Dlaczego tak się dzieje? :/

cierpliwy_304

New member
Witam Panowie i Panie, od 2 dni posiadam PS3, ładne zgrabne pudełko szybko działające, gry działają bez problemu, uczę się obsługi. Oczywiście żeby korzystać z dobrodziejstw PS’a trzeba założyć konto w PSNetwork, próbuje to robić ale gdy uruchamiam tą opcję pokazuje mi się niebieskie pole żeby założyć konto w PSN i nic więcej, a w prawym górnym rogu wyświetla się to kółeczko które chyba oznacza że „proszę czekać” czy jakoś tak. Tak więc nie mogę utworzyć konta i nie wiem dlaczego, wyczytałem gdzieś w necie że trzeba wgrać nową wersję systemu, sprawdziłem to, miałem v. 2.85, wgrałem ten który był dostępny na stronie jako najnowszy czyli 3.30, niestety nic to nie dało, dalej nie mogę utworzyć konta. Kolejną ciekawostkę którą zauważyłem to to że ps3 nie chce dokończyć testu łącza internetowego, IP pobiera ładnie ale test połączenia trwa i trwa… aż wreszcie włączam „cofnij” bo ile można czekać. PS3 połączyłem do routera przez WiFi (wersji z kablem też próbowałem), strony internetowe otwieraja się (nie wszystkie) ale się otwierają, nie wiem czy u was wszystkie działają, u mnie tylko niektóre :/ będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, jestem już trochę starszym użytkownikiem ale może uda mi się to ogarnąć.

Link do obrazu na którym PS mysli, test łącza internetowego też trwa i trwa... ale tam przynajmniej można zrobić "cofnij".
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf10523be5309958.html
P.S. Przeszukałem kilkadziesiąt stron ale nie znalazłem podobnego problemu.
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
Sprawdź ustawienia routera i dodaj adres "mac" konsoli (lub "IP" jeśli masz "stałe IP") do strefy zdemilitaryzowanej routera (w tym celu niestety trzeba chwycić za instrukcję lub wersję elektroniczną instrukcji w pdf, która na pewno jest dostępna w sieci).

Po takim krótkim, acz trochę skomplikowanym zabiegu internet powinien śmigać na PS3 bez problemu.

PS Niektóre routery nie posiadają opcji "strefa zdemilitaryzowana" i trzeba się bawić w tzw forwarding portów, co niestety wymaga dodatkowej wiedzy, na temat tego, które porty są wykorzystywane przez PS3.
 

cierpliwy_304

New member
Dzieki za zainteresownie, chcialbym jeszcze przedstawic to jak wyglada moj net w domu,

radiowy od lokalnego dostawcy, z AP na strychu kabel idzie do routera a z routera idzie radiowo i kablowo do różnych urządzeń (N-ka, PC, Laptop, TV no i teraz PS) nigdy z żadnym z tych urządzeń nie było problemów, a przegladarka w PS3 otwiera niektóre strony, czy to znak że może jednak te porty są poblokowane? może AP ma na to jakiś wpływ a nie sam router, wnoszę po tym że podłączyłem PS'a bespośrednio za AP i tez nie wchodzi mi na stronę tworzenia konta PSN, oraz sprawdza stale połączenie internetowe

EDIT: Właśnie przeprowadziłem rozmowę z administratorem sieci, spradzaliśmy na jakich portach i z jakimi nr IP łączy się PS przy sprawdzanie połączenia internetowego, wszystko miałem odblokowane ale mimo to nie chciał się połączyć, problem nadal istnieje i nie wiem czy nie tkwi w jakiejś wadzie sprzętu, wszystko inne działa a te rzeczy jak na złość nie! Także w mniemaniu moim i admina mojej sieci z netem jest wszystko OK! Jutro jeszcze bede mial mozliwosc podłączenia sprzętu do routera ADSL w pracy, pewnie bedzie to samo ale warto się upewnić :(
 
Ostatnia edycja:

cierpliwy_304

New member
jeśli macie możliwość to przerzućcie posty w tym temacie do tematu zwiazanego z połączeniem z internetem, wydawało mi się że mój problem dotyczy może czegoś innego, skoro w przegladarce PS3 strony internetowe się otwierają...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kto jest dostawcą Twojego internetu?
Czy masz zewnętrzne IP? Czy ono jest przekierowane na router czy zostaje na AP?

Pozdrawiam,
 

cierpliwy_304

New member
Tak więc przestudiowałem cały ten wątek co podałeś w poście wyżej. Znalazłem podobny problem u człowieka o nicku arystokrata, dziś po powrocie z pracy sprawdzę czy wpisanie ręcznie wszystkich danych pomoże.

Najciekawszą rzeczą jest to że po rozmowie a administratorem (prywatny dostawca, internet osiedlowy drogą radiową) PS'a miałem podłączonego bezpośrednio do AP (Blackbox)coś pokombinował z ustawieniami tych swoich urządzeń ale to nic nie pomogło, PS odłączyłem od sieci, podłączyłem do TV i internet poszedł przez router po WiFi, skonfigurowałem sieć (dokładnie nie wiem jak późno było a chciałem jeszcze sobie internet poprzeglądać) zrobił test sieci i okazało się że wszystko działa, zarejestrowałem sie w tym PSN, ustawiłem ściąganie jakiejś gry na noc, budzę się rano, gra ściągnięta ale internet już nie działał (tzn działał tylko w przeglądarce). Tak więc wracam do pkt wyjścia.

A jesli chodzi o Twoje pytanie to mam zewnetrzne IP, dostaje je AP, a router już dzieli je na 192.168.2.100-200 . Chyba o to chodziło?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli IP zewnętrzne nie jest przekazywane na router to tutaj może być problem bo możesz mieć wszystko zablokowane, wszystko dochodzi do AP a dalej już nic.

Pozdrawiam,
 

cierpliwy_304

New member
No ale skoro Dreambox, N-ka, PC, TV korzystają z routera i łączą się z internetem bez problemu? Dla mnie jest to zagadka, skoro N-ka, DM, PC i TV mają internet to dlaczego PS go nie ma, tzn ma ale tylko w przegladarce, tu musi być jakieś proste rozwiązanie tej zagadki. Aha, jeszcze jedno na myśl mi przyszło, bo jak sprawdzam IP swojego PC w internecie to pokazuje mi adres zewnetrzny! Pozdr.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
One korzystają z innych portów niż PS3.
Zapytaj dostawcę czy Twoja skrzynka z AP może przydzielać adresy IP, jeśli może to wtedy włóż kabel ze skrzynki do routera w port LAN a nie WAN i sprawdź łączność do PS3.

Pozdrawiam,
 

cierpliwy_304

New member
Tak więc wklepałem wszystkie ustawienia sieciowe (tj. IP, DNS, IP routera) ręcznie, niestety nadal działa tylko przegladarka :/ teraz poluje na admina, musi sprobować zrobić to co wczoraj zrobił że zadziałało przez jakiś czas, 1100 mb ściągnęło się ze strony PSN (gra FIFA 10 Africa cos tam cos tam)
 

cierpliwy_304

New member
noooo to teraz zaszalałem, chcąc dostosować PS'a do monitora który mam w pracy wybrałem zamiast Component RGB to połączenie Y Pb Pr :/ za Chiny nie wiem jak wrócić spowrotem :( czarny obraz i nic więcej (brak sygnału), szok!

EDIT: znalazłem coś takiego, pewnie tylko taka opcja wchodzi w grę?
Kabel Component HD + 2xcinch audio (PS3) - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

ufff... znalazłem coś tańszego
KABEL COMPONENT KONSOLE PLAYSTATION PS2 PS3 GRATIS (1001668409) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Poczytaj instrukcję obsługi, można tam znaleźć wiele ciekawych rzeczy.
Na czarny obraz też jest rada.

Pozdrawiam,
 

cierpliwy_304

New member
hehe, okazało się że zmiany nie zostały zatwierdzone a ja wpadłem w panikę że będę musiał kupować nowy kolejny kabel i jeszcze na niego czekać ze 2-3 dni, gdy wyłączałem PS'a to nie miał zatwierdzonego obrazu po komponencie, a gdy go włączyłem miał podłączony tylko component. Gdy znów wróciłem do HDMI wszystko działało normalnie, ale i tak dzięki za przekierowanie,

P.S. Dalej nie mam tego netu, admin się wypiął nie chce pomagać, mam jeszcze 2 inne możeliwości podłączenia PS do innych sieci, router adsl i router wifi z internetem radiowym innego operatora, na ktorejs z tych opcji musi zadziałać ;) pozdr.
 

cierpliwy_304

New member
jak ja lubię taką nudę, niestety ps3 jest pierwszym urządzeniem które mi sprawia tyle problemów, wkurzam się jak nie wiem co, no ale takie życie, za nudno by było gdyby nie powstał jakiś problem, trzeba z tym żyć :)
 

BOBY70

New member
Czy Twój router to Linksys? A sposób aby konsola samam znalazła połączenie z Tv/monitorem itp to przytrzymanie przycisku zasialania przy włączaniu konsoli, no ale o tym to chyba już doczytałeś w instrukcji :)
 

cierpliwy_304

New member
W pracy przed chwilą udało mi się połączyć z PSN, wszystko działa, a mam tu do czynienia z Routerem ADLS firmy D-link (jak to ktoś śmiesznie nazwał usługodawca - Nerwostrada). Ale wychodzi na to że ta nerwostrada jest lepsza od tej mojej radiówki, chyba problem tkwi w sprzęcie AP albo w Routerze, bardziej AP ponieważ bezpośrednie połączenie z Blackboxem AP też nic nie daje, więc chyba tak jest jakiś problem!

To jest moj AP i nie mam pojęcia jak sie na niego dostać, w instrukcji nie ma nic o tym jak to zrobić.
http://www.allegro.pl/item1018147342_blackbox_wa_2204a_ap_router_5_port_blackbox_bb54g.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry