DLNA & Sony Bravia

Cholek

New member
PS3 Media Server - Konfiguracja

Witam wszystkich,

Stworzyłem na szybko bardzo prostą stronę z niektórymi zakładkami z programu.

Strona znajduje się pod adresem: hxxp://cholek.drivehq.com/PS3MS/index.htm
(Nie mogę jeszcze dodawać linków, bo nie mam 5 postów na forum, więc musicie podmienić xx na tt :))

Chciałbym, abyśmy wspólnie dopracowali ją, jeśli chodzi o opisanie wszystkich opcji. Niektóre z nich już opisałem, niektórych już nie zdążyłem, a niektóre wciąż nie wiem co znaczą. Najważniejsze opcje oznaczyłem numerkami. Jakby ktoś miał chęć i wiedzę, co one oznaczają, prosiłbym, aby napisał do mnie na PM, co dany numer oznacza. Postaram się systematycznie uaktualniać zdjęcia.

Jeśli znacie też inne komendy eksperta, również je wpisujcie, wielu na pewno się przydadzą, a będą zgromadzone w jednym miejscu.

Chyba, że macie inny pomysł na stworzenie ogólnej instrukcji konfiguracji, jak na razie najlepszego, programu do odtwarzania przez DLNA.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Artx72

New member
Fajny pomysł z tą stronką! Nie mogę uruchomić nawet jednego filmiku z youtube, bo cały czas wywala że połączenie niemożliwe. Trzeba coś ustawić w ps3ms żeby to ruszyło? Firewall wyłączony, ale to nie pomaga - czy trzeba ręcznie dodać jakieś porty z windy? Używam win7. Ponadto nie mogę puścić muzyki we flacu choć niby taki format jest obsługiwany.
 

Spioch1

New member
Hmmm
Zagadka...
Komp nie słaby, TV podłączony przez kompa, gigabitowa sieciówka
i tna filmy hdready na wszystkich opcjach poza najgorsza jakoscia


Dodatkowo, przy TSmuxer zawsze kupa plam
teraz mencoder się wysypuje nawet...
 

tomeko12

New member
Spioch napisał:
Hmmm
Zagadka...
Komp nie słaby, TV podłączony przez kompa, gigabitowa sieciówka
i tna filmy hdready na wszystkich opcjach poza najgorsza jakoscia
Przeszukaj ten wątek i znajdź wiadomości dot. ograniczeń sieciowych BRAVII i jak to zmienić

Spioch napisał:
Dodatkowo, przy TSmuxer zawsze kupa plam
teraz mencoder się wysypuje nawet...
Czyli video w pliku nie jest obsługiwane przez TV, najprawdopodobniej złe proporcje obrazu... (tsMuxer wysyła do TV video w formacie źródłowym, bez transkodowania)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
... ... przeszukaj ... ... i znajdź... ...

Mam DLNA na telewizorze Bravia Sony V5610.

Jak to mieć na laptopie HP nx7400 i telefonie / palmtop/smartphone z Windows Mobile 5 HP614c

Pewnie potrzebny jest na odmianę "Client DLNA for Windows"
gdzie go szukać.

Dzwoniłem do HP, będą mieli przed wakacjami 2010. Trochę długo. Googlowałem, znalazłem sprzętowy Client i osobno Server firmy Zyxel. No ale nie będę chodził po kuchni z telefonikiem w ręku i plecakiem na sprzętowy Client DLNA
Wymiary 30cm*7*25
 

Spioch1

New member
Ciekawostka
Nie chodziło o limity bravii...
zmieniłem bufor z 256 na 512 w opcjach karty sieciowej i nie tnie

Mógłbym prosić kogoś komu działają MKV o screena ustawień?
 

tomeko12

New member
Spioch napisał:
Ciekawostka
Nie chodziło o limity bravii...
zmieniłem bufor z 256 na 512 w opcjach karty sieciowej i nie tnie

Mógłbym prosić kogoś komu działają MKV o screena ustawień?
U mnie przy filmów nie tnie przy ustawieniu /* Good quality */
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
Bardziej chodziło mi o ustawienia Mencodera a nie jakości
jakość jest zależna od sprzętu, ale dziękuję za twoją wyczerpującą, inteligentną wypowiedź
 

tomeko12

New member
Spioch napisał:
Bardziej chodziło mi o ustawienia Mencodera a nie jakości
jakość jest zależna od sprzętu, ale dziękuję za twoją wyczerpującą, inteligentną wypowiedź
No cóż... inteligencja odpowiedzi na poziomie inteligencji pytania...
Nie każdy jest duchem świętym, by wiedzieć co oznacza: "komputer nie słaby", "zmieniłem bufor z 256 na 512 w opcjach karty sieciowej"...
W większości przypadków nie trzeba zmieniać nic w ustawieniach mencodera, jeżeli masz "komputer nie słaby", ale trzeba ustawić parametry transkodowania.
Oczywiście, jeżeli inteligencja odpowiedzi jest zbyt niska dla ciebie, proponuję zadawać pytania na http://ps3mediaserver.org/forum/index.php...
 

Spioch1

New member
Przecież to oczywiste, że mnie nie obchodzi na jakiej jakości wyrabia twój komp
interesuja mnie ustawienia typu Alternatywna metoda AV, Wymuś ilość klatek/sek pobraną z FFMPEG, Usuwanie przeplotu, Pomiń filtr deblokowania dla H264 itp itd, bo widzę mozaikę w mkv
 

siwyyy77

Member
No dobra utknąłem:(
Mam Bravie W5500, połączoną do routera (w zasadzie modem thomsona z UPC) kabelkiem, kabelkiem też połączony PC z tym routerem...
Na kompie windows 7 w WMP ustawione partycja z fotami do udostępniania.
Bravia lapie sieć bezproblemowo, serwer wykrywa, widzę grupe katalogów ale jak już wchodze bezpośrednio do katalogu ze zdjęciami to pokazują mi się nazwy fotek, np; Bułgaria 1, Bułgaria 2 itp... jak chce wyświetlić to w rogu mam tylko kółko ładowania i nic:( więcej...

Co jest grane.:confused:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
siwyyy77 napisał:
No dobra utknąłem:(
Mam Bravie W5500, połączoną do routera (w zasadzie modem thomsona z UPC) kabelkiem, kabelkiem też połączony PC z tym routerem...
Na kompie windows 7 w WMP ustawione partycja z fotami do udostępniania.
Bravia lapie sieć bezproblemowo, serwer wykrywa, widzę grupe katalogów ale jak już wchodze bezpośrednio do katalogu ze zdjęciami to pokazują mi się nazwy fotek, np; Bułgaria 1, Bułgaria 2 itp... jak chce wyświetlić to w rogu mam tylko kółko ładowania i nic:( więcej...

Co jest grane.:confused:

1. Najpierw podłącz brawię do komputera kabelkiem, bez posredników.
Jeżeli jest źle to masz cos zepsute.
2. Jeżeli bez rotera jest OK, to sam dalej już wiesz.

Ale cos trzeba robi aby wyeliminować Twój problem.

Jakie pliki chcesz oglądać jako zdjęcia. ( na więcej windows Ci nie pozwoli), może problemem są te pliki np nie są prawdziwymi jpegami.


Na dzień dzisiejszy, sprawa wygląda tak
Windows 7, a własciwie jego media player jest dobrym serwerem strumieniowym jpegów i mp3-jek

Aby względnie bezproblemowo ogladać filmy, wg mnie trzeba zainstalować , jako drugi, serwer PS3 Media Server.
Najlepiej ostatnią betę.
 
Ostatnia edycja:

glisek

New member
synchronizacja

Witam,
Poczytałem sobie cały ten wątek na temat dlna i bravii oraz część wątków na PS3.
Niestety nie udało mi się opanować problemu z rozsynchronizowanym dźwiękiem w niektórych filmach.
Wiem, że na PS3 pojawiło się rozwiązanie ale nie umiem go u siebie zastosować.
Czy mógłby ktoś, kto ma ten problem za sobą jakoś mi to prosto wyjaśnić?
Czyli krótko i na temat jak obejść problem ze złą synchronizacją dźwięku i obrazu filmach?
Pozdrawiam,
Grzegorz
 

mackis

New member
Bravia i DLNA

Witam po raz pierwszy
Mam TV KDL-40V5500 . Podłączyłem go do sieci domowej składającej się z rutera D-Link , trzech komputerów i Serwera plików Synology DS209+II.
Na początku udostepniłem media na jednym z komputerów i Bravia wyświetlała wszytko jak należy ale z tego co zauważyłem odtwarzanie odbywało się przy pomocy Playera Windows a nie samego TV (a właśnie myślałem, że w standardzie DLNA tak jest)
Muszę przyznać, że nie interesuje mnie odtwarzanie przy pomocy komputera (bo musi być cały czas włączony) leczy przy pomocy serwera plików Synology bo do tego on służy a tu są schody.
Synology wspiera DLNA i uPnP a niestety filmy nie są widziane przez Bravię, ze zdjęciami i muzyką nie ma problemów.
Na serwerze umieszczam pliki MPEG2-PS lub w standardzie AVCHD(m2ts) i nic nawet ich nie widzi.
Dla próby plik video umieszczałem na PenDrive, i niestety ta sama śpiewka.
Na penie umieszczałem już dziesiątki formatów video i całkowita ciemność.
Nie udało mi się zmusić Bravii do odtworzenie ani jednego filmu z pena.
Zdjęcia i muzykę odtwarza.
Czy ktoś ma konfigurację Bravii z serwerami plików ?
Wszelkie sugestie mile widzane
Zdrówko
 

Cholek

New member
mackis napisał:
Mam TV KDL-40V5500 .
Hejka,

A czy to właśnie nie ma związku coś z tym, że masz wersje "V" a nie "W"? Może update firmware telewizora by się przydał?

Próbowałeś różne wersje PS3 Media Server?

Pozdrawiam.
 

gajek91

New member
Witam, własnie zakupilem sony bravia 37w5710 i facet w sklepie bardzo polecał mi system dlna ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac, telewizor stoi w jednym pokoju a router jest schowany w drugim, mam pytanie czy istnieje mozliwosc podlaczenia w jakis sposob tv z komputerem prze router bez podłaczania tv przez kabelek z routerem ? Jezeli byl by ktos chetny i miły to prosił bym o pomoc na priv jak krok po kroku w łatwy sposob połaczyc tv z komputerem, z gory dziekuje ;)
 

Cholek

New member
gajek91 napisał:
Witam, własnie zakupilem sony bravia 37w5710 i facet w sklepie bardzo polecał mi system dlna ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac, telewizor stoi w jednym pokoju a router jest schowany w drugim, mam pytanie czy istnieje mozliwosc podlaczenia w jakis sposob tv z komputerem prze router bez podłaczania tv przez kabelek z routerem ? Jezeli byl by ktos chetny i miły to prosił bym o pomoc na priv jak krok po kroku w łatwy sposob połaczyc tv z komputerem, z gory dziekuje ;)
Hej,

Nie, że nie chcę Ci pomóc, ale w tym wątku masz to opisane, a nie jest tego strasznie dużo. Da się połączyć bezprzewodowo TV i router, ale musisz dokupić adapter bezprzewodowy do telewizora, więc to dodatkowe pieniądze. Poza tym bezprzewodowo to zawsze wolniej, więc transfer pomiędzy TV a routerem będzie około dwa razy wolniejszy. Taniej i szybciej (choć większym nakładem pracy - czyt. pociągnięcie kabla) będzie połączyć kabelkiem. A jak przeczytasz cały temat zobaczysz, że szybkość transferu ma spore znaczenie.

Pozdrawiam.
 

mackis

New member
z pena mi odtwarza tylko MPEG1
A mógł byś dodać jakim programem konwertujesz do MPEG-1 i jakieś informacje na temat pliku video.
A czy to właśnie nie ma związku coś z tym, że masz wersje "V" a nie "W"? Może update firmware telewizora by się przydał?
Próbowałeś różne wersje PS3 Media Server?
No to tu mnie zaskoczyłeś. Nie wiem jaka jest różnica między V a W. Jeden i drugi obsługują DLNA.
Jeśli chodzi o PS3 Media Serwer to z tego co tu czytałem służy on do odpalania filmów w systemach operacyjnych Windows, Linuks czyli ogólnie przez komputer. Tak jak pisałem z komputerem nie mam problemów ale z odpoleniem video przez serwer plików.
Dzwoniłem do Synology i niestety dowiedziałem się, że problemy z DLNA ma SONY. Przykładowo Samsung z serwera Synology łyka wszystko co mu podam.
Jak wcześnij wspomniałem interesuje mnie tylko sprzętowe rozwiązanie tego problemu i niestety pozostaje kupno odtwarzacza sieciowego.
Szkoda tylko, że wydałem kasę na telewizor który posiada DLNA a nie potrafi samodzielnie odtwarzać video.
Zdrówko



Spiochz pena mi odtwarza tylko MPEG1
 
Do góry