Dla użytkowników 50NANO793NE

12jojko

Banned
Mam model 55 cali. To jest Direct LED. Nie posiada Jacka. Ja podłączyłem wieże przez Bluetooth w opcji jednocześnie głośnik wewnętrzny i wieża i gra super. Do tego podłączenia robi się automatyczna kalibrację w telewizorze.

Jest na jednej nodze czy dwóch szeroko? Na stronie LG są zdjęcia, że na jednej, a zaraz pod nimi zdjęcie na dwóch.
 

chimba

New member
Czy jest możliwość wyłączenia paska Smart TV pojawiającego się na kilka sekund przy każdym włączeniu telewizora? Strasznie to denerwujące jest.
 

12jojko

Banned
Kupiłem ten 50-calowy model, bo już mi doskwierał brak telewizora w domu. Jutro przyjdzie, więc przez weekend będę testował. Dzięki za komentarze w temacie, pewnie zdam relację po kilku dniach użytkowania ;)
 

12jojko

Banned
Pierwsze wrażenia z użytkowania 50NANO793 dobre, nie trzeba wiele grzebać w ustawieniach, żeby mieć dobry obraz (nie to co na Philipsie), jakość HDR na Bliźniaku na YT od strzała bardzo dobra (nie to co na Philipsie). Jeszcze nie miałem czasu obejrzeć jakiegoś filmu w całości, ale obraz zadowala, tam, gdzie ma być czarno jest czarno, żadnej pikselozy, jeśli film jest w dobrej jakości (nie mam hopla na punkcie głębokiej czerni). Aplikacje działają sprawnie - korzystam tylko z Netflixa, cda i Plexa. Jeszcze nie sprawdzałem wbudowanego playera na filmach z dysku HDD. Mam tylko tel. naziemną, której i tak w ogóle nie oglądam, więc nie przeszkadza mi, że kanały w SD wyglądają przeciętnie. Jak na razie jestem zadowolony z zakupu, zobaczymy, czy się to zmieni po paru tygodniach. PS. znalazłem nawet na pilocie funkcję sprawdzania na Netflix, w jakiej jakości film leci :)

Pytanie do użytkowników NANO, jakie macie ustawienia dźwięku? Ja póki co mam dźwięk standardowy z włączonym ultra surrond, ale zdecydowanie głośniejszy (niekoniecznie lepszy) jest tryb dźwięku kino. Na razie nie planuję podpinać pod niego zew. głośników.
 

chimba

New member
Super, że jesteś zadowolony. Ja dałem dźwięk na kino. Najbardziej mi odpowiada. Oglądam tylko koncerty na wieży. Odpal sobie na Netflix serial Nasza Planeta to Ci szczęka opadnie. Jaki przycisk na pilocie sprawdza w jakiej jakości leci film na Netflix?
 

12jojko

Banned
Super, że jesteś zadowolony. Ja dałem dźwięk na kino. Najbardziej mi odpowiada. Oglądam tylko koncerty na wieży. Odpal sobie na Netflix serial Nasza Planeta to Ci szczęka opadnie. Jaki przycisk na pilocie sprawdza w jakiej jakości leci film na Netflix?

Jak odpalisz coś na Netflix to naciśnij na pilocie ten przycisk z trzema kropkami, który jest pod cyferką 9, wyskoczy ci po prawej stronie menu i tam klikasz w „informacje” i wtedy w lewym górnym rogu wyskoczy ci jaka jakość. Wyłączasz to robiąc tak samo.

Póki co nic nie grzebałem w ustawieniach, powyłączałem tylko te wszystki ulepszacze i tryb eco, ale dobrze by było znaleźć jakąś kalibrację z punktami bieli i kolorami i sprawdzić, jak na niej obraz wygląda. Ogólnie obraz na fabrycznych ustawieniach wygląda dużo lepiej niż na fabrycznych w Philipsie. Filmmaker Mode chyba jest najbliżej wzorcowego ustawienia, jest chyba najmniej żółtawy z tych eksperckich i kina.
 

chimba

New member
Dzięki. Spróbuj ta kalibrację która podałem wyżej. U mnie obraz się zdecydowanie poprawił na tych ustawieniach.
 

12jojko

Banned
Mam podobne, z tym, że ostrość mniejszą, bo na 30 ewidentnie widać artefakty. Pisałem do kikiego z pytaniem o ustawienia, ale nic się nie odzywa, a podobno niebiescy mają je gratis. Próbowałem tam jakichś z rtings, ale skopały całkowicie czerń.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Ja póki co jadę na fabrycznym Filmmaker Mode z gammą bt.1886 i podświetleniem na 50 - to jedyne zmiany, jakie w tym trybie zrobiłem. Choć nie wiem, czy go w przyszłym tygodniu nie zwrócę, bo mam smużenie przy dynamicznych ruchach kamery, nie jakieś duże, ale dostrzegam na jasnych tłach, albo meczach czy skokach, chyba jestem wyczulony na to po problemach z Philipsem. A jak zwrócę, to prawopodobnie już nic nie kupię z modeli na 2020, bo w rozmiarze do 50 cali jest bardzo mały wybór, jedynym rozsądnym mógłby być 49XH8505, ale ma krawędziowe podświetlenie, do oglądania wieczorami w ciemnym pomieszczeniu nie za bardzo będzie się nadawał, co zdawały się potwierdzać zdjęcia od Petru.
 

Petru23

Banned
Zdjęcia ukazują znacznie więcej, niż widzi nasze oko. W skrajnych sytuacjach walnie podświetlanie spod krawędzi, ale w innych tv też do takich sytuacji dochodzi, w szczególności gdy nie załączy się wygaszanie. Ale na pewno jest lepiej niż np ka samsungach q70
Przy 49" krawędź problemem nie jest bo da radę podświetlić całą powierzchnię ekranu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup Oleda 48" LG . Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich , w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Nie musisz iść już na żaden kompromis.
Masz dodatkowo słuchawki za 400 z w prezencie plus pakiet gratisów dla niebieskich.
 

12jojko

Banned
Zwróciłem tego LG-ka, niestety albo stety. Gdyby nie to irytujące DSE to pewnie by został, wg mnie kolory lepsze niż na Philipsie i można było spokojnie na fabrycznych oglądać, Plex też działał stabilniej niż na Philipsie. Chyba po prostu dozbieram i wezmę tego 49XH8505, bo w tym rozniarze raczej nic podobnego nie znajdę, a 55 cali niestety nie wejdzie, a wtedy miałbym większy wybór. Na oleda mnie nie stać i pewnie nigdy nie będzie, a wydawać tyle kasy i potem dmuchach i chuchać na niego, żeby się nie zepsuł to nie moja bajka.
 
Do góry