Dlaczego tylko panasonic migocze?

hojlo1

New member
Bez reklam
Nie negując jakiejś "wady" serii TV (czemu nie), w 90% popieram to, co opisał loky. :(
10% zostawiam sobie (za wpis loky o LG) gdyż sam obecnie użytkuje 600Hz TV tej firmy i w porównaniu z ustawionymi w sklepie PDP Panasonica - mój nie miga.:-D

Temat jednak inny i część wpisów świadczy o kompletnej niewiedzy (to takie łagodne określenie, jak np. link był podany...)...niektórych piszących.
Stosując tę metodę, czyli "miga, bo miga" - a na pytanie "Dlaczego miga? "..odpowiedź.."bo miga i już"- nic się nie poradzi.

Na pocieszenie można tylko dodać że - większość krytykujących nie użytkuje tego TV w domu, a opiera swoją wiedzę na np. wizytach w sklepie (chyba tam i mój TV by zaczął "migać").

Znawcom marketingu, którzy na pytanie - jakie odświeżanie ma TV "600Hz subfield..:? coś tam znowu o marketingu..., podam ciekawy cytat z postu "nox"... bo sami nie znajdą (też był dostępny i mało istotne że starszych wersji dotyczy):
Ciekawym parametrem sprzedawanym marketingowo w USA jest „480Hz Sub-field Drive” (jako konkurencja dla komunikacji 120Hz telewizorów LCD). Z tego co zrozumiałem w plazmach Panasonica przy sygnale 60Hz każdy piksel może być wzbudzony 8 razy w ciągu jednego cyklu zegara (16,67ms). Jeden cykl wzbudzenia nazywa się sub-field. Daje to 480 cykli wzbudzenia na sekundę (na jakims forum spotkałem się z informacją, że piksele w niektórych KURO są wzbudzane do 14 razy na cykl zegara co można komunikować jako 840 Hz). W USA nie sprzedaje się się również marketingowo czasu reakcji na poziomie 0,001 ms. Nie wiem dlaczego.
Może mniej kłopotu teraz sprawi - Co to jest cykl wzbudzenie piksela sekundę ?
(czyli w przypadku nowego Panasonica = 600 cykli na sekundę).
Dla ułatwienia dodać definicję "Hz"?

Czytając całość "nox" i inne wątki...itp. jasno wynika że Panasonic "600Hz" oprócz zalet tej technologii ma "wady" (zapewne do znacznego wyeliminowania w warunkach domowych, a czy w Panasonicu całkiem? - tego nie wiem).



/dodane po czasie/

I jeszcze jedno, bo mi umknęlo... .
Były(są?) w sprzedaży Panasonicy i 600Hz, ale i 100Hz i 400.. i z możliwością przełaczania, więc wrzucanie np. problemu "migotania" do jednego wora mija się z celem. ;)
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
Witam,
czytając taką polemikę na temat wad, które powiedzmy sobie nie należą do głównych dochodzę do wniosku, że świadomość możliwości ich znalezienia jest gorsza niż samo jej występowanie ;)
Innymi słowy nie szukajcie zbyt uparcie czegoś o czym się można tylko naczytać :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zgadzam się, choć zasadniczo tego typu wątki skierowane są do osób i tworzone przez osoby, które nie tylko coś, gdzieś, o czymś przeczytały, ale również "na własnej skórze" się z tym zetknęły.
Ale racja, na siłę nie ma co szukać dziury w całym, tym bardziej jeśli ktoś akurat nie musi ;)

Pozdrowienia!
 

Panassos

New member
Mam 42g20e od tygodnia i przeszedłem małe zachwianie nastrojów w związku z tą plazmą. Pierwsze kilka dni było ok. super obraz,filmy bluray idealne i nawet tv mi odżyło. Jednak kryzys przyszedł po 3 dniach, ból oczu i głowy i niechęć do oglądania. Nawet zacząłem myśleć że może plazma to nie dla mnie i chyba trzeba będzie przeprosić się z lcd. Ale pamiętając że podobne objawy miałem przy przejściu z crt na lcd postanowiłem poczekać i dać szansę panasowi. Co ciekawe nawet siedząc przy dobrym monitorze lcd s-pva zacząłem czuć dyskomfort. Czyżby oczy nie tolerowały przeskakiwania z plazmy na lcd? Od dwóch dni jest ok. Ból minął, nie skupiam się już tak na migotaniu i praktycznie go nie widzę , oczy dostosowały się do nowych warunków. Cieszę się z tego powodu bo nie bardzo chciałbym rezygnować z jakości obrazu na plaźmie i powrotu do słabych lcd. Może to co napisałem pomoże innym w wyborze plazmy lub lcd, plaźmie trzeba dać szansę( albo raczej naszym oczom)
 

don111

Banned
wątpie aby taki problem miało więcej niż 1% osób ;)
niemal codziennie mam styczność, z crt, dwoma lcd i najdłużej z plazmą a nic się takiego nie dzieje, choć kiedyś bolała mnie głowa jak siedziałem za długo przed monitorem crt ;)
 

Rufi74

New member
Witam,
czytając taką polemikę na temat wad, które powiedzmy sobie nie należą do głównych dochodzę do wniosku, że świadomość możliwości ich znalezienia jest gorsza niż samo jej występowanie ;)
Innymi słowy nie szukajcie zbyt uparcie czegoś o czym się można tylko naczytać :)

Zgadzam się, coraz wiecej widać na forach (nie tylko tym) dyskusje na temat "znajdowania dziury w całym".
 

siux

New member
Głowa i oczy mogą boleć od przepicia ew. niewyspania ;)

Jestem bardzo wrażliwy na migotanie ,przynajmniej takie z CRT. Ulga przychodzi przy odświeżaniu minimum 85Hz ,niższe "wykrywam" z miejsca i nawet trochę mi szkoda kobitek w biurach którym dali monitory ,ale nikogo nie interesuje ich wzrok. Dziwią się ,że po 2 godzinach ledwo widzą i przeklinają kogoś kto im karze patrzeć w te szkiełka.
Zakupiłem niedawno TX-P42X20E ,ten TV ma odświeżanie 100Hz. Jako ,że nie zauważyłem jakiegokolwiek migotania przy normalnym użytkowaniu zrobiłem w paincie testową białą planszę w rozdziałce 1024/768 ,zapisałem jako .jpg i wgrałem na kartę SD która powędrowała do slotu w TV. Również nie zauważyłem migotania obrazu ,a więc najwyraźniej ten model jest wolny od tej wady.
W sklepach przed zakupem zauważyłem natomiast ,że obrazy po prostu delikatnie się przycinają na wszystkich plazmach jakie widziałem które były odtwarzane z tego samego odbiornika. W jednym przypadku oglądałem TV 3d który jako jedyny był podłączony do odtwarzacza i również przycinki były zauważalne - podobny efekt występuje w zwykłych DVD z divx i filmami z różnego rodzaju niekorzystnymi dla odtwarzacza "dodatkami" jednak tu nawet laik potrafi to dostrzec. W przypadku odtwarzaczy HD skoki te są b.szybkie i możliwe że ktoś mylnie sądzi że to migotanie ,obraz jest mało płynny w takich przypadkach.
 

don111

Banned
trzeba ustawić wyjście w odwarzaczu na 50hz (np 1080p 50hz), czasem odtwarzacz sam automatycznie ustawia na 60hz i są te przycinki (najbardziej zauważalne na końcowych napisach)

niektórzy za migotanie biorą np ruchome piksele (tzw "mrówki") w plaźmie, jak ktoś się przygląda z odległości poniżej metra to dostrzeże właśnie coś czego nigdy nie widział na LCD ;)
 
Ostatnia edycja:

siux

New member
Dokopałem się dzisiaj do ustawień 50/100 Hz w moim TV(TX-P42X20E) i po ustawieniu na 50 Hz plazma migocze. Jeżeli obraz miał by tak wyglądać cały czas to według mnie takie TV w ogóle nie mają racji bytu.
 

kork666i

New member
Jestem posiadaczem 50S20 ,u mnei nic nie migocze niezaleznie od zrodla czy ustawien , niedawno profilaktycznie wybralem sie na badanie wzorku i okazalo sie ze jest on idealny do tego stopnia iz okulistka stwierdizla ze pierwszy raz spotkala sie z tak dobrym wzorkiem (kazdy ma jakas malutka wade u mnie na kazdym oku jest idealne 0 0 ) Tak wiec moze co poniektorzy powinni przebadac sie u okulisty ;) A tak na powaznie to kazdy jest inny wiec na kazdego inaczej oddzialywuja rozne TV i dlatego nei ma co sie sugerowac pojedynczymi opiniami o migotaniu . Zobaczyc tv na wlasne oczy i wtedy podjac decyzje czy pasuje czy nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie jest tak . Nie jest to wina wady wzroku ale wrażliwości. Jedni to widzą inni nie.
Podobnie jak z muzyką - każdy słyszy inaczej.
 

cygan

Member
Nie ma szans zobaczyć migotania przy 100Hz. Efekt "pompowania" występuje, owszem, ale zauważalny tylko przy jednolitym(w miare) jasnym tle i kątem oka. Ewetualnie ktoś nie ma optymalnej odległości oglądania co do przekątnej i łatwiej wychwyca ten efekt. Na siłę zobaczę to, ale po co? Nie powoduje zmęczenia oczu. Sprawdzone, Po 21 godzinnym maratonie przed TV (mój rekord). ZERO zmęczenia oczu. Oczywiście co jakiś czas robiłem przerwy, by ogniskowa trochę pochodziła i nie było napięcia tych samych mięśni oka :)
 

siux

New member
Temat myślę został wyczerpany i należy jasno to napisać.
Jak wyżej stwierdzono przy 100 Hz obraz nie migocze. Przy 50 Hz niektórzy(mniejszość społeczeństwa) widzi migotanie obrazu ,całym rzeszom ludzi to migotanie jednak nie przeszkadza.
 

majras

New member
dokładnie zgadzam się z siux'em
jak podchodzę w biurze do kogoś kto pracuje na crt poniżej 85hz od razu rzuca mi się to w oczy,
a jak mówię, jak możesz pracować na takim odświeżaniu, gość wywala na mnie oczy i pyta o co chodzi :D

@siux jesteś zadowolony z wyboru TX-P42X20E ?
nie wiem właśnie co kupić czy TX-P42X10Y czy TX-P42X20E
 

yanky

New member
Śmieszy mnie to pisanie, że nie "migicze" i koniec !!! Jestem szczęśliwy, że udało mi się sprzedać mój poprzedni TV, czyli plazmę Panasonic'a. Powodem tej decyzji było właśnie "migotanie" 100Hz. Wmawiałem sobie przez 3 miesiące, że nie przeszkadza mi to zjawisko i co? I teraz mam LCD i jestem bardzo zadowolony. Chciałem jeszcze dodać dla jasności sytuacji, że gałek ocznych nie wymieniałem.
Wniosek jest chyba prosty. Nie można pisać, że plazma miga lub nie. Myślę, że lepiej mówić, że komuś to przeszkadza lub nie.
 
Do góry