Dlaczego tylko panasonic migocze?

spanker

New member
A INNE FIRMY NIE? DO TEGO panasonic migocze wg mnie tak samo w 50 i 60hz, natomiast plazmy 100hz innych prod, w 50hz ideal, w 60 mocno daja po oczach
 

grzegorz1981

New member
Widziałem wiele plazm w domu, w sklepie, u znajomych i żadna nie migocze niezależnie od modelu. Proponuję oddać tv do serwisu.
 

don111

Banned
a sygnał jaki ?

mój Panas ma 100hz i nie widzę kompletnie żadnego migotania z tv sat, xboxa, playera hd, nawet na statycznych obrazach
z kolei migotanie na sygnale z pc jest trochę widoczne na statycznych obrazach i w sumie obojętne czy ustawię przy 50hz czy przy 72, dziwne ale tak właśnie jest
 

spanker

New member
Widziałem wiele plazm w domu, w sklepie, u znajomych i żadna nie migocze niezależnie od modelu. Proponuję oddać tv do serwisu.


mam2 plazmy panscanika 42 i 50 cali do tego przedtem mialem 3 sztuke tez 50 pans. wszystkie migocza, kazda kupiona w inym czasie w innym sklepie, do tego na polce w sklepach tez to widac, pewnie jedni maja lepszy bardziej wyczulony wzrok inni gorszy i nie widzxa tego
 

matrix.m5

New member
mam2 plazmy panscanika 42 i 50 cali do tego przedtem mialem 3 sztuke tez 50 pans. wszystkie migocza, kazda kupiona w inym czasie w innym sklepie, do tego na polce w sklepach tez to widac, pewnie jedni maja lepszy bardziej wyczulony wzrok inni gorszy i nie widzxa tego

Morze ci powieki częściej migoczą niż u innych :hihi: , i nie czepiaj się wzroku innych, jeśli ci migocze to pytanie jest po co kupowałeś tyle panasoniców?? jak ci się nie podoba ich obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są osoby które mają inną wrażliwość na migotanie .
I widzą więcej niż inni.
I rzeczywiści jeśli Ci przeszkadza to nie kupuj plazmy ale LCD.
 

bluray

Banned
Sprawdź czy migotaniew zmniejszy się przy zmniejszeniu jasności.
PDP migoczą i to jest cecha tej technologii.

Mój KURO 5090H także migocze.
Pomaga mu zmniejszenie jasności.
Teraz przymieżam się do LCD C8000 Samsunga.
Czekam na ceny 65".
Jak będą chore to łykam 55".
Obraz fenomenalny. Stoją w EuroAGD.
 

matrix.m5

New member
są osoby które mają inną wrażliwość na migotanie .
I widzą więcej niż inni.
I rzeczywiści jeśli Ci przeszkadza to nie kupuj plazmy ale LCD.

Kiki
nie widzisz ze gościu wali głupa ,jak mu migotał jeden to kupił drugi a potem trzeci, dobre :hihi: , to on dopiero musi być ślepy że kupił aż trzy i wszystkie mu migoczą, a teraz sie czepia ,przecież widział jak kupowała, a u innych firm nie widział, to czemu nie kupił innej firmy odrazu ?? A teraz pisze i się żali. Niech sprzeda i sobie kupi jakiegoś LG Lub coś innego.
 

spanker

New member
Kiki
nie widzisz ze gościu wali głupa ,jak mu migotał jeden to kupił drugi a potem trzeci, dobre :hihi: , to on dopiero musi być ślepy że kupił aż trzy i wszystkie mu migoczą, a teraz sie czepia ,przecież widział jak kupowała, a u innych firm nie widział, to czemu nie kupił innej firmy odrazu ?? A teraz pisze i się żali. Niech sprzeda i sobie kupi jakiegoś LG Lub coś innego.


słuchaj "gosciu" walisz to moze jakiegoś głupa czy pseudo ynteligenta, kupilem panasonixa a nawet 2 z uwagi na wypadkowa kilku cech i głównie gwarancje 5lat, oraz potrzebowałęm szybko do firmy, a ze obraz migocze to zupełnie inna sprawa, przedtem mialem szajsa, kotrego sprzedalem ze wgledu na b. widoczne powidoki, tam na sygnale 50hz obraz stabilny jak skała, jak nie masz porownania to co moesz powiedziec mądrego?
 
Ostatnia edycja:

matrix.m5

New member
Przestań gadać i idź sprzedaj jak ci się nie widzą , trza było szybko nie kupować tylko przyjrzeć im się dokładniej , moi znajomi mają plazmy panasonica różne modele i jeszcze żaden z nich nie narzekał , nie pisz o porównaniach , bo porównałem ich wiele z innymi firmami , i miałem możliwość potestować długo przed kupnem rożnych firm.A że serwisuje sprzęt elektroniczny od 18 lat w tym też TV i Audio,to ta branża nie jest mi wcale obca. A to że kupiłeś głównie dla gwarancji 5 -letniej , to nie żaden powód , bo gwarancji nie będziesz oglądał przez pięć lat, tylko TV .I to chyba jest powód że nie skupiłeś się na dobrych cechach TV, tylko jego dodatkach i opiniach innych, bo TV kupujemy przede-wszystkim dla jego jakości obrazu ,to jest główny powód kupna TV.A jeśli widziałeś tak jak piszesz te migotania , to pytanie poco je kupowałeś?? bo gwarancja i inne dodatki?? czy koncentrowałeś się na jakość obrazu?? bo jakbyś się koncentrował na jakości obrazu to zauważyłbyś te migotania tak jak piszesz.Pozdrawiam bez urazy.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
A o jakim "migotaniu" piszecie?

Czy np. testowa, nieruchoma, biała plansza Wam migocze, czy może jak jest choćby minimalny ruch?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Tak jak napisał kiki są osoby, które mają bardziej wrażliwy wzrok. Pominąć można kwestię czy jest to wada czy zaleta.
Migotanie, o którym się tu wspomina, łatwiej można dostrzec gdy ekran wyświetla duże jasne powierzchnie, również nieruchome.

Pozdrowienia!
 

bluray

Banned
Żeby zmaksymalizować ( w celu zobaczenie o czym mowa) migotanie PDP:
Zróbcie białego jpg 1920 x 1080 i w trybie slideshow (np. z PS3) wyświetlamy na ekranie.
Wzrok kierujemy równolegle do ekranu ale uwagę skupiamy tak by kontem oka dostrzec impulsywne zmiany jasności.
Kiedy juz wiemy o co chodzi stajemy na wprost i sprawdzamy czy efekt widziany kontem oka jest jeszcze widoczmy ale w znacznie mniejszym stopniu. Przyłożenie jasności także zwiększy ten efekt.

Na KURO 5090H mam takie ustawienia, że na filmach czy TV tego praktycznie nie ma. Ale kiedy puszczam z PS3 SlideShow to niestety wali po gałąch i męczy wzrok.
Ja jestem wyczulony na to zjawisko, może dlatego, że jestem z pokolenia które właśnie z powodu migotania na CRT 50 Hz przesiadało się na CRT 100Hz, choć migotanie tamo nie ma nic wspólnego z migotaniem PDP o których mowa.

LCD są całkowicie wolne od tego mankamentu.

Wniosek taki, że nie tylko Panasy PDP migoczą.

ps.
Słynny, z tradycjami salon RTV warszawski SAYSONIC kończy współpracę z PANASem !!!
Powód: brak elastyczności w podejściu do cen.
Po likwidacji polskiego oddziału PANASa to kolejny sygnał, że coś źle się dzieje.
 

bubusia

Member
oczywiscie, ze migotanie ma miejsce, zreszta wszedzie sie o tym w wiekszym lub mniejszym stopniu wspomina(mowie o plazmie), wystarczy na jasnym obrazie spojrzec w bok ekranu i kazdy zauwazy, nawet srednio dobrze widzacy, inna sprawa ze nie musi to przeszkadzac przy normalnym ogladaniu(przy 50hz jest niezauwazalne), co do panasow, tez mam wrazenie, ze u nich jest to najdokuczliwsze, chociaz wystepuje w porownywalnym stopniu w innych markach- sam, lg na 60 hz, ostatnio ogladajac vt20 zwrocilem na to uwage, nie jest on niestety pozbawiony flickeru
 

hojlo1

New member
Bez reklam
No to jakie jest odświeżanie w takiej plaźmie?
(50/100/400/600... - nie mylić z fps, czy podawanym sygnałem na wejściu)
 
Do góry