PS3 Media Server wszystko jest OK program się uruchamia i wszytko działa, problem natomiast zaczyna się gdy ponownie chcę uruchomić PS3 MS, program niby jest włączony, ale nie wykrywa telewizora i nie ma z nim połączenia:( dzięki za odpowiedź
 

tomeko12

New member
Na wstępie Witam,
Mam pewien problem tzn. instaluję PS3 Media Server wszystko jest OK program się uruchamia i wszytko działa, problem natomiast zaczyna się gdy ponownie chcę uruchomić PS3 MS, program niby jest włączony, ale nie wykrywa telewizora i nie ma z nim połączenia:( dzięki za odpowiedź
Sprawdź, czy po wyłączeniu ps3mediaservera nie zostaje Ci proces javaw.exe. Jeżeli tak, to go ubij...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sprawdź, czy po wyłączeniu ps3mediaservera nie zostaje Ci proces javaw.exe. Jeżeli tak, to go ubij...


To ubijanie jest nieco uciążliwe. :x

Wersja "pms-setup-windows-1.11.381" jest naprawdę dobra.
Poprawiono:
- odtwarzanie filmów AVCHD (m2ts),
- pilot telewizora(wreszcie) umozliwia :blagam: zatrzymywanie filmu, przewijanie do przodu i do tyłu, szkoda tylko że jest w tej sprawie dadwrażliwy i to przewijanie jest stanowczo za szybkie.

Niestety :x zepsuła sie mozliwość instalowania PS3Media jako serwisu na Windows 7 32bit, przynajmniej u mnie.


Nie mam wiedzy o odtwarzaniu kopii DVD w postaci .ISO. Znajomy ma Serwer NET, firmy ZYXEL, odtwarza mu pliki ISO(kopie DVD) , tak samo jak filmy z folderów na dysku.
 
Do góry