Problem z podlaczeniem do internetu

Kosisoniaki

New member
Chodzi o to ze niemoge skonfigurowac polaczenia w ps3 mam w domu dwa komputery ktore sa podlaczone do switcha wyglada to nastepujaco modem od internetu jest podlaczony do switcha i dwa komputery rowniez, internet mam w kablowce i na komputerach dziala wszystko ok, kiedy podlaczam jeszcze ps 3 do switcha i proboje skonfigurowac polaczenie robie test i weryfikacja IP kończy się sukcesem, natomiast gdy przechodzi do sprawdzania połączenia wyskakuje komunknikat że nie ma połączenia i wyskakuje napis informujący o błędzie który brzmi error 80710102. Niewiem co z tym zrobic probowalem juz na kilka sposobow czytalem wszystkie posty o tym no ale nic nieznalazlem co by pomoglo jezeli ktos z was wie o co chodzi prosze o pomoc. Z gory dziekuje
 

semaisa

New member
Witam.
Prawdopodobnie problem polega na tym ze twoj oslugodawa internetowy ma blokade tzn. ze mozesz korzystac z internetu tylko wtedy jak twoj operator doda do listy dostepowej adrec MAC karty twojego ps3 , co za tym idzie , musisz miec wykupiony abonament na 3 urzadzenia 2pc oraz 1 ps3 .
 

Kosisoniaki

New member
Dzwonilem dzisiaj do kablowki i informatyk powiedzial mi ze to moze byc problem z tym ze mam switcha a nie router poradzil mi zeby kupil router ale nie jestem do konca przekonany ze to pomoze a niechcem wyzucic 150 zl w bloto pytalem go czy musze miec wykpiony abonament na 3 urzadzenia to powidzial ze nie wystarczy router no ale nie jestem pewny
 

Mistic

New member
HE ja to znam też tak miałem, ale rozwiązałem ten broblem, poprostu wepnij PS3 do internetu, adresy IP,DNS wpisz takie jakie ma Twój komp, a cała sprawa polega na tym że w menu konsoli, gdy ustawiamy połączenia, ustaw IP takie jakie ma komp, DNS rówież takie jak ma komp, a w miejsce gdzie pisze "Default Router" wpisz numer bramki swojego komputera.
Pozdrawiam
 

Korasss

New member
Miałem ten sam problem, także mam internet z kablówki. Próbowałem rozwiązania, które polecił Mistic jednak u mnie nie dało to żadnego efektu, na kompie mam komunikat o sprzeczności adresów IP. Ja zrobiłem to tak: mam odpalonego kompa, internet normalnie wpięty do modemu, a kabel ethernet podpinam do ps3 i do karty sieciowej w kompi nic nie musiałem ustawiać. W ustawieniach network konsoli wybrałem opcję easy i samo wykryło.
 

balthier

New member
siwy21 napisał:
w jaki sposob moge sciagac i gdzie darmowe dema na ps 3

Dema gier są na amerykańskim, brytyjskim , japońskim PS Store. Różnią się one zawartością. Musisz założyć nowy profil i w zakładaniu konta w internecie wybrać jako kraj np. United Kingdom, pamiętając, że adres , który musisz wpisać musi być prawdziwy. Znajdź sobie adres jakiegoś hotelu w Anglii i go tam wpisz. Jak przejdziesz proces tworzenia nowego konta to już możesz korzystać z PS Store UK i śćiągać dema.
 

nermal

New member
Konfiguracja ps3

Witam wszystkich na forum..
Mam pytanie gdzie mozna sprawdzic zabezpieczenia WLAN? Mam radiowke? Bo cos kombinuje ale mi nie wychodzi. Slyszalem ze potrzebny jest router.. Wielki dzieki:eek:k:
 

Buziek

New member
Mialem ten sam problem, ale udalo mi sie go rozwiazac :) (BOK pomaga :D). Nie wiem czy u Ciebie sie sprawdzi, ale u mnie po przelaczeniu kabla z komputera do PS3 trzeba zrestartowac router, zeby ten wymazal adres MAC karty sieciowej. Za kazdym razem gdy przelaczam kabel z PS3 na kompa i odwrotnie trzeba tak zrobic. Troche irytuje, ale dzieki temu dalej place za 1 port, a nie dwa, a i tak nie uzywam kompa i PS3 jednoczesnie :).
 

FanBojPS3

New member
Witam

Witam.
Na wstepie zaznaczam ze jestem w tych sprawach zupelnie zielony.A wiec mam problem z podlaczeniem PS3 do internetu.
Internet lacze z pc kablem lan ( gniazdko).Wchodze w menu konsoli i podaje ip adres, subnet mask, ale nie wiem gdzie mam na swoim kompie sprawdzic numer bramki swojego komputera, secondary DNS i priamry DNS.Bylbym bardzo wdzieczny gdyby mi ktos poweidzial gdzie moge sprawdzic te dane w PC.

I jesli podam te dane , to zadziala mi net?Dzisiaj kupilem kabel lan i podlaczylem ps3 z gniazdkiem ( za kazdym razem musze odlaczac pc od netu a potem laczyc).

Prosze bardzo o pomoc naprawde nie moge sobie poradzic :(

Edit:Wszystkie potrzebne dane juz wpisalem i gdy daje test to pisze mi.

OBtain IP Adress-Successed
Internet connection-Failed

An error occurred while resolving the name with server ( 80710102)

Wie ktos o co biega? ;(
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dane potrzebne do wpisu znajdziesz albo w umowie o internet albo w komputerze panel sterowania, połączenia sieciowe, połączenie lokalne, własności, protokół internetowy
 

FanBojPS3

New member
Sydon777 napisał:
Dane potrzebne do wpisu znajdziesz albo w umowie o internet albo w komputerze panel sterowania, połączenia sieciowe, połączenie lokalne, własności, protokół internetowy

Już jes wpisałem ale gdy daję test to wyskakuje mi komunikat :
OBtain IP Adress-Successed
Internet connection-Failed

An error occurred while resolving the name with server ( 80710102)
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
siwy21 napisał:
w jaki sposob moge sciagac i gdzie darmowe dema na ps 3
Od kilku dni już funkcjonuje polski PSN więc nie trzeba posługiwać się żadnymi cudzymi (zagranicznymi) danymi. Zakładając konto poprzez PS3 podaj poprostu swoje dane i możesz ściągać darmowo grające dema i filmiki oraz kupować różne dodatki za złotówki. Obsługa PSN jest jeszcze w języku angielskim.
 
Ostatnia edycja:

kosek2

New member
Ludzie... przede wszystkim sprawdzcie czy Wasz operator korzysta z autentykacji adresu MAC Waszego komputera (w 99% przypadków tak jest) - jeśli tak to nie ma co przepinać kabla do konsoli z nadzieją że to zadziała (nawet jak z palucha wpiszecie wszystkie ustawienia IP takie jak na kompie na ktorym net dziala). Rozwiazania:
1. Kupujecie router z mozliwoscia spoofingu adresu MAC (zwane to jest rowniez "MAC cloning" a po polskiemu "klonowanie adresu MAC" - 99% routerkow to ma :p), tam w 99% przypadków z defaulta odpalony jest NAT i serwer DHCP - podpinacie kabel do konsoli (albo korzystacie z WiFi) i powinno zagrać.
2. Jeśli nie chcecie ponosić kosztów na zakup routera trzeba będzie emulować adres MAC konsoli na pececie (w PS3 nie ma możliwości zmiany adresu MAC). Ten punkt jest zwiazany z przepinaniem kabla z kompa do PS3 i na odwrot - zaleznie od tego gdzie ma dzialac internet. W takim wypadku sprawdzacie jaki jest adres MAC karty sieciowej na Waszej konsoli PS3 (w ustawieniach sieciowych jest podany - coś w stylu 00:00:1e:5c:ab:1b), dzwonicie do swojego operatora informujac ze schajcowala Wam sie karta sieciowa, macie nowa i chcecie podac nowy adres MAC zeby wpisal do konfiguracji (raczej nie chca ustawiac dwoch dlatego sciema ze spalona karta), podajecie adres MAC PS3. Jak koles to zmieni to przestanie Wam net dzialac na kompie. Kiedy to sie wydarzy
trzeba zmienic adres MAC karty sieciowej na komputerze na taki sam jak jest na PS3 -> wlasciwosci "polaczenie lokalne" (zalezy jak sie nazywa w windzie Wasza karta sieciowa) -> przycisk "konfiguruj" obok nazwy karty sieciowej -> zakladka "zaawansowane" i szukacie czegos co moze sie nazywac "adres MAC" lub "MAC Address" lub "adres fizyczny" - tam po prawej stronie wpisujecie nowa wartosc, zatwierdzacie i ok. Net powinien dzialac i na kompie i na ps3 (wada - przepinanie kabla).
3. Jesli u operatora przysluguje Ci wiecej niz 1 adres IP to po prostu dzwonisz, podajesz adres MAC konsoli i prosisz o przyznanie na ten MAC nowego adresu IP. Po podpieciu kabla (moze byc po odpieciu od kompa lub podpiecie do huba/switcha gdzie pracuje juz pecet) konsola powinna zassac ustawienia IP z DHCP i powinno to dzialac. (pecet i konsola moga pracowac niezaleznie).

Duzo tych procentow (99% :) ).
Mam nadzieje ze komus pomoze moj opis.

EDIT:
odnosnie punktu 2 i zmiany adresu MAC na pececie - nie wszystkie sterowniki kart sieciowych pozwalaja na taka operacje z poziomu konfiguracji karty w windzie (czyt. w zakladce "zaawansowane" nie ma miejsca gdzie zmienić adres MAC) - w takim wypadku poszukajcie na necie programiku do zmieny adresu fizycznego karty sieciowej, dosyć łatwo można coś takiego znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

nexiia

New member
nie radze sobie z połączeniem do internetu do ps3

Posiadam internet z kablówki czy ktoś mógłby mi powiedzieć krok po kroku jak zrobić żeby internet działał mi na konsoli? czy lepiej podłączyć go przez kabel usb czy wejście lan czy nie ma różnicy? i czy jednocześnie moge korzystać z internet na kompie i plei?:D
 

theoliz

New member
No ja tez bym prosil o szczegołowy opis pozniewaz tez mam neta z kablowki i mam go potpietego do karty sieciowej. Tak na marginesie mam neta z UPC. Prosiłbym o opisanie co trzeba miec np. czy dwie karty sieciowe. I jak to zrobic. Serdzecznie dziekuje za pomoc
 
Do góry